reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co może jeść 18-miesięczne dziecko?

Agaa90R

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Październik 2017
Postów
27
Witam. Czy mogę Was prosić o pomoc w tym co mogę dawać mojemu 18-miesięcznemu synkowi? Póki co na śniadania jada takie produkty jak : parówki, filet z indyczki jako "szynka" na chleb, dżem. Mały ma duży apetyt i raczej wszystko chętnie zjada tylko nie bardzo wiem co można mu jeszcze dawać. Są rodzice, którzy pozwalają swoim dzieciom jeść wszystko i tacy którzy twierdzą że niektórych produktów dzieci w tym wieku nie powinny jeść. Także będę wdzięczna za pomoc;)
 
reklama
Ja daje mojemu dziecku wszystko to co my jemy. Tylko my odzywiamy sie raczej zdrowo. Jestem mama niejadka wiec musze niezle kombinowac zeby mu cos smakowalo. No ale tak jak mowie nie jemy smieciowego jedzenia, ale uwazam, ze nie mozna wszystkiego unikac. Moj syn zjada nawet frytki tylko robie opiekane w piekarniku. Slodycze tez je tylko zamiast dosladzac cukrem uzywam miodu, banana, czy suszonych owocow. Tylko trzeba uwazac zeby nie byly z siarczanami. W mojej oponii nalezy dawac wszystko tylko unikac przetworzonej zywnosci, garsci soli, syropu glukozowo-fruktozowego. W pewnym momencie zycia stwierdzilam, ze jedzenie to inwestycja w moje zdrowie. To my jestesmy przykladem dla dzieci. Beda jadly to co my jemy. Nie da sie cale zycie dawac dzieciom zdrowego jedzenia, a samemu jesc byle co.
 
Moja córka (17 msc) je wszystko to co ja. Prócz surówek bo nie lubi i jajek bo alergie ma. Zazwyczaj jemy gotowane warzywka z mięsem lub rybami, owsianki na wodzie z owocami, kanapeczki, na przekąski do rączki dostaje owoce lub warzywa które na surowo może jeść, jogurty, parówki również, frytki zdarza się jej jeść oraz popcorn mi podjada kiedy sobie robię.
Tyle że nic jej nie słodzę cukrem a odrobiną miodu, nie dodaję soli do potraw a z napojów zazwyczaj mała pije wodę lub herbatę owocową z miodem, no i raczej unikam potraw w tłuszczu pływających. Staram się różnorodne posiłki przyrządzać. Ale generalnie daję małej wszystko co jest w lodówce.
 
Moje 18 miesięczne dziecko też je wszystko to co my. Tylko my troszkę zmieniliśmy sposób odżywiania Tzn np częściej piekę mięso w piekarniku niż na patelni z tłuszczem, jemy więcej kasz, porzuciłam żółtą przyprawę itp;)
Na śniadanie je kanapkę z szynką plus ogórek kiszony albo płatki jaglanej czy owsiankę na wodzie z poduszonym bananem, jajecznicę, omlet , czasem parówka. Zawsze jakieś warzywo jest też albo owoc .
2 śniadanie to zupa, zamiast ziemniaków zawsze wrzucam trochę kaszy, obojętnie jakiej.
Obiad po powrocie z pracy: mięso, ziemniaki, ryż lub kasza, gotowane warzywa i surówką. Niestety lubi tylko 2 surówki: z kapusty kiszonej z marchwią , jabłkiem, porem i olejem i druga: marchew z jabłkiem.
Kolacja to często jogurt i owoc , czasem naleśnik z serem lub leniwe kluski.
Później jeszcze pije mleko .
 
Wszystko co zdrowe własnoręcznie przyrządzone, nie przetworzone dużo warzyw owoców , itd..tak jak odżywiamy się my stosując zamienniki jeśli sami pozwalamy sobie na coś 'niezdrowego' także zgadzam się z poranna_burza ..
mam 11 miesięcznego synka i jada to wszystko co jest wyżej wymienione..no może oprocz parówek , wędlin ze sklepu za to piekę np. własny pasztet itd
 
Do góry