reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na katar?

Na katar polecam Ephorbium( homeopatyczny aerozol) można go uzywac doś czesto i nie wysusza sluzowki jak nasiwin.
Dla małych dzieci bardzo dobra jest woda morska do przemywania noska( sprawdza sie szczegolnie w zimie kiedy z powodu ogrzewania w mieszkaniach jest suche powietrze).
Musicie pamiętac, że katar może byc przyczyna alergii!!!

Pozdrawiam :)
 
reklama
Bardzo dobre jest też stosowanie olejku Olbas Oil. Można skropić delikatnie pościel na noc, lub na dzień ubranko pod szyjką. Olejek ten daje ładny aromat, udrażnia nos i powoduje lepsze oddychanie.
Stosujemy zawsze przy katarku, dodatkowo Sterimar i Nasivin.

Ja jak miałam katar też stosowałam Olbas. Pomaga.
 
A można używać tych kropli dla 2 m-cznej dzidzi.Odpiszcie!Ściągam Julci katarek od 2 tyg. gruszką i nic...mała poprawa.Stosuję maść majerankową, ale to mało pomaga!
Pozdrawiam!
 
Nasivin Soft można dawać takim maluszkom. Z tego co pamiętam, po jednej kropli do każdej dziurki od nosa, trzy razy dziennie,po uprzednim wyczyszczeniu nosa, przez 4 dni. A jak to nie pomaga to do lekarza...

Olbas mażna stosować u dzieci powyżej 1 roku.
 
Dzieki słowiczek.jak nie przejdzie jej do jutra to ide do lekarza, skonsultowac jej katarek.
Pozdrawiam ciepło!!!! :-*
 
Hanusia a moja Julka też ma taki katarek w sumie od urodzenia. Pytałam lekarza i powiedziała że to tzw. sapka niemowlęca i że do pół roku powinno samo zniknąć. Czyszczę jej nosek gruszką ( czego moja kluska nie lubi) i zakraplałam Nasivin Soft ale położna mówiła żeby nie zakraplać cały czas bo można dziecku popalić śluzówki. Ale poradziła ąbym zakraplała sól fizjologiczną i nie powiem nosek juz całkiem inaczej oddycha a powiem szczerze ąe na początku ciężko było tym bardziej że moja mała miała nosek zatkany mazią płodową podczas porodu ( i za to dostała tylko 7 punktów :( ) pozdrawiam
 
just20sto bardzo dobrze robiła. Mój Wojtuś też miał malutki katarek i lekarz zalecił właśnie zakrapianie noska Nasivin Soft. Dobrze też do mleka dać kilka kropelek Cebionu raz dziennie jeśli jest dzieciaczek przeziębiony mocniej. Bardzo dobrze jest też nawilżać powietrze w pokoju (a zwłaszcza w okresie grzewczym). Jeśli nie posiada sie w domu nawilżacza powietrza, który troche kosztuje to mozna na kaloryferach powiesić kilka mokrych pieluch i na łóżeczku dzieciątka jedną. Lub powiesić kamionki wypełnione wodą. :D
 
magda1226 pisze:
cześć !!! mam problem z moją córcią praktycznie cały czas kaszle. nie pomagają ani syropki, ani antybiotyki poprostu koszmar. ostatnio była chora przez 2 tygodnie wzięła 3 różne antybiotyki minęłao zaledwie parę dni a już wszystko wróciło na nowo . może ktoś zna coś skutecznego???  :-[ pozdrawiam :)

Jeżeli nic nie pomaga to na pewno są to robaki. Mój syn kaszlał przez pół roku - NON STOP !!! Brał nawet leki od astmy! A okazało się , że ma gliste ludzką i lamblie. Zrób więc badania z kału na pasożyty i lamblie. KONIECZNIE! A może jeszcze dziecko zgrzyta zębami w nocy jak śpi. Wówczas masz 100%, że to robaki. A już teraz, profilaktycznie podaj Pyrantelum - to taki wstępny lek na robaki, dostępny bez recepty. Po podaniu pyrantelum, łap kał u dziecka. Wtedy prawie zawsze wychodza wyniki. Bo wiesz, szczególnie lamblie sa trudne do wykrycia.
Powodzenia!!!
 
reklama
Hanusia pisze:
A można używać tych kropli dla 2 m-cznej dzidzi.Odpiszcie!Ściągam Julci katarek od 2 tyg. gruszką i nic...mała poprawa.Stosuję maść majerankową, ale to mało pomaga!
Pozdrawiam!

Ja stosowałam - ! kroplę na pościel - rewelacja!!!!
 
Do góry