reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co na wyjście ze szpitala?

Rakel

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
51
Hej, co przyszykować na wyjście ze szpitala dla Maluszka na pierwszy tydzień marca?
 
reklama
Ja urodziłam 21 marca - akurat tego dnia spadł śnieg ;-)
Raczej nastawiałabym się na to, że będzie chłodno, ale zimowego pajaca już bym nie kupowała.
 
wygodne body, ciepłe skarpety i pamiętaj o smarowaniu buzi przed spacerami, myślę, że w marcu bedzie już na tyle fajnie, że zimowe ubranka będą zbędne :)
 
W zależności od pogody : na początku marca może być zarówno +10°C, jak i - 10°C.
Z moim marcowym noworodkiem sprawdziła się zasada "plus jedna warstwa"
Czyli, jeśli ja wychodzilam ze szpitala w
-zimowej długiej kurtce i czapce
-swetrze i podkoszulce
-spodniach
to dziecko miało na sobie
-kombinezon z kapturem i czapkę
-sweterek i bodziaka
-cieplejsze półśpiochy
-plus dodatkowa warstwa - wełniany kocyk do płynnej regulacji ciepła

O ile później, po adaptacji, dziecka przegrzewać nie można o tyle trzydniowemu maleństwu ma być ciepło i przyjemnie, jak przez ostatnie 9 miesięcy u mamy.

P. S. Odradzam polar, poliester itp.
Polecam nieuczulajace i miękkie : niebarwioną organiczną bawełnę, bambus i dzianinę z alpaki.
 
Ja rodzę na koniec lutego. Przygotowałam długie body, na to pajac i welurowy (jesienno/wiosenny) kombinezon i okryje kocem, to tyle co do samochodu więc nie ma co wariować ;-)
Aaaa i cienka czapka a jak będzie zimniej to kaptur od kombinezonu
 
W zależności od pogody : na początku marca może być zarówno +10°C, jak i - 10°C.
Z moim marcowym noworodkiem sprawdziła się zasada "plus jedna warstwa"
Czyli, jeśli ja wychodzilam ze szpitala w
-zimowej długiej kurtce i czapce
-swetrze i podkoszulce
-spodniach
to dziecko miało na sobie
-kombinezon z kapturem i czapkę
-sweterek i bodziaka
-cieplejsze półśpiochy
-plus dodatkowa warstwa - wełniany kocyk do płynnej regulacji ciepła

O ile później, po adaptacji, dziecka przegrzewać nie można o tyle trzydniowemu maleństwu ma być ciepło i przyjemnie, jak przez ostatnie 9 miesięcy u mamy.

P. S. Odradzam polar, poliester itp.
Polecam nieuczulajace i miękkie : niebarwioną organiczną bawełnę, bambus i dzianinę z alpaki.
tylko gdzie kupić wełniany kocyk?alpaki to tylko w zoo widziałam
 
reklama
Do góry