reklama

co o tym sądzić, proszę o uwagi...

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez zipp, 5 Wrzesień 2007.

 1. zipp

  zipp

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  od pewnego czasu zauważyłam, że mój pięcioletni synek zaczął interesować się swoim ciałem. Nie wzbudziło to we mnie jakiegokolwiek niepokoju, gdyż wiem że to normalne u dzieci w tym wieku. Niepokoi mnie natomiast fakt, że bawiąc się z synem sąsiadów kilka razy zdjął majtki . Gdy weszłam do pokoju, szybko się ubrał i tłumaczył,że bawił się na zjeżdżalni wodnej i majtki sie zsunęły. Wiem ,że celowo ściąga majtki. Dziecko znajomych jest spokojne i stonowane i nie podejmuje takich zabaw. Nie wiem co opowiada w domu, ale jestem zaniepokojona. Czasami nie wytrzymuję i krzyczę na syna. Tłumaczę, że nie ściąga sie bielizny gdy jest kolega, ale to nie dociera. Wczoraj natomiast, gdy zapytałam syna czy są nowe koleżanki i koledzy w przedszkolu odpowiedział,że nie lubi dziewczynek, lubi chłopców. Nie bawi się z dziewczynkami. Dosłownie. Nie wiem co sądzić o takiej postawie synka, czy jest to narmalne, czy mam sie zacząć obawiać. Może czas na wizytę u psychologa, czy seksuaologa dziecięcego. :-(Proszę o uwagi i porady.
  pozdrawiam.
   
 2. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A w jakim dokładnie wieku jest Twój synek? Wizyta u jakiegoś psychologa dziecięcego na pewno nie zaszkodzi. Ale prawdopodobnie nie masz się czym martwić, dzieci w pewnym wieku po prostu zaczynają się interesować ciałami swoimi, sprawdzać, czy rówieśnicy mają tak samo i wydaje mi się, że nie ma w tym nic podejrzanego. Pamiętam z czasów mojego dzieciństwa, że wiele ze znajomych dzieciaków robiło tak samo. Wyrośli potem na całkiem normalnych ludzi. Dlatego wydaje mi się, że to po prostu taki etap, przez który większość dzieci prędzej czy później przechodzi. I chyba nie ma co krzyczeć na dziecko, najwyżej spokojnie tłumaczyć, że nie należy się obnażać, choćby z tego powodu, że nigdy nie wiadomo, kto będzie świadkiem takiej sytuacji, nie daj Boże jak się trafi ktoś, kto lubi małych chłopców. Na to chyba też trzeba zwrócić dziecku uwagę, ale to już może psycholog lepiej by doradził, jak to maluchowi wyjaśnić, żeby go jednocześnie nie wystraszyć. Możesz też porozmawiać na ten temat z wychowawczynią w przedszkolu, ona ma na pewno doświadczenie i być może zetknęła się już z taką sytuacją - może mądrze doradzić, co z tym robić. Najprawdopodobniej - nic.


  pozdrawiam
  nikita
   
 3. reklama
 4. zipp

  zipp

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję nikita33
  Synek ma 5 lat.To prawda,że dzieci w tym wieku interesują się swoją anatomią. Mnie trochę zastanawia fakt, iż mój syn zbyt często obnaża się w domu. Nie miałam takich doświadczeń z córką i nie słyszałm o podobnym zachowaniu u dzieci moich znajomych, więc to może tłumaczy moje obawy. Trochę mnie uspokoiłaś. Jednak z opinii psychologa skorzystam, chociażby dlatego by poznać temat z innej strony.
  pozdrawiam
  zipp
   
 5. nikita33

  nikita33 Fan(ka)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Jak już porozmawiasz z psychologiem, to proszę, daj znać, co powiedział, jestem bardzo ciekawa. Ja też mam synka, tylko trochę młodszego, więc w przyszłości pewnie czekają nas podobne "atrakcje";-)

  pozdrawiam cieplutko
  nikita
   

Poleć forum