reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co na te paskudne komary?

skład faktycznie bezpieczny dla dzieci. Najwazniejsze, dla mnie ze działa skutecznie i dzieciaki nie rozdrapuja miejsc po ugryzieniu.
 
reklama
Moim zdaniem najlepiej przeciwdziałać ugryzieniom - zapach kocimiętki, pelargonii, bazylii i liści pomidora, a także cebuli i octu odpędza komary. Podobnie działają olejki eteryczne np. miętowy i cytrynowy.
Co więcej okłady i kompresy z tych olejków także łagodzą skutki ukąszenia.
Podobnie jak maść aloesowa i hydrokortyzon.
 
Ostatnia edycja:
zgadzam sie, ale czy zawsze masz przy sobie to wszystko żeby odpedzic komary? chodzi mi o wyjazdy z dziecmi. Smarowanie olejkami działa na krótko i w ograniczonym miejscu. A co robisz jak juz zostaniecie pogryzieni? Dla mnie jedynym wyjsciem jest wtedy dobry zel do smarowania.
 
zgadzam sie, ale czy zawsze masz przy sobie to wszystko żeby odpedzic komary? chodzi mi o wyjazdy z dziecmi. Smarowanie olejkami działa na krótko i w ograniczonym miejscu. A co robisz jak juz zostaniecie pogryzieni? Dla mnie jedynym wyjsciem jest wtedy dobry zel do smarowania.

zgadzam się-taki żel można mieć przy sobie. Ja go mam zawsze w swojej torebce
 
nawet trzeba miec zel zawsze przy sobie. Wyobrazasz sobie jak jestescie na spacerze i dzieci pogryzly komary a my nic nie mamy do posmarowania? Atmosfera spaceru popsuta od razu.
 
o dokładnie tak, chodziło mi o moskill, dopiero co wróciłem z dziećmi z nad morza i jesteśmy bardzo zadowoleni:)
 
ło jejuś... nie mam pojęcia! na razie jeszcze mamy jej sporo a tak naprawdę na zaś używamy, więc jakoś bardzo szybko nie ucieka:)
 
reklama
Mi jedna tubka wystarczyła na tydzien pobytu, ale smarowalismy sie wszyscy.Jest wydajny bo dobrze sie wchłania i smaruje sie naprawde niewielka iloscia.
 
Do góry