reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na wszy?

AnnaJagoda

Aktywna w BB
Dołączył(a)
4 Wrzesień 2015
Postów
84
Niestety problem wraca co trochę do szkoły, a że nie ma skutecznego sposobu, żeby się przed tymi pasożytami ustrzec, to ja z tematem. Co bezpiecznego dla dzieciaka można kupić, żeby było skuteczne?
 
reklama
Może odstraszajacy spray jak np. S o r a. Można spryskac dziecku włosy przed wyjściem do szkoły ale 100% gwarancji nie dam, że nie przyniesie znowu.

Znam taką agentke, co muchozolem truła wszy. Skutecznie, ale raczej nie polecam.
 
Najlepiej wybrać się do apteki po parasidose szybko i skutecznie można pozbyć się wszy i gnid. Nie zawiera parabenów i fenoksyetanolu ani żadnych innych szkodliwych substancji. Wystarczy zrobić kuracje 15 minutową i po problemie i najlepiej aby wszyscy domownicy zastosowali ten preparat.
 
Z tego co wiem odstraszanie to raczej mit, tak samo jak to, że łapią je dzieciaki, które nie dbają o czystość. @baśkaruda stosowałaś to parasidose? Bezpieczne dla dzieci?
 
Z tego co wiem to można stosować u dzieci już od 3 miesiąca życia a nawet u kobiet w ciąży. Sama jednak póki co (na szczęście!) nie miałam okazji testować.
A co do czystości to podobno właśnie idą na czyste, codziennie myte włosy głównie.
 
Skoro od 3 miesiąca i ciężarne mogą to dzieciakowi nie zaszkodzi. Wybiorę się jutro do apteki i spytam o parasidose, coś muszę mieć awaryjnie pod ręką, żeby w razie czego nie biegać w panice. Dzięki. :)
 
Ja mam już kilka walk za sobą. Córa ma długie włosy i dużo koleżanek... w ciagu roku wypróbowałam już 2 różnych preparatów. Kazdy musiałam stosowac za 2 dni drugi raz bo dalej znajdowałam zywe wszy. Ostatnio w aptece zapytałam o coś innego. NIe było ale jakas mama z kolejki mi doradziła iść do Rossmana i poszukac Seboradinu Med. Mówiła że jej córce za pierwszym razem wszystkie wybiło. no i kupiłam. Faktycznie Jedna aplikacja i nie ma nic , nie znalazłam żadnej zywej. Stosowałam taki kompres a potem szampon do umycia i jestem pozytwnie zachwycona bo moja córa okropnie marudzi jak musi z wszobójczym preparatem na głowie siedziec.. Seboradin dal radę , Super
 
Muchozolem na głowe dziecka? O matko... Nas właśnie dopadł ten problem, córka w piątek z przedszkola przywlokła wszy, a kupić odpowiedni dla niej środek, wcale nie było łatwo. Astma i alergia to sporo środków na dzień dobry musiałam odrzucić. Kupiłam parasidose, z polecenia pani z apteki, mam nadzieję, że pozbyliśmy się paskudztwa raz na zawsze.
 
reklama
No u nas też starałam się nie robić z tego wielkiego halo. Siedzenie z czepkiem się młodej spodobało, zastanawiała się czy włosy jej się zafarbują jak mamie czasami ;) Jak wyczesywałam to ona sobie bajki oglądała, bo trochę to trwa, zeby to zrobić dokładnie. No ale udało się, najważniejsze, ze nie trzeba kuracji powtarzać.
 
Do góry