reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co podawac synkowi w nocy??

izi85

Mamisiiiima P&N
Dołączył(a)
15 Wrzesień 2009
Postów
1 715
Miasto
Poznań
Jestem mama prawie 6 mies.chłopca.
Moj maly po kapieli dostaje mleko z kaszka w butli(lekko zageszcz.)
i budzi sie ok.2-3 podaje mu mleko 150
pozniej budzi sie ok 5-6 tez podaje mleko??
Moje pytanie:
Czy podawac 6 mc dziecku w nocy nadal mleko??
(wody nie chce pic w nocy i od razu placze jak ja poczuje)
dlaczego sie tak czesto budzi??
Myslalam ze po kaszce bedzie dluzej spac;/
czy to normalne??
Pewnie powiecie ze samo przejdzie?
Prosze o rady:)
 
reklama
moj synek ma ok 5 mcy ,,
i robi b,podobnie jak Twoj..ja na noc zageszczam raz kleikiem raz kaszką ,,i bywa roznie raz spi ok5-6h raz byly nawet rekordy 10-11 h az sie zaczelam martwic tak bardzo ze samo przeszlo i wiecej sie nie wyspalam..:)
w nocy jak sie budzi tez je 150ml.. mleko samo.. i proba z woda herbata nie pomogla.....i czasem po tym nocnym melku budzi sie reularnie co 3 h a czasem spi 4-5 h to sie tak zmenia jak kalejdoskop probowalam przyporzadkowac ten sen do spedzonego dnia, pogody, itd lecz nie widze zwiazku,,wielka loteria.. tez czasem mysle ze juz powinien jesc mniej tego mleka bo np schemat karmienia mowi 4 x po 180 mleka i raz zupka i raz owowc lub sok,ale moj maly nawet po zupce czy jabluszku a zjadal pol sloika lub 3/4 i tak chce swoje mlesio.:) ostatnio za to zaczal jesc mniej mleka ale to tez ,,roznie ,, zobaczymy za miesiac lub dwa czy cos sie zmieni ja juz sie nauczylam cierpliwie obserowowac czekac,, bo nawet jak wspomne 1 czy 2 miesiac zycia synka ,,teraz bym inaczej juz reagowala wiedzac to co wiem teraz.pozdrawiam
 
Czy podawac 6 mc dziecku w nocy nadal mleko??
(wody nie chce pic w nocy i od razu placze jak ja poczuje)

Jeśli się budzi to podawaj dalej jak nie będzie potrzebował to sam przestanie się budzić. Sąsiadki dziecko teraz dopiero zaczęło się budzić raz w nocy na mleczko (do tera cały czas wstawało dwa razy) ma skończony roczek.
Moja mała natomiast od 2 miesiąca życia przesypia całe noce, choć czasami zdarzyło jej się obudzić i wołać o mleczko :-).
Ja jestem ZA

dlaczego sie tak czesto budzi??

Myslalam ze po kaszce bedzie dluzej spac;/
czy to normalne??

Większość mam z sierpnia zadawała te same pytania. Dlaczego po kaszce dziecko nie śpi dłużej?
Jest to normalne? Tak jest to normalne. Co do dleczego? Szczerze mówiąc nie pamietam dokładnie jak to zostało wytłumaczone, bo się nie interesowałam tym tematem. Moja mała na noc pije samo mleczko i śpi po 11-13 godzin ciągiem, ale zaznaczę ze w ciągu dnia je dużo.
 
Wydaje mi sie choc moge sie mylic ze dzieci nie koniecznie sa glodne a moze budza sie z przyzwyczajenia...? Moj maluszek bardzo ladnie sobie poradzil z przejsciem na nocne spanko. Pamietam jak chcialam go przestawic na jedzenie ostatnie o 24 a on jak na zlosc o 24 nie chcial zjadac tylko o 2-3 dopiero (od 21). W koncu sie udalo. Najgorsze jest to, ze jak dziecko sie budzi do jedzenia to nie mozna mu go nie dac, tym bardziej ze sie go domaga i nie pomaga picie. Chyba jedynym sposobem jest to przetrzymac, bo za kilka mies juz na pewno nie bedzie jadl tak czesto w nocy. Moze faktycznie jest glodny. Izi85 o ktorej dajesz synkowi mleko na noc? Ja opracowalam sobie pewien sposob. Moj Adaśko idzie spac ok 18-19 wieczor. po kapieli butelka z mlekiem i zasypia. Potem przez sen karmie go ok 21-22 gesta kasza (nie budzi sie podczas karmienia i zjada wszysto) i tylko tym sposobem raczej spokojnie przesypia mi do 6-7 rano. mysle ze sukcesem bedzie przeskoczenie tych godzin 2-3.
 
Słyszałam o pewnej metodzie, jednak sama nie stosowałam, bo mój maluch ma dopiero 4 m-ce. Dotyczy to dzieci karmionych sztucznie, tzn w nocy kiedy dzieciaczek budzil sie na mleczko, mama podawala normalna ilosc wody, a mniejsza ilosc mieszanki, np na 150ml-4miarki, a nie 5- stopniowo kazdej nocy zmniejszala gestosc mleka, az dziecko przestalo potrzebowac tej nocnej dawki. W dzien jakos to normowala innym posilkiem, nie pamietam juz dokladnie, jak ale zdaje sie, ze metoda moze miec sens. Czytalam o tym gdzies tu na bb.
 
u nas było podobnie, mleko o 20, 24, 3, 6, i tak do końca 5 mca. Podawałam więc kaszkę średnio gęstą (z butli) o 20, potem mleko o 22, a w nocy jak się Julcia budziła (bardziej z przyzwyczajenia jak z głodu) to dawałam wodę. Raz spróbowała pluła i sie wkurzała. Drugi raz to samo. Za trzecim razem wypiła pare łyczków i poszła spać do 6. Po 3 dniach zaczęła spać od 21- 6 a teraz dostaje kaszkę gęstą łyżeczką o 20 i śpi do 8. Myślę że dzieci są poprostu przyzwyczajone do jedzenia tak czesto w nocy a wcale aż tyle nie potrzebują.
 
Moja Niunia na początku czyli tak około 3 miesiąca zaczęła przesypiać całe noce, ale potem jej po miesiącu wróciło, więc podawałam mleko nie raz trzy razy w nocy, potem stopniowo zmniejszałam ilość mieszanki, a podawałam herbatkę brzoskwiniową, bo Zuzia nie chciała wody a ziołowe piła jak w nią wmuszałam i to był koszmar bo wolała nie pić cały dzień i na szczęście znalazłam tą herbatkę lub soczki :-)
Na dal się budzi tak o 12 w nocy to daję pić, potem o 2 daję pić , ale nie włączam światła nie rozbudzam jej, tylko jak już jest o 5 jasno a ona się obudzi robię małą butlę tak 140ml i rzadszą, żeby spokojnie dospała do 6, 7. próbowałam z kaszkami z mlekiem specjalnym na noc nic nie pomaga chyba dzidzia sama musi do tego dorosnąć:-D
 
Ja polecam przestawienie godzin jedzenia. Moja miala 6 m-cy jak zaczela przesypiac cale noce. Zmieniłam jej pore ostatniego posilku z godz 20.00 na 22.00-22.30. Tym sposobem mala śpi do ok 7.00 rano.
 
mój synek (8 mcy) po kaszce budzi się wcześniej 4-6, najlepiej jak podam mu kleik ryżowy (3łyżeczki na 180 mleka) wtedy dosypia do 6 lub dłużej a dziś nawet spał do 7.30 ale zdaża mu się też pół godz. dłużej do 8. Kładę go spać ok 19.30.
 
reklama
Ja kiedyś czytałam że te kaszki, ogromny posiłek na noc i takie tam nic nie dają. Jedzenie w nocy wynika z przyzwyczajenia do jedzenia po przebudzeniu a budzenie z rozwoju ( a raczej jeszcze na tym etapie niedorozwoju ) mózgu. Gdzieś około 15 miesiąca dziecko jest gotowe przespać całą noc i się nie budzić (wcześniej wiele dzieci się budzi ale potrafi samo zasnąć - niektóre niestety nie :)
ja stosowałam metodę z dodawaniem coraz mniej miarek do mleka modyfikowanego po tygodniu było po sprawie (młody miał wtedy 5 miesięcy) troszkę dłużej trwało usypianie ale z jedzeniem skończyliśmy. Teraz czasem budzi się w nocy ale nie je :) Karmię na spiocha ok 22-23 ale to dlatego że mam strasznego chuderlaka i troszkę go tak podtuczam choc myślę że bez tego by sie obeszło.
 
Do góry