reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego dzisiaj zjemy?

anusia_ch

Mama Oli i Ali
Dołączył(a)
24 Lipiec 2006
Postów
1 047
Miasto
Piastów
Pozwoliłam sobie założyć nowy wąteczek. Możemy tu wpisywać co nowego zjadły nasze dzieciaczki i jak na to reagują. Wiem, że Anulka już rozpoczęła podawanie Kubusiowi soczków, więc pierwsze koty za płoty;-).
Moja Alicja za niecałe 3 tygodnie skończy 4 miesiące i mamy wtedy skonsultować z pediatrą czy wprowadzamy nowe pokarmy.

Smacznego!!!
 
reklama
dobry przydatny wateczek :tak:

a czy to warto sie spieszyc z rozszerzaniem menu naszych malenstw?

szmina, a jak ty karmisz cyckiem i pisalas ze poisz tez herbatka, a to lekarz ci tak zalecil?

ciekawa jestem jak to bedzie z tym jedzeniem, bo mi powiem szczerze do karmienia dziecka lyzeka w ogole sie nie spieszy, jak sie opiekowalam 8mio miesieczna dziewczynka to pamietam ze to bylo motanie straszne... ble nie chce mi sie
 
Tak jak juz kiedyś pisałam moja Ola nie chciała pić ani jeść nic przez smoczek. Odrazu była łyżeczka. Jak miała 8 miesięcy to już ładnie zajadała i nie było problemów:) Nowe pokarmy zaczęłam jej wprowadzać jak skończyła 5 miesięcy. Teraz zobaczymy jak to będzie. Cały sierpień nie będzie nas w domciu to może spróbujemy jak wrócimy, Alicja akurat wtedy skończy 5 miesięcy.
 
Ja bym chciała wprowadzic soczki i np. jabłuszko albo marchewke jak Nikodemek skończy 4 miesiace a to już 30 lipca ale jeszcze zobaczymy.
Napewno wprowadze na ostatnie karmienie jakiś kleik albo kaszke.
No i powoli trzeba będzie przejsc z bebilon 1 na bebilon 2 i kompletnie niewiem jak to zrobic bo każdy inaczej mówi. Czy najpierw wprowadzic jedną butle bebilon 2 i po jakimś tygodniu już 2 itd. czy mieszac 1 z 2 chyba jeszcze raz wybiore się do pediatry podpytac.
Mamusie karmiące piersią fajnie ze nie macie takich problemów z tym mleczkiem.:tak:
 
Ja już nie mogę sie doczekać kiedy będę mogła Olę karmić z łyżeczki właśnie jabłuszkiem albo marcheweczką. No i wogóle tymi papkami z gerbera:tak:A to dlatego, że jak podaję jej codziennie witaminki łyżeczką, to ona tak słodko je, że normalnie aż mnie to wzrusza... wrrrr... robaczek mój malutki:-D U nas 4 miesiące to Ola skończy dopiero 13 sierpnia. No właśnie i ten Bebilon 1 trzeba będzie zmienić na 2. Ja myślałam, żeby mieszać go najpierw. Albo wprowadzać po butelce w ciągu dnia. Np. pierwszego dnia jedną butelkę, następnego dwie, potem trzy... tak mi lekarz poradził jak musiałam na chwilę przejść z Bebilonu na Nutramigen. No i nie było problemów.
 
Fajny wąteczek :tak:

M_KTOSIU - w zasadzie to jest ze jak maluch jest karmiony butelką to rozszerza sie zawsze dietę po 4 miesiącu....a jak piersią to niekoniecznie.....więc to czy bedziesz sie motac z łyżeczkami to w sumie zalezy tylko od Ciebie....:-D

A ja tez nie moge sie doczekac tych wszystkich soczkow i słoiczków i kaszek :tak:Ale ja to poradzę sie pediatry od kiedy wprowadzac.....ale pewnie nie wczesnie niz po 4 mies. Jesli chodzi o mleko nastrepne to tez mam nadzieje ze jakies wskazowki dostane :-)
 
Ja tez jestem ciekawa jak to bedzie wprowadzac nowe pokarmy. Czy myslalyscie o zakupie krzeselka dla naszych bobaskow?
Czy na kolanach bedziemy trzymac?
Slyszalam, ze to pediatara decyzuje- czy raczje zaleca- wprowadzanie nowych pokarmow. Ciekawe na jakiej podstawie? Badania krwi, czy co?
 
NICZKO - ja mam zamiar kupic krzesełko. A wydaje mi sie ze wprowadzanie nowych pokarmow zalezy od tego przede wszystkim czy karmi sie piersia czy mieszanką, no i moze od wagi i ogolnego rozwoju dzieciaczka.....hmmmm nie wiem napewno tym butelkowym dzieciaczkom trzeba rozszerzac dietę bo mieszanka ciągle taka sama....a piersią wiadomo - pokarm dostosowuje sie do potrzeb dziecka :tak:
 
Ja mam zamiar kupic krzesełko do karmienia i już się troszke z M rozglądaliśmy ale jeszcze nie wiemy jakie wybierzemy.
Tylko u mnie tez z tym mlekiem jest tak że ja niebawem wyjade do Niemiec a tam niema Bebilonu (chyba?) i niewiem teraz czy jak będe wprowadzała mleko następne to czy odrazu nie przejsc na takie co tez jest w Niemczech.
Dziewczyny które mieszkają w Niemczech prosze powiedźcie mi jakie tam są mleczka (jakie firmy?) będę bardzo wdzięczna.
 
reklama
Super wąteczek :tak: ...
A więc Kubuś pije soczki z marcheweczki z dodatkiem cókru- smakują mu i to bardzo aż nie może się oderwać od butki hehe ...soczki oczywiście robie sama z młodej marcheweczki :tak:...Jabuszko ztarte też je z dodatkiem cukru bo inaczej się krzywi,na początku podałam mu dwie łyżeczki tylko.Kupiliśmy też słoiczki,Kubuś każdy słoiczek je z cukrem bo inaczej mu chyba nie smakuje,je deserki z jabuszka i zup0kę jarzynową ... Można się naśmiać przy jedzonQ hehe wszystko w zupce,rączki,buzia a nawet nosek hehe no i ja oczywiście plus całe ubranko i śliniaczek zafajdany hehe ...Kubuś sam buziulke otwiera,troszke oczywiście wypluwa ale widać że bardzo dużo zjada i podoba mu się to bo jak przestaje mu wkładać łyżeczkę to jest płacz :tak: taki jest mój mały głodomkorek :tak:ogólnie przyjmuje wszystko rewelacyjnie,brzuszek go nie boli,kupki są ładne :tak: ....no i oczywiście też w jego menu znajduje się mleczko z kleikiem ryżowym :tak:
 
Do góry