reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Co na co"

reklama
To ja mam na kolki Esputicon, a mi położna powiedziała, że BioGaia jest bardziej na odgazowanie
smilie.png
 
Ja na kolki stosowałam Espumisan, Bobotic, Infacol i Sab simplex. Obecnie mamy drugi dzien bez zadnych leków- nic juz nie działa i przechodzimy u Oliwki od razu na Bebilon Pepti a u Amelki bedziemy jeszcze mieszac pól na pół!! Jestesmy juz wykonczeni z dziecmi na czele!
 
BioGaia w Warszawie kosztuje 59 zł! Pediatra powiedziała, że podać możemy, ale to bardziej placebo. Tak naprawdę to pałeczki kwasu mlekowego, czyli to, co bierzemyw czasie antybiotykoterapii. Z pewnością pomoze w uzupełnieniu flory bakteryjnej w jelitkach.

Viburcol - nie ma właściwości antykolkowych. To czopki homeopatyczne, które mają łagodzić niepokój dziecka. Na receptę ze względów marketingowych - mówię z perspektywy osoby, która pracowała dla Boiron (producent Viburcolu). Nie obawiać się podawać, bo nie ma szans, żeby zaszkodziły. Co najwyżej nie pomogą.

Kateter rektalny Windi, ok 38 zł za 10 szt (Warszawa) - "wentylek do dupki" ułatwiający odgazowanie i "odkupkanie" dziecka z kolką. Działa CUDNIE!!!, ale jeszcze cudniej działa dużo tańsza obcięta końcówka od najmniejszej gruszki.
 
To jeszcze napiszę, że podobno Espumisan jest dla starszych dzieci, dlatego mamy Esputicon, który można podawać od 1 tygodnia i jest tańszym zastępnikiem Nutramigenu.
Wygląda na to, że BioGaia na nasz problem podziałała lepiej niż Esputicon, może dlatego, że to nie są jeszcze kolki...
 
Wspomaganie laktacji

Preparat homeopatyczny w przypadku braku lub małej ilości pokarmu RICINUS COMMUNIS 5CH (5 granulek pod język 2x dziennie przez 2-3tyg)!!
 
w temacie kolek - wypróbowaliśmy wczoraj BioGaia, podaliśmy 5 kropli o 19 - do 1 w nocy boski spokój, Natka spała na moim brzuszku szczęśliwa jak aniołek ale nie zrobiła w między czasie żadnej kupki, co już nam źle wróżyło... od 1 do 5.30 rano wrzask, dociskanie nóżek do brzuszka zaowocowało wprawdzie po 2 godzinach mega erupcją (aż po po pas) ale mała była już tak strasznie rozżalona i spragniona tym wrzaskiem, że dorwała się w chwili ulgi do cyca tak łapczywie, iż po 20 minut ssania problem mieliśmy od nowa a dawka dobowa kropelek już wykorzystana... koszmar :-///
 
Ostatnia edycja:
reklama
My podajemy małej Dicoflor 30 podobno to jest to samo co BioGaia, mam nadzieje, ze problem z gazami sie skonczy..
 
Do góry