reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co nowego w serwisie i na forum - 21.10. Zajrzyj

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Dzień dobry,
w końcu się udało. To było niezwykłe spotkanie. Początkowo miałam rozmawiać tylko z Wojtkiem, ale pomyślałam, że pełna historia będzie ciekawsza. Ku pokrzepieniu serc, że może się udać. Nawet w sytuacji, kiedy wydaje się, że nadziei brak. Poznajcie Wojtka i Magdę, i małą Julitkę oraz ich niezwykłą drogę.

Uwaga. W Polsce obserwuje się wyraźny wzrost zakażenia wirusem RSV wśród maluszków i dzieci. Co warto wiedzieć o RSV i kiedy natychmiast jechać do szpitala?

Czy wiesz, że psychologowie rozwojowi ustalili, że mózg młodego człowieka rozwija się dynamicznie, jeśli ma on wpływ na otaczającą go rzeczywistość i może ją zmieniać. Dlatego puzzle nadają się do tego idealnie. Możesz wygrać jeden z 35 zestawów.

Wracam z tematem tygodnia i akcją Mamo zaopiekuj się sobą.

Za nami też warsztaty o Potrzebach. To był niezwykły wieczór, który spędziłam w gronie świetnych dziewczyn, również z naszego forum :) Każda wniosła wkład w to spotkanie. Każda dostała narzędzia i wiedzę na swój temat. Cieszę się, że mogłam w tym towarzyszyć i być przewodniczką. Jeśli masz ochotę dowiedzieć się o kolejnych spotkaniach zapisz się dzisiaj na listę

Część dziewczyn poprosiła mnie o powtórkę warsztatu o Potrzebach. Planuję go zrobić w okolicach 10. listopada i to będzie ostatnia, bezpłatna wersja spotkania. Więcej o tym, gdzie mnie spotkasz masz w linku dotyczącym akcji Mamo zaopiekuj się sobą.

W listopadzie szykuje się kilka webinarów dotyczących: profilaktyki nowotworowej, czyli o cytologii, piersiach i tym, na co musisz zwrócić uwagę będąc mamą i kobietą. O chustonoszeniu. O grypie, RSV, covidzie - jak rozpoznać, rozróżniać te infekcje u dzieci. Niedługo pojawi się grafik.

A na zakończenie. Za mną 180 h. prowadzenia zajęć dla rodziców nastolatków z depresją, PTSD, borderline, samookaleczających się, po próbach samobójczych. Hasło, którego się trzymamy to: Zanim otworzysz usta, otwórz głowę. Dlaczego o tym piszę?

Bo sposób w jaki zwracamy się do innych - ma znaczenie. Ogromne.

I jeśli na forum atakujemy, wsadzamy szpile, poniżamy, itd., (w dodatku dając sobie usprawiedliwienie, że to w dobrej wierze), to w domu będziemy działać podobnie. Unieważniając. Nie słuchając. Raniąc.

Naprawdę można inaczej. Można się nie zgadzać, można postawić granicę będąc uważną/ym na siebie i innych. I to procentuje. Przetestowane w praktyce ;) Może być miło i mądrze :)

Pozdrawiam ciepło
Anna Ślusarczyk
 
reklama
Do góry