reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na saniadanko i kolacje dzidziusiowi po ukonczeniu 6go miesiaca?

u nas wygląda to tak;
ok.7 rano mleko 120ml lub 150ml+gluten(od miesiąca wprowadzam)
ok.11;30 mleko 150ml
ok.15;30 gotowany obiadek
ok.18 deserek typu kaszka z owocami ze słoiczka lub kisielek którym się baaaardzo zajada
ok.20;30 mleko 150ml lub 180ml
Marcel skończył 25.05.12r 6 miesięcy
 
reklama
Fajnie że trafiłam na ten temat.Niby jestem doswiadczona mamusią ale przy starszych dzieciach zrobiłam kilka błedów a teraz chciałabym tego uniknąć.
Synka karmie piersią chciałabym tak do 10-12 miesiąca a potem chcę podać mleko krowie tzn.może nie same mleko ale przetwory i dania z mlekiem.Do tego czasu niechciałabym podawac żadnego mleka i słodkich kaszek bo starsze miały alergie na białko.Stąd moje pytanie co proponujecie podać na śniadanie i kolacje? narazie karmimy się tak:
8,11,14-cycuś 16 zupka jarzynowa gotowana przeze mnie 18,20,1i5 cycuś pomiędzy karmieniami deserki ze słoiczka.Do tej pory było okej ale teraz synek domaga sie cycusia częsciej bo jest głodny dodam że waży 8800 i ma 78 cm waga urodzeniowa 4350 i 60 cm.
 
u nas
sniadanie mleko z kaszką glutenową, głownie owsianka lub kasza z 3 zbozami 180ml
mleko 130ml-150ml
obiad-220ml
deser- owoce lub owoce z jogurtem 190ml
mleko z kaszką bezglutenową 180-200ml
noc 1 lub dwie butle po 150ml ;)

w miedzy czasei pije sok lub herbatke-150ml

przekaski, chrupka bułka biszkopcik
 
Ostatnia edycja:
Kurde moja ma 9 miesiecy a je mniej....moze za malo?
u nas jest tak:
Zalezy jak wstanie 6-8 : 200 ml mleka
10 -12 znow mleko, Maja je co 4 godziny
kolo 14 - 15 obiadek gotowany przeze mnie lub ze sloiczka 120 -200 roznie zjada
18-20 po kapieli 200 ml mleka
w miedzy czasie sa owoce i picie, biszkopt, probowalam takie wafelki ryzowe z bobovity ale zwraca. Dodawalam kaszke do mleka, ale nie zawsze chce jesc, jadla sinlac ale jej sie znudzil i nie chce.
Tak mysle ze bede musiala bardziej ja podkarmiac w dzien bo od kilku dni wstaje w nocy na jedzenie, wczesniej jej starczalo.
 
kudi81 a czemu wykluczasz kaszki?? tylko te mleczno-ryzowe mają białko w sobie poszukaj ryżowych lub kukurydzianych w sklepie. mozesz je robic na mleku pepti. a chrupki sa ok moja mała sie nimi zajada. sprawdz na opakowaniu w skladnikach jak nie jestes pewna co zawieraja. z tego co wiem to czipsy tylko zawieraja jakies male ilosci serwatki ale kukurydziane sa ok.
ja bardziej martwilam sie o te gotowe obiadki bo w duzej czesci jest mleko lub jego przetwory i jak kupowalam je to studiowalam skladniki na kazdym sloiczku.
 
Cześć dziewczyny :-))))
Moja Basia ma 8 miesięcy i jej jadłospis wygląda tak :
7-8 150ml kaszki mleczno ryżowej bobovity albo jogurt z 2 biszkoptami
10-11 ugotowana paróweczka, ew. odrobina chlebka z masełkiem i szyneczką
12.30-14.30 mała zupka w słoiczku
16-17.30 duży słoik obiadku
19.30-200 150 ml kaszki mleczno ryżowej
22-23 150 ml. mleka

Czy nie za dużo wcina ?? Czasami zamiast zupki zje słoik deserku, jaki pasztet dajecie dzieciom??? Zastanawiam się, czy nie wprowadzić takiej 3 godzinnej przerwy między jednym posiłkiem a drugim...a tak w ogóle to przerażają mnie koszta słoików i fakt, że Basia zjada co najmniej 2 słoiki dziennie, czasami nawet 3...

oooosz kurde ;) jestem w szoku ilością jedzenia....możesz napisać ile Basia waży?
 
reklama
Tak zgadzam sie ze dzieci tak jak dorosli raz maja apetyt a raz nie.Tobiasz ma 3,5 miesiaca a zjada 5 x 210ml co 3-3,5 godz,ostatnie o 20 godzinie i spi do 6 rano.Mam problem bo domaga sie od wczoraj wiecej mleka po 230=250ml. chyba dorobie mu kaszki zeby było syte jedzenie,jak myslicie i prosze o pod.czy wprowadzac mu deserki po łyzeczce -dwie.Tobiasz wazy teraz 8kg i mierzy 68cm.urodzeniowa waga 3680g
 
Do góry