reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Co na co"

Ola nasza Karolinka też miała ropiejące oczko, w Polsce od razu skierowali nas na zabieg, ale ja czytałam, że to bardzo bolesne dla dziecka i nie poszlismy, w Anglii poszłam do lekarza, kazali nam przemywać i czekać i faktycznie przeszło :tak:
 
reklama
przy ropiejacym oczku pomaga masaż maly malcem okolic kanalika łzowego ktory znaduje sie od strony noska na wysokosci mniej wiecej zatok nosowych a najlepiej najpierw "wymacać" u siebie gdzie sie znajduje i np. w trakcie karminia dziecka kieyd nam przysypia masowac u nas pomoglo po 2 dniach masazy+sól fizjolgoiczna przeszlo ;-)
 
kasiulka o wzmożonym napięciu pisałyśmy na wątku zdrowotnym, moja córa to miała, po rehabilitacji metodą NDT Bobath przeszło, jeździłam 2,3 razy w tyg. przez około 3 miesiące. Nas zdiagnozował neonatolog, może też neurolog - skierowanie od pediatry potrzeba.
Asymetria to tak jak lokata pisze - dzidzius zwraca np. główkę zawsze w jedną stronę i musisz go kłaść raz na jednej stronie raz na drugiej, nosić też naprzemiennie, mówić itp.
Obie te rzeczy niegroźne i rehabilitowane szybko mijają:tak:
 
Co do naszego ropiejacego oczka to doktor stwierdził ze nic złego sie nie dzieje,jak ropieje a nie ma ciagłego wysieku z niego,dostalismy jakies kropelki ale jeszcze z nimi poczekam.
Wysypka na twarzy zdaniem lekarza jest jeszcze normalnymi zmianami hormonalnymi.
 
Do góry