reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co nas niepokoi - wstrętne choróbska, lęk separacyjny i in.

skoro ty mi po imieniu to ja Tobie tyż droga gosiu. rzeczywiście do tej godziny idzie sie super wyspac.
kacper juz chyba sobie uregulowal godziny, bo od tygodnia spi od 20-30 do 5.30, 6,a nawet 7. chociaz jak budzil sie w nocy to nie moge narzekac tez sie wysypiałam.
 
reklama
ja też się wysypiałam, bo budziła się ok.2-3 a potem ok. 5-6 więc uchodziło:tak: ale teraz to jest rewelacja, normalnie moje dziecko jest super :-D:-D:-D:-D ( która mamusia tego nie powie o swoim dziecku:laugh2:)
 
nasze wszystkie majowkowe dzieci są jakies wyjątkowe - wyjątkowo mądre, szybo się rozwijają, pogodne, dobrze jedzą, a przy tym wszystkim urody im nie brakuje. oby następne tez majowe były:tak:
 
Witajcie dziewczyny!

dziś lekarz wykrył u mojej 2 miesięcznej córeczki skaze biłkową.Jestem przerazona.Czy wasze dzieci cierpia na te dolegliwosści? Proszę o rady.
Ja karmie piersia i mam bardo rygorystyczną dietę, do tego amm masć ze sterydami dla małej no i musze dokarmiać specjalnym mlekiem.
Jeżeli wasze dzieci:
- słabo przybieraja na wadze,
- mają ciągłe zparcia,
- na twarzy wystapiły czerwone krosty (doatkowo skóra jest sucha ja rybia łuska), potem skóra na uszach jest scua,a potem to przenosi sie na szyje i nie zchodzi po 2 dniach to wasze dzieci mają skazę.
Pozdrawiam popciaa
 
Popcia- u mojej małej na początku jeden lekarz pow. że zuzia ma objawy skazy białkowej i również moja dieta została poddana pewnym rygorystycznym zasadom, natomiast drugi lekarz pow. że nie ma mowy o skazie.
Zuzi pomogła kąpiel najpierw w Kali, a następnie w krochmalu ( tzn. w mące ziemniaczanej), buźkę smarowałam Bephantenem i pomogło.
Absolutnie nie chcę negować ani podważać tego, co pow. ci lekarz, ale oni czasami nie wiedzą na co zwalić winę, więc wybierają skazę, a czasami może to być uczulenie na proszek lub sierść itp.
Bądź co bądź życzę powodzenia i liczę jednak na to, że to nie skaza - 3majcie się z córeczką, powodzenia!
 
sandro każde dziecko jest inne, niektore dzieci śpią dłużej inne krócej, nasza Makja śpi krótko w dzień za to ładnie śpi w nocy,(średnio dzieci przesypiaja 16 godzin wg książek)pozazdrościć śpioszka
 
szerlock i gaaliyah pewnie że nasze dzieci majowe są super, moja córcia chodzi spać o 20 budi sie o 23 na jedzonko pozniej o 3:30 i 7 rano też się wysypiam
miala nawet pare nocy takich że spała od 23 do 7 rano to był luksus:-D
 
Popciaa - Maciuś ma niestety stwierdzoną skazę białkową :-(. U niego objawia się: czerwonymi polikami, rankami po lewej części ciała (za uchem, pod kolanem i nad dłonią). Me też takie czerwone suche placki, które okropnie go swędzą :sorry:.
Chodzę z nim do alergologa i do smarowania skóry ma robioną maść. W dodatku dostaje codziennie Zyrtec i w skrajnych przypadkach (jeżeli strasznie się drapie :-() Hydrohyzine :sorry:.
Od prawie dwóch lat jest na Bebilonie Pepti :tak:
A i przez sterydy też przechodziliśmy :-(. Czasami trzeba je postosować, aby stan skóry się poprawił :tak:. My stosowaliśmy Elocom (czasami teraz też stosuję) oraz Elidel (ta maść nie jest ze sterydami)

Nie przerażaj się tak bardzo AZS :tak:. Prawidłowa pielęgnacja suchej skóry, dieta i leki pozwalają dziecku prawie normalnie funkcjonować :tak:

Pytaj jak będę mogła to odpowiem :tak:;-)
 
Co ma Jasio to wlasciwie nie wiadomo, ale tak wlasciwie to od urodzenia jego skora nie wygladala prawidlowo - non stop jakies uczulenia, liszaje nawet, raczki pokryte takimi jakby drobniutkimi pecherzykami. Nie wiadomo co mu jest - na wszystki wypadek jest na tym Nutramigenie, ale czy jakby byl na innym mleku to byloby gorzej? Tego nie wiadomo...

W sumie to nie dziwi mnie jego uczulenie, bo i ja mam... :-(
 
reklama
Normalnie wątek jak na życzenie :tak:

Właśnie miałam się was spytać o objawy skazy białkowej bo jakoś nigdzie nie mogłam znaleźć odpowiedzi na to pytanie ... nie wiem co jest Piotrusiowi ale właściwie od początku jego buźka nie jest gładka. Ma takie niby pryszcze ale nie są czerwone tylko takie raczej białe, coś ala wągry ... na czółku i ostatnio na policzkach ... właściwie cały czas to ma więc nie wiem co myśleć, nie zauważyłam żeby się jakoś szczególnie drapał, normalnie czasem się zachaczy ale jakiś tam objawów swędzenia nie zauważyłam ... po za tym kupki normalne, ladnie przybiera na wadze, nie grymasi przy jdzeniu, jest cały czas na moim mleku ....

może wystarczy zwykła maść ?? oilatum albo właśnie tak jak gaaliyach pisała bepanthen ?? muszę spytać się lekarki, ale ta nasza to jakaś dupa, nigdy mu się porządnie nie przyjrzy :-(

jak to jest z lekarzami ?? jezeli jestesmy zapisani do jednej przychodni i do jednego pediatry tu zeby isc do innego musimy zmienic przychodnie ?? podobno nie wolno chodzic do wiecej niz jednego ??? nie wiem jak to jest a wiem ze czesc z was zasiegała rady u różnych lekarzy ?? czy może macie prywatnych pediattrów ??
 
Do góry