reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na katar?

G

gosc

Gość
Witam,

moja Anitka (2 lata)znow ma katar. Prosta rzecz. W ciagu dnia nie jest to problem. Noca jednak splywajacy do gardla katar powoduje nieustanny kaszel. Strasznie sie meczy. Czy moze ktos ma jakis pomysl jak tem zaradzic
dzieki i pozdrawiam
 
reklama
Oczywiście można spróbować zapuszczać do noska sół fizjologiczną, ale na noc skutkuje to na krótką metę. Jak mój Filip miał taki porządny katar, lekarka zapisała mu Sterimar Cu. To taki spray do nosa z wody morskiej, wzbogacony miedzią. U nas był bardzo skuteczny, dodatkowo nie wysusza tak śluzówki, jak krople do nosa. Może i u Was podziała? Nie wiem, czy przypadkiem nie jest dostępny bez recepty, nie pamiętam w tej chwili. No i pomagało nawilżanie powietrza w pokoju - ja po prostu rozwieszałam wszędzie zamoczone pieluchy.

pozdrawiam
nikita
 
Ja wkrapiam do nosa Dalber i smaruje plecki i klatke piersiową maścią Pulmex. A do tego nawilżanie powietrza i wyższa poduszka.
 
Ja u moich dzieciaczkow stosowalam sol fizjologiczna,masc majerankowa i krople Nasivin;poduszka wyzej niz zwykle; dobry jest tez balsam eukaliptusowy dr. Theisa dla dzieci jak i dla doroslych-ciezko go kupic w aptece (ja zamawialam osobiscie) ale warto go miec pod reka.
 
Ja smaruję Pulmexem, a do noska Euphorbium Compozitum - (chyba tak się pisze) aerozol homeopatyczny. A przy nocnym męczącym kaszlu moja pediatra zaleca krople przeciwkaszlowe Sinecod - tylko na noc.
 
U mnie sprawdza się woda morska-Sterimar lub Merimar(nie tylko podczas kataru ale prawie codziennie na noc żeby nawilżyc śluzówki-moze dzięki temu przez 2,5 roku moja córka miała katar może 4 razy?).Proponuje też podwyższyć poduszkę.
 
cześć !!! mam problem z moją córcią praktycznie cały czas kaszle. nie pomagają ani syropki, ani antybiotyki poprostu koszmar. ostatnio była chora przez 2 tygodnie wzięła 3 różne antybiotyki minęłao zaledwie parę dni a już wszystko wróciło na nowo . może ktoś zna coś skutecznego??? :-[ pozdrawiam :)
 
Magdo, strasznie dużo tych antybiotyków Twoja biedna dziecina dostała... no ale cóz, czasem trzeba. Tylko że ten kaszel nie przechodzi, więc może kaszle z innego powodu - może to jakiś kaszel alergiczny czy też astmatyczny, czy lekarz nie brał tego pod uwagę? Jeśli była tylko pod opieką pediatry, to może warto jeszcze skonsultować z laryngologiem i alergologiem?
No a może antybiotyki były za słabe? Czasem lekarz daje w ciemno, nie wiedząc dokładnie co dziecku jest (patrz mój synek jak miał grypę żołądkową), no i efektów nie ma, bo lek jest za słaby.

życzę Wam zdrówka

nikita
 
reklama
Cześć Nikita!!! Bardzo dziekuje za podpowiedzi. U alergika byłam z małą w zeszłym roku na testach ale wyszło wszystko wporządku. Jak chodzę z nią do petiatry to mi mówi że jest wszystko wporząku gardło czyste, płuca i oskrzela czyste , ale co ztego jak ona cały czas kaszle. Najbardziej kaszle ją nocami. Nie wiem spróbuje jeszcze z nią pójść do laryngologa tak jak radzisz może akurat coś pomoże. Pozdrawiam i życzę zdrówka
 
Do góry