reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Co na anemię w ciazy?

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
3 027
U mnie nie działało nic. Ani szpinak z pomarańczą, ani burak, ani żelazo (Tadyferon). Cały czas trzymałam hemoglobinę do 10. Po cc następnego dnia miałam... chyba 11.4 :) Syn miał bdb wyniki do 4 miesiąc chyba, potem była delikatna suplementacja pod okiem lekarza, żeby nie miał anemii.
 
reklama

iz00lka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2021
Postów
157
Wynik 11 jest dla kobiety ciężarnej już w porządku, pamiętajmy, że ciężarne nie obowiązują normy hemoglobiny z laboratorium :)
 

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
3 027
Pokrzywa jest zaliczana do kategorii B czyli nie jest wskazana dla kobiet w ciąży. Ale to lekarz decyduje o tym czy ktoś może pić lub nie. Dlatego lepiej jego posłuchać niż kogoś na forum kto ma takie a nie inne doświadczenia. Tobie i innym mogło pomoc a komuś może zaszkodzić. Co do tego co może pomóc już się wypowiedziałam.
A możesz wrzucić link? Bo np. tutaj ją polecają: https://imid.med.pl/images/poradnik-zywienia-dla-kobiet-w-ciazy.pdf

A czy kategoria B to nie są leki etc., gdzie nie ma badań, ale uznaje się je za bezpieczne i tak naprawdę większość leków (chyba łącznie z paracetamolem) tam ląduje?
 
Dołączył(a)
11 Czerwiec 2021
Postów
11
Nie wolno pić herbaty do posiłku ponieważ utrudnia wchłanianie żelaza. Kiedy spożywasz produkt bogaty w Fe, dobrze jest jako dodatek zjeść coś co zawiera dużo Wit.C, gdyż ona z kolei ułatwia wchłanianie żelaza.
 
reklama
Do góry