reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na obiad.....?

hehe bedytko, niby takie oczywiste a jednak.... cycki, hehe:-D:-D

a my dziś obiad zaliczyliśmy: pierwszy u moich rodziców, drugi u znajomych:cool2:
 
reklama
ja miałam łazanki:-)
a na jutro pomidorówkę z ryżem zrobiłam, bo rosół mi został:-p
w piątek spaghetti ze szpinakiem, a na sobotę pizza własnej roboty.... w niedzielę pewnie tradycyjny jakiś obiadek
najważniejsze, że wymyślać już nie muszę;-)
 
ja miałam łazanki:-)
a na jutro pomidorówkę z ryżem zrobiłam, bo rosół mi został:-p
w piątek spaghetti ze szpinakiem, a na sobotę pizza własnej roboty.... w niedzielę pewnie tradycyjny jakiś obiadek
najważniejsze, że wymyślać już nie muszę;-)
Bedyta, Ty to juz widze cale menu gotowe masz ;-)
Ja w sobote tez planuje pizze wlasnej roboty, ewentualnie zupe cebulowa z grzanka z serem i cos na drugie :-)

A dzisiaj byl krem pieczarkowy z wczoraj z grzankami, a na drugie bitki i salatka z ziemniakow, ogorkow kiszonych i cebuli :-) Jak w pracy jestem, to o menu dba moja mama :-p
 
Sandra, a jak przyprawiasz te salatke ziemniaczna? Dawno temu jadlam przepyszna i pozniej juz nigdy nie trafilam w ten smak...
 
Sandra, a jak przyprawiasz te salatke ziemniaczna? Dawno temu jadlam przepyszna i pozniej juz nigdy nie trafilam w ten smak...
Ollesiu, ja ją robie w ten sposob: kilka sztuk ziemniakow ugotowanych w mundurkach, 2-3 kiszone ogorki, duza cebula.
Ziemniaki obieram i kroje w takie nierowne kawalki wieksze, ogorki kroje w polplasterki, a cebule siekam.
Do tego sos: oliwa, lyzka octu jablkowego/winnego, lyzeczka cukru, vegeta, pieprz i albo zielona pietruszka albo koperek albo bazylia - zalezy na jaki posmak mam ochote ;-):-)
Sos mieszam dokladnie, zeby sie cukier rozpuscil (ostatnio mieszam sosy w malym sloiczku, potrzasam nim jak shakerem i sie idealnie laczy wszystko :tak:), zalewam salatke i podaje na zimno :tak::-)


Wczoraj obiad McDonaldsowy ;-) (Sara pierwszy obiad jadla w przedszkolu, a to byla taka obiadokolacja :-p), a dzisiaj nie wiem - zalezy od inwencji mojej mamuski ;-)
 
sandra chyba taka fajna do grilla ta sałatka, szkoda, że prawie nie jem ziemniaków;-)
Do grilla rzeczywiscie jest swietna :tak::tak:
A co do ziemniakow to ja tez nie jadam, jedynie wlasnie w postaci takiej salatki albo jarzynowej :tak::-)


My mamy dzisiaj zupe cebulowa z grzanka z serem :tak:

A na jutro mam zaplanowana pieczen z lopatki faszerowana pieczarkami, do tego kluski wlasnej roboty i domowe buraczki z chrzanem :tak::-)
 
Ostatnia edycja:
a u mnie zgodnie z planem, pizza była na obiad, na kolację też się dzieciom zachciało, więc 2 posiłki z głowy:-D
a jutro... coś jeszcze wymyślę, albo przepytam rodzinkę:-p
 
reklama
a ja wczoraj przez nie uwage wszytskie miesa do zamrazalki zanioslam i dzis szukam w lodowce mielonego z kurczka na klopsiki, a tu sie okazuje ze w piwnicy sie mrozi... tak wiec pizza na obiad.... bo te mieso mi sie przez 3 h nie rozmrozi.
 
Do góry