reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Co na co"

tak czytam co macie z aptecznych rzeczy - to chyba tez juz wszystko kupiłam.

mam zwykłe mydełko i płyn Nivea baby sensitive oraz Oilatum, bo sama juz nie wiem co bedzie dobre dla mojego malucha.

Tu polskie kosmetyki sa bardzo drogie, więc ja pozostałam przy medeli, bo Ziajka niestety droższa jest:)

Ostatni zakup jaki zrobiłam wczoraj to termometr, taki co się czoła przykłada i chyba wsio już mam.

Aha nie kupowałam nic na ewentualna goraczkę, bo tutaj bardzo odradzaja leczenie samemu dziecka przed 3 miesiącem zycia, w przypadku goraczki u nowordka każą natychmiast udac się pediatry lub do szpitala, alby przyczyny zdiagnozował lekarz.
 
reklama
Ja dokładnie tak jak Bosa więcej nie kupuję, też mi powiedziano, że kosmetyki typu Oilatum czy Emolium (ja kupiłam), są najlepsze na początek i nie trzeba już stosować oliwek, kremów, balsamów itp., bo one po prostu natłuszczają skórę :-). A przepraszam, jeszcze 10 gazików nasączonych spirytusem (w razie czego do pępka).
 
Bosa - nam na SR mówili żeby nie bać się moczyć dziecka... ba... zamoczenie całego dziecka (bez głowki oczywiście) jest jak najbardziej wskazane:-) najważniejsze by po kąpieli dokładnie miejsce osuszyć! a co do samego spirytusu to nam go właśnie proponowali...ale żeby nim traktować sam kikutek nie dotykając delikatnej skórki/ciałka dziecka.
 
Dziewczyny, a który linomag kupujecie do codziennej pilęgnacji?
czy tego też będziecie używać do pupki?
to LINOMAG® Bobo A+E krem dla dzieci i niemowląt, do pielęgnacji całego ciała
http://www.sklep.ziololek.pl/?p=productsMore&iProduct=6 ?
czy to?
LINOMAG® z tlenkiem cynku krem dla dzieci i niemowląt
LINOMAG


ja do pupki na awaryjne sytuacje mam sudocrem, a do codziennej pielęgnacji zwykłą natłuszczającą maść linomag [URL]http://www.doz.pl/apteka/p8042-Linomag_masc_30_g

używałam też alantanu

Co do moczenia dziecka, to tak jak futrzak pisze, nie trzeba bać się go moczyć. Po kąpieli przemyć tylko dokładnie kikutek spirytusem i tyle. U nas dobrze sprawdziły się pałeczki do uszu. Można nimi dokładnie umyć wszystkie zakamarki, pokazała nam ten sposób położna na wizycie.
 
Ostatnia edycja:
no tak... ale kupując np płyn do kępieli z oliwką NIVEA ...też chyba nie trzeba potem stosować balsamów/oliwek...? czy się mylę? Zastanawiam się czy od razu potrzebne są takie specjalistyczne kosmetyki jak Oilatum czy Emolium?
 
Futrzaczku-Oilatum itp sa dla skór atopowych, więc myslę, że nie ma takiej potrzeby by ich od razu używać, zwłaszcza że są to drogie kosmetyki. Niektóre dzieci wogóle nie wymagaja oliwkowania, a płyn do kapieli z oliwka bądź olejek do kąpieli to bardzo dobry pomysł
 
Futrzaku - ja też raczej tak się kieruje, ze po np.Nivea nie trzeba będzie oliwkować bobasa, ewentualnie dupinke czyms posmarować, aby odparzeń nie było i to wszystko, ale pewnosci ani doświadczenia nie mam.
 
no tak... ale kupując np płyn do kępieli z oliwką NIVEA ...też chyba nie trzeba potem stosować balsamów/oliwek...? czy się mylę? Zastanawiam się czy od razu potrzebne są takie specjalistyczne kosmetyki jak Oilatum czy Emolium?

nam właśnie odradzano zakup od razu takich specjalistycznych kosmetyków. Jeżeli nie ma do tego wskazań i skóra dziecka po zwykłych kosmetykach jest w porządku, to nie ma potrzeby ich stosowania. Potem będzie ciężko żeby cokolwiek poprawiło stan skóry.
Tak jak vetka pisze płyn do kąpieli z oliwką lub kilka kropel oliwki do wody to super sprawa. Polecam.
Ja tym razem zamiast oliwki kupiłam mleczko do smarowania. Nie cierpię tej oliwkowej lepkości..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, a te kosmetyki Nivea Baby sa od pierwszego dnia zycia?? Bo ja wlasnie je kupilam ale na nich nie ejst napisane nic na ten temat i sie tak zastanawiam?
 
Do góry