reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na drobne otarcia i skaleczenia?

mamusia.kubusia

Początkująca w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2013
Postów
22
mój malec często ma rączkach i nóżkach otarcia i skaleczenia zwykłe plastry ze względu na jego ruchliwość nie zdają egzaminu, poza tym ciężko jest przykleić plaster w niektórych miejscach. Szukam jakiś opatrunków, które chroniłyby przed zakażeniem i dobrze trzymały się skóry. Dobrze też gdyby nie trzeba było ich zmieniać codziennie (mój kubuś nienawidzi wręcz zmiany plastrów, bo wiecznie przywierają do rany).
 
reklama
Ja smaruję mu żelem curiosin skaleczenia i otarcia, czytałam, że są eż plasterki żelowe, które lepiej się trzymają jak maluch się rusza.
 
kupiłam curiosin w aptece po Twojej radzie. Bardzo dobry żel, ranki szybciej się goją i nareszcie nie muszę Kubusiowi zaklejać ranek plasterkami.
 
Na większe rany i skaleczenia to zdecydowanie bym stosowała jakieś plastry żelowe czy oddychające opatrunki, natomiast na drobne rani i otarcia curiosin sprawdza się rewelacyjnie.
 
Do góry