reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na saniadanko i kolacje dzidziusiowi po ukonczeniu 6go miesiaca?

Może spróbuję gotować, ale kompletnie nie wiem jak to ma wyglądać, jak gotować i co.
Habbybeti a jak zamrażasz, w czym i w ogóle?

izi85 - synkowi nic nie jest, wręcz przeciwnie. My mieliśmy dość duże problemy z brzuszkiem malucha, kolki, spore ulewania, bezsenność. Odkąd zaczeliśmy zagęszczać (za poradą pediatry) jest 100% lepiej i wszystkie problemy jak ręką odjął :)
 
reklama
Hey :)

Jadłospis mojego synka wygląda mniej więcej tak:
4-5 MM 180 ml
8-9 kaszka manna 150 ml
12 obiad, obiadek (gotuję sama ale raz na jakiś czas podaje gotowy obiadek Bobovity)
16 MM 180 ml albo starte jabłko, truskawki z ciasteczkiem orkiszowym
20 MM z kaszką ryżową albo samo mleko

Nie daje deserków gotowych, wolę dać jakiś owoc, teraz jest lato, więc jest do nich łatwy dostęp :)

Do picia daję herbatki, wodę albo soczki Bobofruty :)
 
kroolicze,no więc u nas to wygląda tak: osobno gotuje mięsko,osobno warzywka.Nie wiem,co może jeść Twój Filipek,bo u nas np. przez jakis czas marchewka uczulała (teraz juz na szczęście jest ok.:)).Ale powiedzmy- ziemniaczek, buraczek ,brokuł,por,szpinak,kalarepka ,cukinia, fasolka szparagowa,koperek,natka pietruszki,płatki ryżowe- wybieram powiedzmy,ze 3-4 warzywa,kroję,gotuję w małej ilości wody z dodatkiem oliwy z oliwek (masło może uczulać,jak dziecko ma skazę białkową).Gdy są miękkie- i mięsko i warzywka,to możesz zblendować wszystko razem(bez rosołku z mięska,bo rosół tez może uczulać).wtedy widzisz,jaka jest konsystencja- jak zbyt "wodniste",można zagęścic np. kleikiem kukurydzianym.No i tak przygotowane jedzonko pakuje do słoiczków po obiadkach czy deserkach(ma to tę zaletę,że od razu masz gotową porcję,jaką zjada Twoje dziecko,czyli 130 lub 190 g,to zależy już od dziecka).Dwie rzeczy:nie całkiem do pełna,bo w czasie zamrażania odrobine zwiększa objętość ,a po drugie- nie próbuj zakręcać tych słoiczków,bo się nie uda;)- te zakrętki działają jak kapsle,trzeba równo nałożyc i wcisnąć i powinno być ok.Polecam starac sie do jednej "serii" używać takich samych nakrętek,wtedy łatwiej rozróżnisz po zamrożeniu,co jest co,ale to szczegół;).Jedną porcję zostawiam"na dziś",resztę zamrażam.Na drugi dzień to samo,tylko z innymi warzywkami,żeby było urozmaicenie.Jak ci się chce,to i na trzeci można coś wymyślić innego.Tym sposobem gotując 2-3 razy mam zapas obiadków na dobry tydzień albo i więcej.Trzeba tylko pamiętac,żeby rano wyjąć z zamrażalnika.Przed podaniem podgrzewam normalnie taki słoiczek i już.Konsystencją po rozmrożeniu sie nie przejmuj,bo zamrażanie na niektóre warzywa,zwłaszcza ziemniaki,tak działa.ale po podgrzaniu i wymieszaniu jest ok:).

Mam nadzieję,ze w miarę dokładnie opisałam "procedurę"- jak jeszcze masz jakieś pytania,to raczej na priv zapraszam,bo tu raczej rzadko zaglądam:)
 
Cześć dziewczyny :-))))
Moja Basia ma 8 miesięcy i jej jadłospis wygląda tak :
7-8 150ml kaszki mleczno ryżowej bobovity albo jogurt z 2 biszkoptami
10-11 ugotowana paróweczka, ew. odrobina chlebka z masełkiem i szyneczką
12.30-14.30 mała zupka w słoiczku
16-17.30 duży słoik obiadku
19.30-200 150 ml kaszki mleczno ryżowej
22-23 150 ml. mleka

Czy nie za dużo wcina ?? Czasami zamiast zupki zje słoik deserku, jaki pasztet dajecie dzieciom??? Zastanawiam się, czy nie wprowadzić takiej 3 godzinnej przerwy między jednym posiłkiem a drugim...a tak w ogóle to przerażają mnie koszta słoików i fakt, że Basia zjada co najmniej 2 słoiki dziennie, czasami nawet 3...
 
Trzewik Jesli przerazaja Cie koszta sloiczkow,zacznij gotowac jak napisala wyzej happybeti:tak:Ja robie to samo,tylko bez zamrazania.Ale przeczytalam raz w ksiazce ,ktora dostalam od mamy,ze to bardzo dobry sposob zeby nie gotowac codziennie i chyba skorzystam z tego pomyslu.
Czasem gotuje same warzywka i dodaje tylko miesko ze sloiczka a innym razem daje razem z rosolkiem i wszystko jest ok.
Wczoraj jako nowe warzywko dorzucilam brukselke i dzidza jak nigdy zjadla 200 gramow,jadla az jej sie uszy trzesly :-)a pozniej jeszcze wciagnela kilka lyzeczek startej gruszki:-)Kupuj swieze owoce i ucieraj na tarce,sa jeszcze lepsze niz te ze sloiczkow.Moja pediatra to potwierdzila...
 
Hej, to ja zapytam inaczej - ponieważ jadłospis mojego 5 miesięcznego syna wygląda bardzo podobnie jak wasze, ale nurtuje mnie kilka pytań:
1) czy jak on zjada ok 120 ml MM to nie za mało jak na raz?
2) w nocy bardzo często budzi się na karmienia - bo aż 3-4 razy od 19-6/7 rano?

A jak robicie jogurcik z owocami? Po prostu w blenderze?
I jak wam dzieciaczki piją kaszki? Jakie smoczki? My niestety musieliśmy 1 smoczek przerobić na tzw kaszkowy, bo normalny był za mały, a kaszkowy za wielki i się mały dławił...
 
Moja corcia tez zjada tylko tyle.Rzadko kiedy zje 150 czy 175,zazwyczaj 110-120.Mowilam o tym pediatrze,ale ona caly czas utrzymuje,ze jesli dziecko dobrze przybiera na wadze to nie ma sie czym martwic,wiec jesli i twoje male rosnie prawidlowo,nie przejmuj sie.A moze tak jak moja niunia,twoj synek ma to po kims?

Co do pobudek noca,moja tez budzila sie 2-3 razy.Sa dzieci,ktore budza sie nawet co godzine:tak:.To roznie bywa u kazdego dzidziusia,w kazdym razie przychodzi wkoncu taki moment,ze zacznie przesypiac cala noc.Moja malutka 4 dni temu skonczyla siedem miesiecy a przesypia cala noc dopiero od ok tygodnia:-)

Jogurt kupuje jakis dobry naturalny i mieszam z owocami ze sloiczka dlatego,ze do tej pory dawalam jej tylko gruszke,jablko a one nie pasowaly mi do jogurtu,banana daje bez niczego,no i sliwke i owoce lesne ze sloiczka.

Kaszki moja pije bardzo chetnie.Nie robie bardzo gestych bo raz zrobilam i nie chciala.Zamiast 4 lyzek,wsypuje poltora na 180 ml mleka,wszystko mieszam dokladnie i podaje.Slyszalam,ze w rzadnym wypadku nie wolno dziurawic smoczkow.Dlatego do kaszek i gestych soczkow polecam smoczki z podluzna dziurka I.Aby mleczko z kaszka czy soczek lecialo szybko i w duzej ilosci,dziurka smoczka musi byc w tej pozycji I ,troszke wolniej w tej / , najwolniej - .Super sprawa taki smoczek.
 
Mały przybiera ładnie na wadze, wczoraj pediatra powiedziała, że powinno dziecko jeść 5posiłków dziennie, a Tomek je 7 więc wszystko jest ok :)

Wczoraj przetestowaliśmy - mąż wstawał do młodego, i obudził się w nocy tylko 1, i wstał o 5. Trochę pobrykał i o 7 usnął na 2 h. Więc już chyba znaleźliśmy przyczynę nocnych harców ;)

A jakiego smoczka używasz?
 
Mialam juz kilka rodzajow butelek z roznymi smoczkami,ale najbardziej sprawdza sie Avent,Philipsa.Najlepsze jakie do tej pory spotkalam.
 
reklama
Ja używam tylko TT, z innych mój synek nie chce jeść. są świetne, bo przypominają dziecku karmienie naturalne, ja nie mogłam karmić naturalnie, głównie przystawiałam synka, żeby mieć pokarm i ściągałam także laktatorem TT. A do tego i kubeczki maja super dostosowane do wieku.
 
Do góry