reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co podać 10miesięcznemu dziecku na kojację zamiast mleka.

Dołączył(a)
2 Lipiec 2011
Postów
3
Miasto
sanok
Moja 10miesięczna córeczka od 5 tygodni je mleko modyfikowane,wcześniej tylko pierś. Niestety mam duży z tym problem bo nie mogę natrafić na mleko które by jej służyło.Próbowałam już bebiko, nan ,bebilon,gerber i cały czas robi zielone intensywne w zapachu kupki.Oprócz tego źle sypia w nocy bardzo się kręci,mruczy przez sen czesto budzi się z płaczem po godzinie od zjedzenia mleka.Mleko je 3 razy dziennie tylko przed spaniem i w ten sposób zasypia. W dzień śpi w miarę spokojnie ale w nocy rzuca się po całym łóżeczku.Może mogłabym jej podawać na noc coś innego niż mleko? Dodam jeszcze że Ada je też w nocy około 2 butelkę mleka po której zasypia na jakąś godzinę po czym znów się przewraca po łóżeczku. Mleko podaję zawsze z kleikiem ryżowym lub kukurydzianym.Mam jednak wrażenie że jej mleko nie służy i dlatego tak się rzuca.Proszę powiedzieć co innego mogłabym dawać dziecku na kolację?
 
reklama
Można podać Sinlac,ja dawałam jak synek był mały i miał skaze białkowa.Ale można podawać tez zdrowym dzieciom.
Sinlac

jest to pełnowartościowy posiłek(robiony na wodzie) i z powodzeniem może zastapić posiłek mleczny.

Może mała nie toleruje żadnego mleka MM i potrzebny jej jakichs hydrolizat,podpytaj lekarza.Też sprawdzałam kilka różnych mleczek modyfikowanych,dopiero Nan Pro nam podpasowało,trzeba sprawdzać.
 
my też podajemy Sinlack z różnymi innymi kaszkami owocami itd ..
teraz naszej córci zasmakowała kaszka nowość Bobovita zdrowy brzuszek z jabłkiem i śliwką :)
aa co do mleka najlepiej podpytaj lekarza..;) chociaż oni twierdzą że bebilony są naj..
 
Witaj, moja Gaba tez jest od paru dni odstawiona od piersi...ja mojej podaje mm ale ona wogole go pic niechce,pluje,rzuca butelka itp. wiec od dwoch dni daje jej gesta kaszke lyzeczka Bobovity. zjada z checia,potem dostaje troche soczku i zasypia,okolo 1 w nocy budzi sie i wtedy na spiocha daje jej mm wypija okolo 100 ml i spi dalej do 5, wtedy soczek i spimy do 7.30. moze sprobuj dac jej kaszke zamiast mleczka...bo moze neikoniecznie to problemy brzuszkowe tylko poprostu moze nienajada sie mm i dlatego tak sie kreci i mruczy...
 
Bardzo dziękuję za wszystkie porady to fajnie że są ludzie którzy mają chęć i czas podzielić się swoim doświadczeniem z innymi .Super. Dziękuję. A my przeszliśmy przez kolejne próby z mm i teraz obecnie jesteśmy na Nutramigenie ze spaniem nie jest lepiej ale podaję to mleko dopiero parę dni więc może się coś zmieni. Do mleka dodaję kaszkę więc myślę że to nie z głodu się tak rusza w nocy.A może inne dzieci też się tak ruszają tylko mnie się wydaje że moje jakoś szczególnie jest ruchliwe z tego nie wyspania to już sama nie wiem.:-)
 
Podbijam.
jak to jest, rzeczywiście po mm może tak się "rzucac" po łóżeczku? bo my mamy to samo od około tygodnia. wcześniej Mała spała ładnie, a teraz jest źle - wierci się, płacze, stęka. dodam że nie chce za bardzo jesc nic poza mlekiem (ma 9 miesiecy). daje jej nan i do tej pory było ok. możliwe że organizm przestał tolerowac? dodam że od tygodnia wrocilam do pracy, a mala siedzi z tatą. myślałam, że może dlatego ma klopoty ze snem, ale zachowuje się tak, jakby w nocy była głodna i jak sie naje to jakby bolal ją brzuszek.
proszę, pomóżcie
katarzynka.1979, jak u Ciebie? lepiej? co pomogo?
 
reklama
Witam, zielone kupki o nieprzyjemnym zapachy mogą być konsekwencją zachwianej równowagi flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym, warto podać dziecku dostępne synbiotyki. Proszę zapytać o konkretny synbiotyk lub probiotyk w aptece.
 
Do góry