reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co lubimy jeść, czym lubimy pluć :)

U nas cala marchewka ląduje na mnie i to dosłownie mały wypluwa to z cała siłą i rozbryzguje się to o mnie...:zawstydzona/y: jestem spokojna, jestem spokojna....
 
reklama
Hania ale się uśmiałam :-D

jeśli dziś nie chce - nie zmuszaj go, powtórz jeszcze jutro i pojutrze i aż do skutku :-)
moze być też tak że jest za gorąco na stałe jedzonko - Mnia już dwa dni odmawiała jedzenia stałych pokarmow, zadowala się mlekiem i sokami
 
Dziewczyny, bo się zastanawiam,co po marchewce? I jak długo podajecie samą marchewkę? Kiedy następne, nazwijmy to danie?

A soczki jak wprowadzallyście? Tez po troszku, powoli?

No i ten nieszczęsny gluten... Nie mogę znaleźć dobrego schematu żywienia... :/
 
Hania - mój na szczęście nie potrafi pluć na wprost, ale za to oba foteliki są ochlapane po prawej stronie:-D

anka - rozpiska na kilka pierwszych miesięcy w załączeniu, na więcej nie mam dzisiaj siły:-D ja soków nie wprowadzałam, bo mój synuś i bez tego dobrze wygląda, daję mu cyca do woli, albo wodę:tak:
miesiac 5.jpgmiesiac 6.jpgmiesiac 7.jpgmiesiac 8.jpg
 

Załączniki

  • miesiac 5.jpg
    miesiac 5.jpg
    35,5 KB · Wyświetleń: 41
  • miesiac 6.jpg
    miesiac 6.jpg
    35,2 KB · Wyświetleń: 51
  • miesiac 7.jpg
    miesiac 7.jpg
    29,7 KB · Wyświetleń: 38
  • miesiac 8.jpg
    miesiac 8.jpg
    33,9 KB · Wyświetleń: 36
Ostatnia edycja:
Pscółka - fajne... ale... moja mańka jeszcze nigdy nie zjadła takich ilości jak piszą... do tego wciąż jeszcze nie udało nam się rozłożyć jedzenia na 5 posiłków bo nocą jemy 6ty, a teraz przy upałach to nawet więcej mamy bo je mniej a częściej... jak skończymy 5 miesiąc zacznę dawać kaszkę na noc - glutenową lub nie jeszcze uzgodnie z pediatrą i zobaczę może noc zacznie przesypiać... w dzień mleko ewidentnie jej nie smakuje, nie wiem czy zmienić mleko czy co... ale przybiera na wadze, powoli ale regularnie więc może taki jej urok...
 
nie mierzę , nie ważę ile daję, robię tak na oko, ja między kolejno wprowadzanymi nowosciami robiłabym 4 dni przerwy, u mnie tak mniej wiecej wychodzi, dostał jabłko, później kleik z jabłkiem, kompot jabłkowy ale max moze 10ml, tak ma cyca, następnie marchewka , teraz dostaje marchew z jabłkiem, poczekam , na 3 dni mamy antybiotyk wiec tak za 4 dostanie ziemniaka, poxniej będą maliny dojrzałe to dostanie je z jabłkiem lub z kleikiem, a potem bede dodawac kasze manne, przy starszakach tez tak robilam, a pozniej to co bedzie , gruszki, brzoskwinie, sliwki, niedługo winogrona tez beda, do zupki dynie, pietruszkę, por, buraczki, seler troskzę poźniej bo czesto uczula , grosze, faslke szparagową i co się da. A i zapomnialam koło5 miesiaca dodam miesko. Zresztą wszystko wyjdzie w praktyce, my mozemy sobie tak z grubsza zaplanowac a dziec i tak swoje:tak:
 
królewna - z glutenem chodzi o to, żeby go wprowadzić wcześniej tj. do 6-go miesiąca (kiedyś w zaleceniach był 10-ty) ale w małej ilości i obserwować pod kątem celiakii.
 
z racji kupek dziś pierwsza MARCHWIANKA... do picia woda, a na spróbowanie przetarta przez sitko marcheweczka. Zobaczymy czy zadziała :-)
 
reklama
lenka ten kleik u ciebie jaka ma konsystencje czy jak kaszka czy mleko zageszczone? i dodajesz jabłko? jakie? czy kupujesz kleik jabłkowy bo nie wiem czy taki jest, ja tylko narazie kukurydziany a ty kiedy go podajesz?
anila nam tez sie nie udało nigdy dojsc do takich proporcji jedzeniowych jak na opakowaniu, rozmawiałąm o tym z pediatrą i powiedziałą ze dziecka do kasiazki sie nie przyrównuje (to była ta babka nasza nie ta co dasz do jedzenia to będzie) mi rzadko kiedy wyjdzie podać 6 posiłków z racji tego ze Ola przesypia całą noc a po kleiku to budzi sie około 7

ja od wtorku podaje marchewke, mam kupioną marchewke z ziemniakiem, ale sama nie wiem kiedy podac, przez ile dni testowac,
w poradniku jest po marchewce brokuł i kalafior, a czytam was i chyba zadna tego nie podałą jeszcze
a i jeszcze jedno pytanie
jak podajecie nowosc to jakie odstepy miedzy karmieniami stosujecie i czy odrazu podajecie mleko ?
 
Do góry