reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co oprócz Amniopunkcji?

Londi1617

Początkująca w BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2018
Postów
19
Czy prócz Amniopunkcji są jeszcze jakieś badania które dają tyle pewności co to badanie ? Może z krwi tak żeby się w płód nie wbijać:(
 
reklama
Hej. Z tego co mi wiadomo to nie ma dokładniejszego badania niż amniopunkcja. Testy z krwi, te po 2000 zł to dalej statystyka. Jest na grupie temat o amniopunkcji - poczytaj wrażenia dziewczyn Ja sama jestem po, w środę miałam.
 
1. Amniopunkcja nie jest wbijaniem się w płód, tylko poborem przy pomocy igły płynu owodniowego.Nikt nie nakłuwa dziecka.

2. Badania z krwi są wyłącznie przesiewowe, czyli oceniają ryzyko, ale nie są tak pewne jak amniopunkcja. Nie są też refundowane, ani nie stanowią podstawy do ewentualnej terminacji.


Zapraszamy Cie na forum o amniopunkcji Link do: Amniopunkcja robić czy nie?
 
Test Nifty robi się z krwi. I nie jest to tylko statystyka. Wyodrębnia sie dna dziecka i na tej podstawie ocenia ryzyko chorób.


Test NIFTY i amniopunkcja mają dokładność na podobnym poziomie (ok. 99%), chociaż należą do innych grup badań. Test NIFTY jest badaniem przesiewowym, czyli ocenia ryzyko wystąpienia nieprawidłowości, natomiast amniopunkcja jako badanie diagnostyczne, pozwala ją potwierdzić.

Tak więc mimo wysokiej czułości NIFTY to nadal przesiewowe badanie.
Jest odplatne - nie refunduje go NFZ i nie stanowi w Polsce podstawy do terminacji.

Oczywiście ma bardzo wysoka czulosc, nie jest inwazyjny i jeśli ktoś jest w 100% pewny, że urodzi dziecko bez względu na wady i ma środki finansowe to NIFTy jest świetnym wyborem.
Amniopunkcja jest badaniem inwazyjnym, zatem niesie za sobą ryzyko (minimalne) ale zawsze. Jednakże odznacza się najniższym marginesem błędu i jest badaniem diagnostycznym.Zly wynik amniopunkcji stanowi podstawę do zakończenia ciąży.
 
Test NIFTY i amniopunkcja mają dokładność na podobnym poziomie (ok. 99%), chociaż należą do innych grup badań. Test NIFTY jest badaniem przesiewowym, czyli ocenia ryzyko wystąpienia nieprawidłowości, natomiast amniopunkcja jako badanie diagnostyczne, pozwala ją potwierdzić.

Tak więc mimo wysokiej czułości NIFTY to nadal przesiewowe badanie.
Jest odplatne - nie refunduje go NFZ i nie stanowi w Polsce podstawy do terminacji.

Oczywiście ma bardzo wysoka czulosc, nie jest inwazyjny i jeśli ktoś jest w 100% pewny, że urodzi dziecko bez względu na wady i ma środki finansowe to NIFTy jest świetnym wyborem.
Amniopunkcja jest badaniem inwazyjnym, zatem niesie za sobą ryzyko (minimalne) ale zawsze. Jednakże odznacza się najniższym marginesem błędu i jest badaniem diagnostycznym.Zly wynik amniopunkcji stanowi podstawę do zakończenia ciąży.
Ale nie mi musisz to tłumaczyć tylko autorce pytania. Ja podałam jedną z możliwości. Gdybym miała wybierać wybrałabym Nifty. Dla mnie amniopunkcja to ostatecznosc.
 
Ale nie mi musisz to tłumaczyć tylko autorce pytania. Ja podałam jedną z możliwości. Gdybym miała wybierać wybrałabym Nifty. Dla mnie amniopunkcja to ostatecznosc.

Wyjaśniam różnice, właśnie dla autorki postu, bo to ona zadała pytanie.
Różnica między badaniami jest spora, a autorka musi podjąć decyzję sama.

Dlatego zaprosiłam do wątku o amniopunkcji kilka postów wyżej.
 
Nie zgodzę się że aminopunkcja i nifty to 99%. Nifty 99%, ale jak się poczyta w necie to dużo przypadków że nie wychodzi, znalazłam też przypadek gdzie dawał 1, 01 zespół Downa, a aminopunkcja wykazała kariotyp prawidłowy..
Natomiast aminopunkcja daje 100% bo to badanie materiału genetycznego dziecka.

To zależy jakie to wyszło prawdopodobieństwo i co chcesz zrobić potem jak by co.. jeśli bierzesz pod uwagę zakończenie ciąży to tylko amnio.

Bardzo współczuję sytuacji.. wiem co to znaczy bo kilka miesięcy temu sama czytałam i szukałam w necie. Zrobiłam kilka usg aby tylko nie robić Amino.. niestety wszyscy którzy oglądali mój test pappa jednogłośnie mówili Amino.. nie chciałam też kolejnego prawdopodobieństwa, chciałam miec ppewność. Zrobiłam Amino i teraz będąc w 36 tyg nie zastanawiam sie.. wiem.. potem jeszcze w 25 tyg echo serduszka..

Życzę dobrych decyzji i zdrowego bobaska. Ściskam mocno..
 
Poczytaj dokładnie jak robi się Amino.. nie w dziecko A pod kontrolą usg pobiera się wody płodowe w których są fragmenty dna dziecka. Robi się to badanie 16-22tydz czyli w czasie, gdzie wód jest dużo, a dzieciaczki malutkie. Ryzyko jest, ale minimalne. Warto robić w miejscu gdzie tych zabiegów robi się dużo, wtedy są bardziej doświadczeni lekarze.
 
reklama
Do góry