reklama

co na kromeczki?

Temat na forum 'Kuchnia alergika' rozpoczęty przez Roja, 21 Marzec 2006.

1. Roja

Roja Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczyny,
    mój mały szkrab jednak okazał się alergikiem, dr zabronila mu jesc wszystkiego co pochodzi od mleka krowiego a ja nie mam pomysłów z czym mam mu robić kromeczki, które tak lubi: szynka, dżem, miód i to wszystko? W dodatku z margaryną o której gdzieś czytałam że nie powinno się podawać małym dzieciom. Możźe mamy z większym doświadczeniem coś poradzą?

2. Naur

Naur Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam!
    Co prawda na alergii specjalnie sie nie znam, ale przyszlo mi do glowy pare zeczy:
    moze pomidor lub inne warzywa na kanapki, albo jajka? nie wiem czy na to jest uczulony...a co do masla i margaryny, to maoja Julka zle toleruje maslo, wiec go jej poprostu nie daje, niczym nie smaruje i juz.

3. reklama
  4. naja

naja Fan(ka)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja malemu rozsmarowuje zoltko. na chlebku qqrydzianym sprawdza sie znakomicie, bardzo to lubi. no i w ten sposob unikamy kurzego bialka.

5. dragonfly

dragonfly Ewa-mama Kingi i...Adasia

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja mam ten sam klopot, z tym ze Kinga uczulona jest takze na jajka.A podobno w zóltq jest wiecej bialka niz w bialq ;) robie jej na sniadanka przewaznie kaszki albo platki ryzowe,czy owsiane z owocami.A jak juz chlebek to z szynka i wlasnie z pomidorem,ogórkiem kiszonym (zielonego nie lubi).Aha czasem pasztet lub ser sojowy-jesli jest tego malo jest szasnsa ze sie dziecko nie uczuli na soje.

Roja a jak sobie radzisz z obiadkam, podwieczorkami itepe ??? w sumie Kinga w 3tyg.zycia zostala zdjagnozowana,wiec juz ponad rok sie obie meczymy z dietka :mad: :(

6. Roja

Roja Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    No z obiadkami i deserkami jest łatwiej, bo zupki robię mu sama, do zabielania używam jego mleka (sojowego), pulpeciki robię z samym żółtkiem i odrobiną mąki ziemniaczanej a jako tłuszczu używam oliwy z oliwek, do tego ziemniaki, kaszę gryczaną, jęczmienną, makaron. Poza tym Tomek je jeszcze 2, 3 mleczne posiłki dziennie a do nich używam kaszki ryżowej, manny, kukurydzianej. płatków owsianych. Deserki to po prostu surowe starte jablko z kleikiem kukurydzianym, albo jakiś gotowy ze słoiczka też z tym kleikiem a ostatnio parę razy zrobiłam mu kisiel ze startego jabłka z dodatkiem jakiegoś dżemu (jagodowy, malinowy, wiśniowy) i bardzo mu smakował ;D Lubi też banany ale niestety też zostały wpisane na listę produktów zakazanych :(
    A z tym pomidorem i ogórkiem to dobry pomysł tylko że Tomek mimo iż ma już 6 zębów jakoś nie toleruje większych kawałków, które trzeba pogryźć, albo wypluwa albo się krztusi, chyba że coś jest miękkie np prawie rozgotowany makaron. Te wszystkie kasze to raz je a raz wypluwa.
    Najlepsze na kromki byłyby jakieś pasty, na jakimś forum czytalam że w necie można znaleźć dużo przepisów na takowe ale jakoś nie mogę natrafić.
    dziekujemy i pozdrawiamy

7. żużaczek

żużaczek Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zarówno moje starsze jak i malutkie sa alergikami (starszy wyrasta). Co do kanapeczek to niczym nie smaruję. I nie mam z tym problemów. jedza az im sie uszy trzęsą.

8. J@god@

J@god@ IV-V 2005, X 2009 Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    ja też przestałam smarować kromeczki synkowi, od tygodnia jest na diecie bezmleczno bezjajecznej (mam nadzieję że to przejściowe), zamiast wymyślać pasty po prostu położyłam wędlinkę bezpośrednio na chlebek i wygląda że to był większy problem dla mnie niż dla synka :-) .

9. hellevoet

hellevoet Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moj syn też jest uczulenie na mleko i jajka. Chlebek rzeczywiście wcina głównie z szynka pasztecikiem z ogorkiem pomidorem , dżemem miodem. Na szczęście mój toleruje kozie produkty więc od czasu do czasu twarożek kozi;) wciąga nosem.

10. reklama
  11. AnnaJagoda

AnnaJagoda Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja kupuję w Leclerc'u albo Kauflandzie, niektóre Tesco też go zresztą mają. :)

@yaska - spróbujcie również na słodko. Super smakuje z odrobiną miodu albo konfiturą. Sama tak lubię. :)

12. AnnaJagoda

AnnaJagoda Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ten z figą jest od niedawna dostępny, więc pewnie jeszcze nie w każdym sklepie go dostaniesz. Sama w tesco zawsze chavroux kupowałam i piramidkę i pleśniowy, bo w moim jak już dotarły to były w stałej sprzedaży. Figowy dopiero w carrefourze upolowałam, więc możesz tam próbować.

Poleć forum