reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co mamy dzisiaj na obiad?? :)

reklama
AS Tą co podałaś z makaronem ryżowym robię tak samo.....tyle ze zamiast makaronu daje tortellini;-)

Dzagud ta z paluszków krabowych robi moja koleżanka i mówi ze pycha.....
 
Ostatnia edycja:
Dzagud-OJ widze mamy te same gusta salatkowe:-D:-D:-Dja tez robie te wszystkie salatki,oprocz tej krabowej,ale jestes juz koleja osoba ktora ja poleca.Wiec chyba wkoncu ja zrobie i sprobuje:tak:
No to ja dodoam jeszcze 2 salatki proste :-)
SALATKA Z KURCZKIEM I ANANASEM
2 filety z piersi
puszka ananasa
puszka kukurydzy
por
majonez
Piersi przyprawiam przyprawa knorr delikat do miesa,obsamazam.Potem kroje w kosteczke,dodaje pokrojony ananas,por i kukurydze i majonez i mieszam

SALATKA GRECKA-
1 puszka czerwonej fasoli
1 paryka zielona
pol sloiczka oliwek
czerwona cebulka pokrojona z piorka i spazona
1 kostak fety
sos vinegret-ja robie sos z oleju i przyprawki sos ogrodowy knorr i dodaje cukier i pieprz i jest gotowy

paryke kroje w kostke,dodaje fasole i pokrojone oliwki i cebule to zalewam sosem
Potem nakladam do miski warstwowo.Najpierw te skladniki w sosie potem pokrojona fete ,i potem znowu te skladniki w sosie i nawierzch fete
 
to ja jeszcze jedną z ananasem dorzucę

Ananas z puszki pokrojony w kostkę
30 dag wędzonego indyka pokrojonego w kostkę
puszka kukurydzy
puszka czerwonej fasoli (trzeba przelać zimną wodą)
majonez 1 duża łyżka
Składniki wymieszać i gotowe

Dla dzieci to ja po prostu otwieram puszki z owocami,kroję w kostkę i robię z tego sałatkę wieloowocową .Mieszam w salaterce i gotowe ,bez żadnych dodatków
u mnie uwielbiają :-)
 
Oj, oj, ściągam sobie następne przepisiki, do mojej Babyboomowej książki kucharskiej. Mogę????
 
To ja dam przepis na mój dzisiejszy obiadek:
Kotlety z piersi kurczaka - czyli tzw. bomba cholesterolowa (któraś z Was już podobny przepis dawała).
- piersi z kurczaka
- majonez
- ser żółty
- mąka
- jajka
- przyprawy
Ja nazywam to kurczakiem "na 4", bo wszystkich produktów daje się po równo - ja daję 4 i wtedy mam ok. 9-10 kotletów.
Kurczaka pokroić w kostkę - nie za dużą ale i nie za drobną, dodać pozostałe produkty (jak pisałam - wszystkiego daję po 4 szt. - tzn. sera 4 "garście" utartego, a mąki i majonezu po 4 łyżki). Wszystko wymieszać w misce, na patelni rozgrzać dość dużo oleju (tak by kotleciki "pływały"). No i na rozgrzany tłuszcz nakładać łyżką masę z miski - ja robię jednego kotleta zwykle z 2-3 łyżek masy. Smażyć z obu stron na rumiano.
Fakt, że taki kotlet ma tendencję do rozpadania, ale jak smakuje....;-)
Ja podaję albo z ziemniakami albo z frytkami, surówka dowolna....
Smacznego.
 
Dzagud ja znam ten przepis:tak: kotlety rzeczywiście są przepyszne:tak::tak: ale staram się ich zbyt często nie robić bo są strasznie kaloryczne;-)
 
reklama
Toż pisałam że to bomba cholesterolowa....:-D Ja je robię jak mi się przypomni - bywa raz na miesiąc, a często rzadziej - więc może nie zaszkodzi.;-)
 
Do góry