reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na kromeczki?

Roja

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2005
Postów
35
Cześć dziewczyny,
mój mały szkrab jednak okazał się alergikiem, dr zabronila mu jesc wszystkiego co pochodzi od mleka krowiego a ja nie mam pomysłów z czym mam mu robić kromeczki, które tak lubi: szynka, dżem, miód i to wszystko? W dodatku z margaryną o której gdzieś czytałam że nie powinno się podawać małym dzieciom. Możźe mamy z większym doświadczeniem coś poradzą?
 
reklama
Witam!
Co prawda na alergii specjalnie sie nie znam, ale przyszlo mi do glowy pare zeczy:
moze pomidor lub inne warzywa na kanapki, albo jajka? nie wiem czy na to jest uczulony...a co do masla i margaryny, to maoja Julka zle toleruje maslo, wiec go jej poprostu nie daje, niczym nie smaruje i juz.
 
ja malemu rozsmarowuje zoltko. na chlebku qqrydzianym sprawdza sie znakomicie, bardzo to lubi. no i w ten sposob unikamy kurzego bialka.
 
ja mam ten sam klopot, z tym ze Kinga uczulona jest takze na jajka.A podobno w zóltq jest wiecej bialka niz w bialq ;) robie jej na sniadanka przewaznie kaszki albo platki ryzowe,czy owsiane z owocami.A jak juz chlebek to z szynka i wlasnie z pomidorem,ogórkiem kiszonym (zielonego nie lubi).Aha czasem pasztet lub ser sojowy-jesli jest tego malo jest szasnsa ze sie dziecko nie uczuli na soje.

Roja a jak sobie radzisz z obiadkam, podwieczorkami itepe ??? w sumie Kinga w 3tyg.zycia zostala zdjagnozowana,wiec juz ponad rok sie obie meczymy z dietka :mad: :(
 
No z obiadkami i deserkami jest łatwiej, bo zupki robię mu sama, do zabielania używam jego mleka (sojowego), pulpeciki robię z samym żółtkiem i odrobiną mąki ziemniaczanej a jako tłuszczu używam oliwy z oliwek, do tego ziemniaki, kaszę gryczaną, jęczmienną, makaron. Poza tym Tomek je jeszcze 2, 3 mleczne posiłki dziennie a do nich używam kaszki ryżowej, manny, kukurydzianej. płatków owsianych. Deserki to po prostu surowe starte jablko z kleikiem kukurydzianym, albo jakiś gotowy ze słoiczka też z tym kleikiem a ostatnio parę razy zrobiłam mu kisiel ze startego jabłka z dodatkiem jakiegoś dżemu (jagodowy, malinowy, wiśniowy) i bardzo mu smakował ;D Lubi też banany ale niestety też zostały wpisane na listę produktów zakazanych :(
A z tym pomidorem i ogórkiem to dobry pomysł tylko że Tomek mimo iż ma już 6 zębów jakoś nie toleruje większych kawałków, które trzeba pogryźć, albo wypluwa albo się krztusi, chyba że coś jest miękkie np prawie rozgotowany makaron. Te wszystkie kasze to raz je a raz wypluwa.
Najlepsze na kromki byłyby jakieś pasty, na jakimś forum czytalam że w necie można znaleźć dużo przepisów na takowe ale jakoś nie mogę natrafić.
dziekujemy i pozdrawiamy
 
Zarówno moje starsze jak i malutkie sa alergikami (starszy wyrasta). Co do kanapeczek to niczym nie smaruję. I nie mam z tym problemów. jedza az im sie uszy trzęsą.
 
ja też przestałam smarować kromeczki synkowi, od tygodnia jest na diecie bezmleczno bezjajecznej (mam nadzieję że to przejściowe), zamiast wymyślać pasty po prostu położyłam wędlinkę bezpośrednio na chlebek i wygląda że to był większy problem dla mnie niż dla synka :-) .
 
Moj syn też jest uczulenie na mleko i jajka. Chlebek rzeczywiście wcina głównie z szynka pasztecikiem z ogorkiem pomidorem , dżemem miodem. Na szczęście mój toleruje kozie produkty więc od czasu do czasu twarożek kozi;) wciąga nosem.
 
Ja kupuję w Leclerc'u albo Kauflandzie, niektóre Tesco też go zresztą mają. :)

@yaska - spróbujcie również na słodko. Super smakuje z odrobiną miodu albo konfiturą. Sama tak lubię. :)
 
reklama
Ten z figą jest od niedawna dostępny, więc pewnie jeszcze nie w każdym sklepie go dostaniesz. Sama w tesco zawsze chavroux kupowałam i piramidkę i pleśniowy, bo w moim jak już dotarły to były w stałej sprzedaży. Figowy dopiero w carrefourze upolowałam, więc możesz tam próbować.
 

Podobne tematy

Do góry