reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Co na co"

Boże te kolki są straszne, nasz ma od jakiegos 10 dnia życia :((( biedna jest, tak się pręży i kupki ani bąka nawet nie może zrobic :(((( mam już dwa leki,espumisan i infakol, espumisan nic nie pomogl, a infakol czasem pomaga czasem nie...juz nie wiem co robić, może wy wiecie czy kupować jeszcze co innego ( Bobotic,Sab-Simplex,BioGaia) czy te leki maja ten sam sklad i nie warto kupowac kolejnego???prosze pomóżcie :(
 
reklama
To jeszcze napiszę, że podobno Espumisan jest dla starszych dzieci, dlatego mamy Esputicon, który można podawać od 1 tygodnia i jest tańszym zastępnikiem Nutramigenu.
Nutramigen to Jest to hydrolizat białka z dodatkiem trzech aminokwasów i trójglicerydów o średniej długości łańcucha. Poza tym w skład odżywki wchodzą: polimery glukozy z syropu kukurydzy i skrobi kukurydzianej, witaminy i składniki mineralne. Mieszanka nie zawiera galaktozy, laktozy i sacharozy. Preparat stosowany jest u dzieci i niemowląt w przypadku konieczności stosowania diety eliminacyjnej. Nigdy nie stosuj mieszanki bez porozumienia z lekarzem.
Jest to preparat mlekozastepczy, a nie lek na kolkę, stosowany u dzieci z alergia na białka mleka krowiego lub nietolerancję laktozy. Ani Espumisan, ani Esputicon nie zastąpią Nutramigenu.
Znów sie powymądrzałam
 
kasiulka moja dostała kolek w 9 dniu i załamana zaczęłam jak najszybciej stosować sab simplex - jest poprawa ogromna, bąki lecą już jak szalone, mała się nie pręży, nie płacze całymi nocami jak to było w weekend. Przed każdym posiłkiem 10 kropli mieszam z własnym mlekiem na łyżeczce. Naprawdę działa.
 
Nam na kolki (przy starszej córci) pomagała woda koperkowa:

GRIPE WATER - WODA KOPERKOWA 150 ML - Cena: 11.60 zł - Apteka Internetowa Cefarm24.pl - Leki, suplementy i kosmetyki w jednym miejscu

I tak jak pisze Buziaczek ja piłam herbatki z koperkiem , kminkiem itp. Sa takie specjalne mieszanki w aptekach albo sklepach zielarskich. Przy regularnym piciu kolki wyraźnie złagodniały.

Ale chce Wam o jeszcze czyms napisac. Naszej małej Marysi w 5 dobie zaczeły ropiec oczka. Przemywałam sola fizjologiczną, potem naparem z herbaty i ziela świtlika. Nic nie pomagało. Poszłam w koncu do lekarza. Dostalismy antybiotyk w kropelkach, oczywiscie bez zadnego posiewu itp. Antybiotyk pomagał 3 dni a potem zaczeło sie od nowa. Antybiotyk po 5 dniach odstawiłam...Juz miałam zamiar pójsc z mała do okulisty bo oczy były straszne, gdyt wyczytałam w necie, zeby przemywac swoim mlekiem. Zpoczatku popukałam sie po czole- no bo same powiedzcie-mleko do oczu?:eek: Ale, ze byłam zdesperowana to spróbowałam i ...dziewczyny po 4 przemywaniach po ropie ani sladu!!!!!!!:-D:-D:-D:-D:-D Mam jakis cudowny pokarm:-D

Takze polecam mleczko mamy na ropiejace oczka, ranki, otarcia itp. Podobno mozna go uzywavc zamiast toniku:-D cera podobno cud miód:-D

Buziak!
 
Dmuchawiec nam tez ropieje oczko,zwłaszcza lewe,ponoc to moga byc zapochane kanaliki łzowe,na razie przemywamy sola fizjologiczna a w czwartek idziemy do pediatry to zobaczymy co dalej.
 
dzięki dziewczyny, wypróbuje, a bylismy u pediatry, mam dawac małej Dicoflor 30...zobaczymy czy pomoże. Oprócz tego mamy jeszcze skonsultować się z neurologiem bo jest podejrzenie o wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrie ułożeniową czy jakoś tak...czy któraś z was o tym słyszała??????
 
kasiulka ... asymetria mija ok 2-3go m-ca. Twój Bobas widocznie lubi bardziej jedną stronę ... powinnaś stymulować dziecko do aktywności w przeciwna stronę ... pilnuj tego w codziennych sytuacjach ... karmienie, spanie, kąpanie. Musiałabyś zabrać Małą do rehabilitanta, on pokarze jakie ćwiczenia stosować w domu i będzie dobrze :tak:
 
Dmuchawiec nam tez ropieje oczko,zwłaszcza lewe,ponoc to moga byc zapochane kanaliki łzowe,na razie przemywamy sola fizjologiczna a w czwartek idziemy do pediatry to zobaczymy co dalej.

Pamietam jak Wiktorkowi ropiało uczko i było podejrzenie zatkanych kanalików - okulista dał kropelki i nastraszył nas zabiegiem przetykania kanalików. Bałam się jak diabli i niepotrzebnie, bo wszystko samo przeszło ;) Więc spokojnie dziewczyny, przemywać oczka i tyle.
 
reklama
Do góry