reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co po macierzyńskim?

an82

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Październik 2010
Postów
1 200
Miasto
Poznań
Witam mam pytanko ?

Jestem obecnie na L4 (ciąża zagrożona) urodzę około 12 kwietnia 2011r umowę mam na czas określony od 1 września 2010r do 31 sierpnia 2011r.
Wiem że jeżeli umowa o prace obowiązuje to mam wszelkie prawa tak jak kobieta na czas nieokreślony. Pytanie czy jak mi się skończy umowa 31 sierpnia a wtedy będę miała 2 tyg macierzyńskiego jeszcze (wiem że wtedy będę otrzymywać macierzyńskie z ZUS) mogę postarać się o jeszcze 2 tyg dodatkowe macierzyńskiego ale co dalej czy mam możliwość złożyć wniosek o wychowawcze (czy pogadać z pracodawcą że chciałabym iść na bezpłatne wychowawcze - w końcu nic go to nie kosztuje a mi sie liczą lata)

Czy mam możliwość zapisania się do PUP i otrzymywania zasiłku (czy kuroniówki jak to sie nazywa) na 6 mc ?

z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Pytanie czy jak mi się skończy umowa 31 sierpnia a wtedy będę miała 2 tyg macierzyńskiego jeszcze (wiem że wtedy będę otrzymywać macierzyńskie z ZUS) mogę postarać się o jeszcze 2 tyg dodatkowe macierzyńskiego
Tak.

ale co dalej czy mam możliwość złożyć wniosek o wychowawcze
Jesli ma Pani na myśli urlop wychowawczy, nie moze Pani wnioskować o taki urlop. Prawo do urlopu mają pracownicy (osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę) a Pani nie będzie pracownikiem.
Oczywiście mozeliwe jest podpisanie kolejnej umowy z pracodawcą i wtedy będzie Pani mogła skorzystać z prawa do urlopu.
 
Do góry