reklama

Co podawać do picia przedszkolakowi?

Temat na forum 'Przedszkolaki' rozpoczęty przez Kasica_, 11 Sierpień 2014.

1. Kasica_

Kasica_ Aktywna w BB

Drogie mamy mam do Was pytanie. Co podajecie swoim przedszkolakom do picia? Czy są to domowe napoje typu kompoty i soki, czy też korzystacie z dobrodziejstw, które znajdziecie w sklepie? Czy zwracacie uwagę na składy podawanych napojów swoim dzieciaczkom?

2. Kluliczek

Kluliczek Babka z laską

Moi synowie od początku byli przyzwyczajani do picia wody. Czasami pijają napoje ze sklepów, ewentualnie soki jabłkowe, zazwyczaj gdy są poza domem. W domu pijają wodę, młodszy lubi wodę z cytryną, czasami gotuję kompoty jabłkowe lub robię soki. Do przedszkola dostawał właśnie wodę (niskoozmineralizowaną) lub wodę z cytryną.

3. reklama
  4. Kasica_

Kasica_ Aktywna w BB

Niestety moje maluchy wody pić nie chcą za bardzo, za kompotami tez nie przepadają, a ja nie chcę faszerować ich chemią i napojami z masą cukru. Ostatnio znajoma powiedziała mi, że w Jupiku zamiast cukru jest naturalny slodzik - stewia, no i napoje te nie zawierają konserwantów, więc jeszcze póki co na Jupik się godzę, ale sztucznie dosładzanych soków unikam jak ognia.

5. osida

osida Początkująca w BB

Moje szkraby nie przepadają za wodą. Za sokami z babcinego ogrodu owszem, co mnie bardzo cieszy, niestety nie zawsze zdążymy "odebrać nowy zapas". W żadnym wypadku nie kupuje żadnych soków w sklepach z długim terminem ważności...

6. Cukromania

Cukromania Zaciekawiona BB

Woda niegazowana (z dzióbkiem), herbaty owocowe (z owoców, nie aromatyzowane), domowe kompoty z ksylitolem, lemoniadę (woda, cytryna i syrop z agawy). Zawsze trzeba zwracać uwagę na skład, bo to, że Kubusie, Pysie i inne napoje "naturalne" i "bez cukru", wcale nie jest prawdą :)
    W kwestii picia i jedzenia zachęcam do odwiedzenia mojego bloga: cukromania.blogspot.com. No i aktualnie konkurs trwa z pięknymi książkami dla dzieci do wygrania :)

7. niegrzeczna

niegrzeczna Zaciekawiona BB

My w domu pijemy roznie, i kompoty i wode z sokami, herbatę itd. Najgorzej jest poza domem bo dzieciaki nie chca odstawac od rowiesnikow i chca picie takie jak one. kupujemy wiec ostatnio jupika bo jest stewia, nie ma sztucznych barwnikow

8. Kasica_

Kasica_ Aktywna w BB

Przyjrzałam się rzeczywiście bliżej na skład Jupika i faktycznie nie zawiera konserwantów, sztucznych barwników i co najważniejsza aspartanów! Teraz bez obaw mogę podawać go swoim dzieciakom i nie martwić sie, że to im zaszkodzi. Strasznie jestem wyczulona na napoje z aspartanami i w przypadku Jupika miło sie zaskoczyłam :)

9. margareth

margareth Zaciekawiona BB

Ja też zwracam uwagę na skład napojów. Pewnie najlepiej byłoby ich wcale nie kupować, tylko dawać samą wodę, ale dziecko nie zawsze na to chce przystać:). A zamiana cukru na stewię to bardzo dobry pomysł.

10. reklama
  11. Kasica_

Kasica_ Aktywna w BB

Maluch, który pije z butelki wypije praktycznie wszystko, co mu się poda jak ma pragnienie, ale starszych dzieci tak łatwo już do samej wody sie nie przekona. Tym bardziej jak wszyscy w koło będą chodzili z jakimiś kolorowymi napojami - dlatego lepiej od razu nakierować je na to, co jest najzdrowsze - czyli w tym przypadku Jupik. Porównywałam składy napojów sklepowych i to własnie Jupik wypada najlepiej według mnie.

12. aniag78

aniag78 Fanka BB :)

Jupik skład: woda, cukier, syrop glukozowo-fruktozowy....
    Także kupić go nigdy nie kupimy.

Poleć forum