reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co mi Jest? Nigdy sie tak nie czułam.

M

mloda1212

Gość
Ostatni okres mialam 15 grudnia. Kolejny mial przyjsc 20 stycznia i do dzisiaj cisza. Wykonalam dwa testy z apteki, jeden kilka dni po spodziewanym okresie a dzisiaj kolejny. Oba negatywne. W ostatni dzien stycznia mialam kilka kropek krwi na papierze i myślałam ze zaczyna sie okres, ale sie mylilam. Zrobilam bete calkowita 1 lutego ktora wyszla 0.28.
Nie byloby nic w tym dziwnego gdyby nie to ze stracilam apetyt, jestem śpiąca od miesiaca, padam nawet w dzień. Mam zero objawow nadchodzacego okresu,za to rosna mi piersi, wyszły na nich żyły,brodawki pociemnialy. Od miesiaca mam codziennie bialy bezwonny śluz.
W okolicach owulacji lutowej miesiaczki pojawilo sie krwawienie ktore bylo innego koloru, skąpe i ze sluzem, skonczylo sie po niecalych 4 dniach,odbylo sie bez zadnego bolu, bez skurczy jak to zawsze bylo przy okresie. Dodam ze do tej pory mialam okres dlugi 6-7 dni i bardzo duzo go bylo. Ostatni raz wspolzylam 15 stycznia i mialam wtedy dni plodne, cykl mi sie poprzesuwal. Od 3 lat stosowalam stosunek przerywany, ostatni raz byl jeden po drugim.
Moje cykle to srednio 36 dni, ale bywaly dluzsze.
Co mi sie jeszcze nie podoba to ciagniecie w podbrzuszu w strone pępka, zgaga, wzdecia,ogolne napięcie brzucha. Od miesiaca męczy mnie lekkie podoblewanie w podbrzuszu, w jajnikach i to nie minęło pomimo tego 4 dniowego krwawienia. Zawsze z dniem kiedy dostalam miesiaczke wszystko mijało i tak do następnego miesiąca. A teraz dalej to samo. Mam coraz więcej żył na piersiach do tego czasami mnie pieką po bokach. Jakies dwa tygodnie temu jeszcze męczyły mnie mdlosci ale sie troche uspokoiło.
Co to moze byc skoro to nie ciąża? I dlaczego dół brzucha mi rośnie i ciągnie :/ jestem tym zmartwiona. A wizyte u ginekologa mam dopiero w kwietniu. Moze wy mi doradzicie co dalej zrobic ? :( do kogo sie z tym udać? Dodam ze do innego ginekologa nie moge iść bo u nas nie ma
 
reklama
Rozwiązanie
M
Witajcie. Juz wiem co mi jest. To nie zadna ciąża ani stres. To PCOS. Apeluje do was zebyscie uwazaly bo u mnie byly objawy typowo ciazowe a to nie zadna ciąża tylko 3 torbiele... w tym jeden z echem. Niestety dostalam skierowanie na markery nowotworowe....
Koszmar. Nikomu nie zycze tego typu przeżyć bo teraz czeka mnie czekanie 3 tygodnie na "wyrok".

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom
Udać się do ginekologa i to nie w kwietniu a teraz. Jak nie do swojego to do innego. Żadna ci nie napisze co ci jest, no chyba że ma usg w oczach. Może być wszystko- zaburzenia gospodarki hormonalnej, polipy itd. Bez wizyty u lekarza się nie dowiesz.

Poszukaj ginekologa w sąsiedniej miejscowości.
 
Ostatnia edycja:
A ile masz lat? Moze to tez byc PCOS, jakas torbiel, albo po prostu hormony świrują. Przyczyn naprawdę moze byc wiele a lepiej nie czekaj do kwietnia i nie bagatelizuj, bo sprawy kobiece to naprawdę ważne sprawy [emoji5] wiesz wszystkie objawy wskazują na ciąże a czasem zdarzają sie rożne historie, najlepiej zebys poszła na usg [emoji6]
Dobra, juz widze, ze masz 20 lat, wiec moze naprawdę Ci sie poprzestawiało wszystko w organizmie, stres, schudnięcie, nerwy, zmiana pracy, szkoła, problemy w domu? Cokolwiek? Jak cera? Włosy wypadają? Musiałabyś zrobic do tego podstawowe badania krwi, morfo,tarczycowe. Troche tego jest [emoji5]

Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Mialam ostatnio ogromny stres. Prawde mowiac nigdy az tak wielkiego nie mialam jak teraz. Od miesiaca probuje sie pozbierac po rozpadzie zwiazku. Moze to jest przyczyną.
Wlosy mi nie wypadają, zaczely sie przetluszczac szybko, a na twarzy wyskoczyl mi tradzik :/
Pojde jak najszybciej do lekarza. Czekam do piatku bo wedlug kalendarza tak ma byc kolejny okres, jeżeli sie nie pojawi to w poniedzialek lekarz.
 
No to mysle, ze masz juz odpowiedz [emoji4] prawdopodobnie miało to duży wplyw na rozregulowanie całego cyklu. Nawet sobie sprawy nie zdajemy jak ludzki organizm dostosowuje sie do sytuacji życiowych. Pewnie hormony zaczęły świrować. Lekarz na pewno poleci Ci tabletki anty na wyregulowanie cyklu i powie, ze jeśli nie starasz sie o dziecko to najlepsze rozwiazanie. Znam z autopsji. Ale nie daj sobie wcisnąć tego kitu, lepiej szukaj juz teraz przyczyny tego stanu. Dlatego dobrze radzę, abyś nie zaczela sie faszerować hormonami, bo to jest tylko "zakrywanie syfa pudrem" [emoji6]


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Wlasnie chcialabym uniknąć tabletek anty bo kiedys bralam przez miesiac i to byla katastrofa,pozniej odstawilam. Moj organizm nie znosi tego typu wynalazkow. Dziekuje za pomoc :)
 
reklama
reklama
Witajcie. Juz wiem co mi jest. To nie zadna ciąża ani stres. To PCOS. Apeluje do was zebyscie uwazaly bo u mnie byly objawy typowo ciazowe a to nie zadna ciąża tylko 3 torbiele... w tym jeden z echem. Niestety dostalam skierowanie na markery nowotworowe....
Koszmar. Nikomu nie zycze tego typu przeżyć bo teraz czeka mnie czekanie 3 tygodnie na "wyrok".

Napisane na Xperia SP w Forum BabyBoom
 
Rozwiązanie
Do góry