reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co moge jesc podczas karmienia piersia

reklama
Dziekuję:) a mam jeszcze jedno pytanko moja corcia wczoraj od 20ej do 24 cay czas plakala podejrzewam ze to mogla byc chwilowa kolka poniewaz dlalam jej herbarte z kopru i usnela i spala do 4ej bardzo prosze o napisanie jak sie zachowac z koleczka ??
 
co do karmienia piersią to ja jadłam wszystko w rozsądnych ilościach wiadomo ze nie najadłam się tony czosnku czy czegoś po czym dziecko mogło by mieć kolki

ale moja akurat kolek nie miała no może z 3 razy dostała przez herbatkę z kopru:zawstydzona/y: i potem ją odstawiłam wiec mogłam sobie na to pozwolić :tak:

a co do kolek to bierzesz sobie na rękę troszkę oliwki i masujesz brzuszek zgodnie z ruchem wskazówek zegara i co jakiś czas nóżki dziecka leciutko podkurczasz do brzuszka pozwoli to dziecku pozbyć się gazów z brzuszka i mu ulży :tak:no i mozesz dziecko kłaść na brzuszku :tak:
 
Ostatnia edycja:
Nio ja sie przyznam ze podaje jej plantex i koperek i moze bede tez musiala z tego zrezygnowac mysle ze woda przegotowana z glukoza napewno jest lżejsza dla jej brzuszka Dziękuję dziewczyny ja jestem mamusia dopiero 20dni i wszystko jest dla mnie wielkim problemem:-( jest mi troszke ciezko dlatego pytam o niektore rzeczy:zawstydzona/y: Dziękuje jeszcze raz.
 
Kochana zrezygnuj z glukozy bo od tego może mieć zaparcia :tak: dziecku naprawde do szczęścia ona nie jest potrzebna ja mojej nie dałam ani razu w jej życiu ;-):no:sama woda zdecydowanie wystarczy jeśli karmisz mlekiem proszkowym a jeśli piersią to możesz karmić wyłącznie piersią nie musisz dziecka dopajać wodą ani niczym innym

może tez być tak że przez butelkę ma kolki bo łapie za dużo powietrza wiec wtedy dobrze niech dziecku się poodbija po karmieniu:tak:

a espumisan to raczej na gazy chyba :confused:

najprościej też można wytłumaczyć to że czasami koper i wszystko inne działa tak że w brzuszku uwalnia te pęcherzyki co powodują ból brzuszka i dziecko od nadmiaru uwalnianych tych pęcherzyków ma problemy jeszcze większy z brzuszkiem :sorry2:
tak było w przypadku mojego dziecka bez kopru było idealnie zero kolek a po namowach teściowej dałam jej koper wiec noc nie przespana nie wiedziałam że to od niego na drugi dzień powtórka wiec na trzeci dzień jej nie dałam i kolek nie było :baffled::sorry2:
 
Ostatnia edycja:
isia odrazu ci odpowiem na to pytanie tutaj ;-)
Witam mam pytanko czy to normalne ze moja córa w ciagu dnia nieraz budzi sie co godz i caly czas je czy moge miec malo pokarmu i sobie nie pojada?? no i mam problem z kupka za kazdym razem jak sie budzi to steka ale kupka nie chce wyjsc czy mam jej jakos pomoc czy ja zostawic w spokoju bo prawda jest ze za ktoryms tam razem zrobi ją

co do kupki;-) to po pierwsze zostaw ją w spokoju da sobie radę jeśli nie zrobi przez kilka dni powiedzmy 3 to skonsultuj to z pediatrą coś ci zapisze na to by dziecko tą kupę zrobiło:tak:
pomaganie innymi sposobami typu termometr spowoduje to że dziecko - jego organizm przyzwyczai się do pomocy i potem bez tego pomagania samo nie zrobi :no:

a co do karmienia to wystarczy wystarczy ci tego mleczka ;-)tylko się nie stresuj dzieci czasem domagają się co godzine co dwie mają maleńki żołądek wiec je maluśko szybko trawi i dlatego jest głodne a czasem nie je tylko potrzebuje naszego przytulenia albo cyca w buzi ;-)



czyli co do tego co ci napisałam wcześniej karmisz piersią wiec odstaw tą wodę z glukozą i karm tylko piersią a zobaczysz czy będą kolki i zaparcia

najczęściej na piersi dzieci nie mają problemu z kupką i z kolkami choć zależy to od dziecka ale moja robiła aż wodnistą wiec może to wina tej glukozy :confused:

a to na te kolki zapisał ci pediatra :confused::confused: i od kiedy ma te kolki :confused:


:szok::szok::szok: ale się rozpisałam
 
czesc Gosia k23 ja nie bylam z nia u pediatry tylko sama wywnioskowalam ze wczoraj mogla miec atak kolki wieczorkiem bo bardzo mi krzyczała przez 4 godz:-( ale dzis juz byla jak reka odioł spokojna i teraz spi. wiec moze to nie kolka tylko ta kupka tak jej w kosc daje :baffled: w takim razie odstawie te wszelakie cherbatki i bede dawala jej samego cycusia i zobacze jak na to zareaguje:szok: a mam nadzieje ze z czasem wyczuje tą moją królewne
 
reklama
oj wyczujesz wyczujesz ;-):tak: wiem to po sobie ja pierwszy raz też panikowałam jak coś się działo ;-)


no i zobacz jak bez tej glukozy będzie z tą kupką czy będzie lepiej czy nie :tak:

spokojnie samą piersią bez dopajania wodą i herbatką możesz karmić do 6 miesiąca :tak:

tylko mi napisz później ja ci poszło ;-)i w razie co pytaj :tak:
 
Do góry