reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego na forum i w serwisie - 29.09. Proszę przeczytaj

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Co nowego na forum i w serwisie:

1. Powstał nowy dział, gdzie można zadawać pytanie, czy jestem w ciąży? Mam nadzieję, że to trochę uporządkuje forum https://www.babyboom.pl/forum/fora/test-ciazowy.1408/

2. Przypominam, że można do mnie zgłosić chęć stworzenia Działu zamkniętego

3. Wjeżdża kolejny artykuł, który powstał na podstawie rozmów z mamami. Tym razem bardzo na czasie, ponieważ o hartowaniu maluszków i starszych dzieci. https://www.babyboom.pl/maluszek/zdrowie/jak-hartowac-dzieci

4. W przyszłym tygodniu rozmowa z tatą, który przez 6 lat wspierał swoją żonę w staraniach się o dziecko. Bardzo jestem ciekawa rozmowy, bo głównie czytamy o staraniach z perspektywy kobiet. Niebawem również rozmowa o rodzinach z dużą różnicą wieku między dziećmi.

5. Kilka dni temu spotkałam się z jedną z dziewczyn z forum, która straciła maleństwo. To koszmar, że dziewczyny nie dostajecie wsparcia. Mówię tu zarówno o poronieniu , jak i o stracie małych aniołków. Proponuję cykliczne spotkania 1 x w miesiącu podczas, których będziecie mogły uprawomocnić swoje uczucia. Jeśli są wśród was osoby, które potrzebują wsparcia - zapiszcie się proszę Link do: Mamy po stracie - babyboomowa grupa wsparcia

6. 16 października o godzinie 19:00 rusza bezpłatny 2 godzinny warsztat online – O matko jesteś kobietą. Jak zauważać własne potrzeby? Konkretne narzędzia i ćwiczenia oraz wsparcie. Jest jeszcze 5 miejsc. Zapisy kończę 30.09 o godz. 20:00

https://ankieta.babyboom.pl/619798

7. W każdą sobotę o godzinie 10:00 - 10:15 na instagramie @anna.slusarczyk.uważnie zapraszam Cię na Kawę z uważnością. Cieszę się, że mogłam część z was już poznać :)

Natomiast w każdy piątek o 8:10 zapraszam do https://radiospacja.pl, gdzie w audycji Magdaleny Gacyk o wdzięcznym tytule W MELANŻ KALIFORNIJSKI również działamy uważnościowo ;)

Co dają ćwiczenia mindfulness? Między innymi:
😇 Zmniejszają błądzenie umysłu i galopadę myśli.
😇 Poprawiają naszą zdolność rozwiązywania problemów.
😇 Uczą radzenia sobie ze stresem
😇 Polepszają nasze relacje i pozwala je umacniać
😇 Zmniejszają tendencję do skupiania się na negatywnych rzeczach w życiu

8. Przypominam, że możesz jeszcze wziąć udział w konkursie i wygrać wyprawkę dla maleństwa

https://www.babyboom.pl/rodzina/konkursy/konkurs-i-wtedy-zrozumialam-ze-bede-mama

9. Dostaję od was sporo pytań, gdzie ruszyć po pomoc psychologiczną. Tu linki z Forum przeciw depresji:
POMOC W KRYZYSIE PSYCHICZNYM

❗Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji
tel. 22 594 91 00
(czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
koszt połączenia jak na numer stacjonarny
wg taryfy Twojego operatora telefonicznego

❗Telefon zaufania dla osób dorosłych
w kryzysie emocjonalnym
tel. 116 123
 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

❗Telefon zaufania – dla osób które znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują natychmiastowego interwencyjnego wsparcia.
Telefon Zaufania
tel. (22) 621 35 37
Telefon Interwencyjny
tel. 600 070 717 
Dyżury w godzinach 10:00-16:00
– psychologiczny: od pon. do pt. (bez czwartków)
– prawny: czwartki

❗Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich
tel. 0 800 108 108
 (poniedziałek-piątek od 14.00 do 20.00)

❗Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna
tel. 22 425 98 48
(poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

❗POMOC DLA OFIAR PRZEMOCY
Ogólnopolski Telefon Dla Ofiar Przemocy w Rodzinie
„Niebieska Linia”
tel. 800 120 002
 telefon pracuje całodobowo

❗Poradnia Telefoniczna „Niebieskiej Linii”
tel. 22 668 70 00
(poniedziałek – piątek od 12:00 do 18:00)

❗ Policyjny Telefon Zaufania
ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie
tel. 800 120 226
(poniedziałek-piątek, od 9.30-15.30, połączenie bezpłatne)

❗ Całodobowy telefon dla kobiet doświadczających przemocy
tel. 600 070 717
(codziennie / całodobowo)

❗Telefon zaufania dla kobiet w ciąży i rodziny
tel. 85 732 22 22
(poniedziałek – piątek od 15:00 do 18:00

❗Telefon zaufania – Centrum Praw Kobiet
22 62 13 537
(czwartki od 10.00 do 16.00 dyżur prawny)

Przypominam, że jeśli tam gdzie mieszkacie są Ośrodki Interwencji Kryzysowej to możecie z nich korzystać. Wbrew temu, co myśli większość osób to miejsca stworzone dla osób w kryzysie, anie tylko osób doświadczających przemocy. Wiemy, bo sprawdziłyśmy już z dziewczynami z forum :)
Pięknego dnia
aniaslu

Przypominam o naszej malutkiej babyboomowej Helence Link do: Waleczne serduszko | Pomagam.pl
Może jest więcej takich maleństw na BB lub rodziców. Dajcie znać i znów uruchomimy dział: Możesz pomóc.
 
reklama
Witam. Bardzo interesuje mnie pkt dotyczący rozmowy z tata, który wspierał żonę przez 6 lat w staranisch. Kiedy i gdzie mozna zobaczyć ten wątek?
 
reklama
Do góry