reklama

Co nowego dzisiaj zjemy?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2007' rozpoczęty przez anusia_ch, 3 Lipiec 2007.

1. anusia_ch

anusia_ch Mama Oli i Ali

Pozwoliłam sobie założyć nowy wąteczek. Możemy tu wpisywać co nowego zjadły nasze dzieciaczki i jak na to reagują. Wiem, że Anulka już rozpoczęła podawanie Kubusiowi soczków, więc pierwsze koty za płoty;-).
    Moja Alicja za niecałe 3 tygodnie skończy 4 miesiące i mamy wtedy skonsultować z pediatrą czy wprowadzamy nowe pokarmy.

Smacznego!!!

2. m_ktosia

m_ktosia Gość

dobry przydatny wateczek :tak:

a czy to warto sie spieszyc z rozszerzaniem menu naszych malenstw?

szmina, a jak ty karmisz cyckiem i pisalas ze poisz tez herbatka, a to lekarz ci tak zalecil?

ciekawa jestem jak to bedzie z tym jedzeniem, bo mi powiem szczerze do karmienia dziecka lyzeka w ogole sie nie spieszy, jak sie opiekowalam 8mio miesieczna dziewczynka to pamietam ze to bylo motanie straszne... ble nie chce mi sie

3. reklama
  4. anusia_ch

anusia_ch Mama Oli i Ali

Tak jak juz kiedyś pisałam moja Ola nie chciała pić ani jeść nic przez smoczek. Odrazu była łyżeczka. Jak miała 8 miesięcy to już ładnie zajadała i nie było problemów:) Nowe pokarmy zaczęłam jej wprowadzać jak skończyła 5 miesięcy. Teraz zobaczymy jak to będzie. Cały sierpień nie będzie nas w domciu to może spróbujemy jak wrócimy, Alicja akurat wtedy skończy 5 miesięcy.

5. sami

sami Fanka BB :)

Ja bym chciała wprowadzic soczki i np. jabłuszko albo marchewke jak Nikodemek skończy 4 miesiace a to już 30 lipca ale jeszcze zobaczymy.
    Napewno wprowadze na ostatnie karmienie jakiś kleik albo kaszke.
    No i powoli trzeba będzie przejsc z bebilon 1 na bebilon 2 i kompletnie niewiem jak to zrobic bo każdy inaczej mówi. Czy najpierw wprowadzic jedną butle bebilon 2 i po jakimś tygodniu już 2 itd. czy mieszac 1 z 2 chyba jeszcze raz wybiore się do pediatry podpytac.
    Mamusie karmiące piersią fajnie ze nie macie takich problemów z tym mleczkiem.:tak:

6. Ja już nie mogę sie doczekać kiedy będę mogła Olę karmić z łyżeczki właśnie jabłuszkiem albo marcheweczką. No i wogóle tymi papkami z gerbera:tak:A to dlatego, że jak podaję jej codziennie witaminki łyżeczką, to ona tak słodko je, że normalnie aż mnie to wzrusza... wrrrr... robaczek mój malutki:-D U nas 4 miesiące to Ola skończy dopiero 13 sierpnia. No właśnie i ten Bebilon 1 trzeba będzie zmienić na 2. Ja myślałam, żeby mieszać go najpierw. Albo wprowadzać po butelce w ciągu dnia. Np. pierwszego dnia jedną butelkę, następnego dwie, potem trzy... tak mi lekarz poradził jak musiałam na chwilę przejść z Bebilonu na Nutramigen. No i nie było problemów.

7. aneta23

aneta23 Kwiecień'07, Listopad'08

Fajny wąteczek :tak:

M_KTOSIU - w zasadzie to jest ze jak maluch jest karmiony butelką to rozszerza sie zawsze dietę po 4 miesiącu....a jak piersią to niekoniecznie.....więc to czy bedziesz sie motac z łyżeczkami to w sumie zalezy tylko od Ciebie....:-D

A ja tez nie moge sie doczekac tych wszystkich soczkow i słoiczków i kaszek :tak:Ale ja to poradzę sie pediatry od kiedy wprowadzac.....ale pewnie nie wczesnie niz po 4 mies. Jesli chodzi o mleko nastrepne to tez mam nadzieje ze jakies wskazowki dostane :-)

8. niczka

niczka Fanka BB :)

Ja tez jestem ciekawa jak to bedzie wprowadzac nowe pokarmy. Czy myslalyscie o zakupie krzeselka dla naszych bobaskow?
    Czy na kolanach bedziemy trzymac?
    Slyszalam, ze to pediatara decyzuje- czy raczje zaleca- wprowadzanie nowych pokarmow. Ciekawe na jakiej podstawie? Badania krwi, czy co?

9. aneta23

aneta23 Kwiecień'07, Listopad'08

NICZKO - ja mam zamiar kupic krzesełko. A wydaje mi sie ze wprowadzanie nowych pokarmow zalezy od tego przede wszystkim czy karmi sie piersia czy mieszanką, no i moze od wagi i ogolnego rozwoju dzieciaczka.....hmmmm nie wiem napewno tym butelkowym dzieciaczkom trzeba rozszerzac dietę bo mieszanka ciągle taka sama....a piersią wiadomo - pokarm dostosowuje sie do potrzeb dziecka :tak:

10. reklama
  11. sami

sami Fanka BB :)

Ja mam zamiar kupic krzesełko do karmienia i już się troszke z M rozglądaliśmy ale jeszcze nie wiemy jakie wybierzemy.
    Tylko u mnie tez z tym mlekiem jest tak że ja niebawem wyjade do Niemiec a tam niema Bebilonu (chyba?) i niewiem teraz czy jak będe wprowadzała mleko następne to czy odrazu nie przejsc na takie co tez jest w Niemczech.
    Dziewczyny które mieszkają w Niemczech prosze powiedźcie mi jakie tam są mleczka (jakie firmy?) będę bardzo wdzięczna.

12. anula88

anula88 MAMY SIEBIE :0)

Super wąteczek :tak: ...
    A więc Kubuś pije soczki z marcheweczki z dodatkiem cókru- smakują mu i to bardzo aż nie może się oderwać od butki hehe ...soczki oczywiście robie sama z młodej marcheweczki :tak:...Jabuszko ztarte też je z dodatkiem cukru bo inaczej się krzywi,na początku podałam mu dwie łyżeczki tylko.Kupiliśmy też słoiczki,Kubuś każdy słoiczek je z cukrem bo inaczej mu chyba nie smakuje,je deserki z jabuszka i zup0kę jarzynową ... Można się naśmiać przy jedzonQ hehe wszystko w zupce,rączki,buzia a nawet nosek hehe no i ja oczywiście plus całe ubranko i śliniaczek zafajdany hehe ...Kubuś sam buziulke otwiera,troszke oczywiście wypluwa ale widać że bardzo dużo zjada i podoba mu się to bo jak przestaje mu wkładać łyżeczkę to jest płacz :tak: taki jest mój mały głodomkorek :tak:ogólnie przyjmuje wszystko rewelacyjnie,brzuszek go nie boli,kupki są ładne :tak: ....no i oczywiście też w jego menu znajduje się mleczko z kleikiem ryżowym :tak:

Poleć forum