reklama

Co podawac 16-miesiecznemu alergikowi

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez Rosi79, 4 Lipiec 2011.

1. Rosi79

Rosi79 Fanka BB :)

Moja corka ma 16 mcy i skaze bialkową.Obecnie jest na mleku Bebilon pepti2.
    Uwielbia to mleczko i najchetniej by tylko je pila.
    chcialabym urozmaicic jej diete bo wydaje mi sie zbyt monotonna.

Obecnie zjada:
    sniadanie 6 rano-100ml,mleka
    II sniadanie 9.00- 120 manna lub kukurydziane albo owsianka na tymże mleku
    11.00- 100 ml sinlack
    obiad 13.00 - pulpecik z kasza lub ziemniakami lub danie ze sloiczka lub zupka pomidorowa lub inna
    16.00 - 100 ml kaszka owocowa na tymze mleku
    19.00-100ml znowu kaszka lub sinlack
    23.00-mleko

w miedzy czasie zje jabko lub grusze lub deserek owocowy.

Zezwolono jej podawac TYLKo jagniecine,krolika,wieprzowine,Zero nabiału i jajek,bulek.

Jak moge jej urozmaicic diete?dodam ze corka ma niedowage i chcialabym by jej dieta zapewniala wszelkie skladniki.
    Czy alergik ze skazą moze jesc wszystkie warzywa?czy jest cos wykluczone?

2. kama889

kama889 Zaciekawiona BB

Hej moja córeczka ma 17 mies . Też ma skazę białkową . Niestety nie pije mleczka bebilon pepti 2 od kiedy skończyła 6 mies. Je kaszkę sinlack z owocami innymi kaszkami na śniadanie i kolacje..
    Może daj jej jajecznicę z jaj przepiórczych nasza córcią ją uwielbia . Jaja przepiórcze nie uczulają tak jak zwykłe kurze. Z jajek je też np omleta z bananem uwielbiaaaa ;)
    Na obiady je niestety tylko zupy ! różnego rodzaju zupy ! ;)
    ale może dawaj jej już kanapeczki jeśli ma ząbki ..my smarujemy delmą z witaminami gdyż jest bez białka mleka itd ..;) z warzyw uwielbia ogórki , pomidory na kanapeczkach ;) możesz robić kisiel np z soku Bobovita
    ogólnie warzywa chyba wszytskie gorzej z owocami wiadomo cytrusowych nie mogą .. ale zuzia je babany od 4 mies i po bananach nic jej nie było ;) daje jej też parówki z indyka i też jej nic nie jest ;) myślę że jakoś pomogłam..niestety wszytsko co dobre nabiały serki twarożki nasze kochane alergiki jeśc nie mogą :(

3. reklama
  4. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

WItam, dzieci ze skazą białkową mogą jeść wszystkie produkty z wyłączeniem tych zawierających białko mleka krowiego, nie wiem dlaczego wykluczono z jadłospisu jaja, czy potwierdzono alergię na jajka? Warzywa można podawać wszystkie owoce również (można ewentualnie z ostrożnością podchodzić do cytrusów czy truskawek).Może Pani piec chleb lub bułki, jeśli nie doda Pani do nich mleka to córka może bez problemu je jeść. Do mięsa dodałabym również indyka. Z parówkami trzeba uważać bo zawierają mleko w proszku, więc należy czytać etykiety.

Poleć forum