reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na kaszel?

KasiaMarysia23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2015
Postów
13 965
Witajcie , może Wy mądre głowy coś doradzicie?
Moja 17 -nasto miesięczna pociecha od ok 3-4 tygodni ma kaszel mokry..ale tylko w nocy gdy napije się z piersi albo wody. Byłam z nią 2 razy u lekarza na nfz i osłuchowo czysto, dostała same inhalacje z soli. Crp jej robiłam,bo 2tyg przed kaszlem miała katar. Wyszło lekko ponad norme 15.21 a norma 0-5. Doktorka powiedziała, że przy wirusówce może być podwyższone. Wtedy na katar dostała od innego lekarza dostała claritine alergy. Katar przeszedł kaszel został. I ostatnio dostała biegunki więc pojechaliśmy prywatnie w sobotę do innej Pani doktor. Odrazu zobaczyła, że mała ma zmiany alergiczne na buzi i kazała nie testować już nabiału i jaj. Ten kaszel podobno alergiczny. Osluchala, czysto.
Przejmuje się tym ,że tak długo kaszle ale tylko w nocy. W dzień biega ,bawi , je. Może Wy macie pomysł skąd ten kaszel i ile po dostawieniu alergenów może trwać?
 
reklama
Kasiu moze cos z tego ?
 

Załączniki

  • received_1641135005979161.jpeg
    received_1641135005979161.jpeg
    181,6 KB · Wyświetleń: 101
Dzieki Ola ale nic mi to nie mówi. Ten kaszel głównie w nocy po piciu. W dzień nie kaszle, wiadomo jak każdy człowiek czasem odkaszlnie, ale nic więcej. Gorączki wgl nie ma.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W nocy, kiedy maluszek leży to wydzielina z nosa spływa mu po tylnej ścianie gardła i może ją odkasływać, a jeśli podajesz w nocy płyn to on rozrzedza wydzielinę i stąd odkrztuszanie. To częsty objaw w przebiegu chorób alergicznych. Kaszel przejdzie w momencie, kiedy usunięty zostanie alergen (chociaż uwaga, bo bo infekcjach wirusowych kaszel może trwać kilka tygodni). Alergen może pochodzić z żywności, ale może być też wziewny lub kontaktowy. Pytanie z jakiej pościeli korzysta maleństwo, bo np. jeśli ma pierze w środku, to ono może być przyczyną alergii. U nas pierze wywoływało wręcz duszności.
 
Kataru nie ma, po inhalacji nie odsyssam nic. A pościel ma antyalergiczną. Zmienilismy otoczenie na 6 dni, a kaszel nie ustał więc to pewnie pokarm. Od soboty poprzedniej nic nie podajemy. Ciekawa jestem czy ten kaszel przejdzie.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kataru z noska nie musi być, natomiast wydzielina i tak może spływać po ściance gardła:) Może to po prostu jeszcze po infekcyjne zmiany, taki kaszel może trwać do 6 tygodni, a w alergii pokarmowej już po tygodniu (z tego co mówił lekarz ) od odstawienia alergenu powinny być widoczne zmiany.
 
reklama
próbowałaś dobrze wywietrzyć pokój przed samym spaniem tak by było w nim lekko chłodno, i spróbuj wyczyścić jej nosek kataru może nie być w dzień a pojawi się w nocy i rano moja młodsza córka tak miała w dzień niby kataru nie było a w nocy kaszlała i nie mogła przestać teraz w nocy rzadko ale rano po wstaniu kaszle dopiero po oczyszczeniu nosa jest w porządku
 
Do góry