reklama

Co polecacie dla maluszka?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2012' rozpoczęty przez As 76, 29 Październik 2011.

1. As 76

As 76 truskawkowa mama

Ja polecam alternatywę dla pampersów czyli pieluszki wielorazowe z różnymi wkładami.
    Dla noworodka najlepiej kupić 2-3 otulacze i ze 30-40 pieluch tetrowych w zależności co ile zamierzamy je prać i na początek wystarczy.
    Otulacz i pieluszka przepuszczają powietrze i nie odparzają .
    Są stosunkowe chłonne i stabilizują stawy w odpowiednim ułożeniu .
    Nie trzeba dodatkowo pieluchować tetrą jak powinno się robić przy używaniu pampersów.;-)
    Podaję sprytny sposób składania pieluszki do otulacza.:-D:-D

http://www.youtube.com/watch?v=dWmI7tEFiPI

D
    la nieco starszych dzieci można zastosować pieluszki kieszonki .
    To pieluszki "działające" na zasadzie pampersa ,tyle ,że wkłady się wyciąga i pierze ,a nie wyrzuca do kosza całą pieluszkę.
    Najbardziej przypadły mi do gustu pieluszki MINKEE ,bo są bardzo delikatne w dotyku,oddychają i nie przesiąkają .
    Łatwe do prania wg opinii rodziców i skóra dziecka jest zawsze sucha tak jak w pampersie .
    Kieszonka po za tym ma jeszcze jedną zaletę ,bo rośnie razem z dzieckiem .:tak::-):-)

Moje faworytki to te :
    http://allegro.pl/pieluchy-pieluszki-wielorazowe-minkee-2-wklady-i1887170759.html
    K
    ażda kieszonka ma 2 wkłady z potrójnej mikrofibry co daje chłonność pampersa .
    Pieluszka nie przepuszcza wilgoci ,więc dziecko ma cały czas sucho .
    Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie wkładów fizelinowych by chronić kieszonki przez zabrudzeniem kupką.
    Taki wkład po prostu zwija się razem z zawartością ,a pieluszka na ogół zostaje czysta.:tak::tak:
    Kieszonki należy zmieniać co 4-5 przewijań ,a w przypadku kupki natychmiast :-D:-D
    Kieszonki zakłada się tak:

Odcinek2_pieluszka z kieszenią - YouTube

Tu wszystkie rodzaje pieluszek jednorazowych
    Odcinek6_jak wybrać pieluszki - YouTube
    Inny rodzaj pieluszek to pieluszki formowane ,ale te do mnie nie przemawiają :no::sorry2:;-):-):-)
    Pokażę jednak o co chodzi.;-):-):-)
    Odcinek3_pieluszki formowane - YouTubeTo tyle na dziś .
    Jestem świeżo po szkoleniu przez znajomą ,więc jeszcze pamiętam:-D:-D:-D:-D:-D

2. fiore

fiore Fanka BB :)

My kupilismy pieluszki wielorazowe 2rodzaje dla V i powiem Wam,ze wcale mnie do siebie nie przekonaly.Po pierwsze sa za "grube" i tak np. w czasie lata jest cos niesamowitego.Poza tym,za duzo z nimi zachodu i zmienia sie je czesciej niz by sie myslalo,a potem w czasie prania wkladki sie rozciagaja(piorac zgodnie z instrukcja) i sama "pieluszka" tez.
    Na razie ze wszystkich pieluszek,to tylko przekonaly mnie huggies-nie przepuszczaja,ani razu mi sie dziecko nie odparzylo,a aktualnie mamy nowe pampersy progressive.Nigdy nie uzywalam pieluch tetrowych.
    Chociaz znam osoby ktore uzywajac pieluszek wielorazowych i ponoc sa zadowolone,tak wiec wszystko zalezy od osoby:-)

3. reklama
  4. joasia79

joasia79 Fanka BB :)

Ja z pieluszkami wielorazowymi doświadczenia nie mam żadnego. Używam tylko pampersów i uważam,ze są najlepsze. Raz kupiłam huggiesy to Mała miałam odparzoną pupkę po nich.

5. fiore

Joasia wiesz ze czasem Huggies sa podrobione?U nas byla afera z tymi najtanszymi,ze sie tak wyraze,Huggies Unistar.Ja uzywalam Super-Dry,a na poczatku Pampers byly najgorsze-jakiekolwiek-przepuszczaly i dopoki sie nie pojawily najnowsze,to je tylko raz kupilam.Teraz uzywamy na przemian Pampersy pieluchomajtki i progressi flex-adapt(nie wiem czy sa w PL).No i pieluchomajtki z Huggies tez nie sa zle.

6. joasia79

joasia79 Fanka BB :)

fiore nie slyszłam. Ale jaja. ja mieszkam w UK więc wątpię abym tu podróby kupiła. Po prostu od urodzenia papmersów używałam i kiedyś chciałam spróbować huggiesów i nie podpasowały nam. Są nieco grubsze no i odparzyły,ale każde dziecko inne wiec dla innych mogą być dobre :)

7. czarnula83

czarnula83 Fanka BB :)

ja tez tylko pampersy kupowałam dla Xaviera, tym razem tez tak bedzie :) jakos przyzwyczailam sie do nich :)

8. fiore

Joasia toz to na skale swiatowa bylo i nawet z kolezanka z Londynu o tym rozmawialam za czasu.Produkowane w Chinach ze szkodliwymi materialami.Az sie wlos na glowie jezy!

9. czarnula83

czarnula83 Fanka BB :)

pewnie juz ich nie ma w sprzedazy :)

10. reklama
  11. fiore

Mam nadzieje!Chociaz wiem jak je rozpoznac,bo byla o tym debata ze ho ho...Otoz opakowanie jest jasniejsze i jak przejedziesz palcem to moze zostac kolor na rece.A same pieluszki maja nierowny "scieg" przy udach.

12. zanetaa

zanetaa wrzesień2008 i maj2012

coś mi się obiło o uszy o tych podróbach..
    My na początku używaliśmy pampers takich z zielonym wkładem od środka (chyba z aloesu, nie pamiętam nazwy, bo dawno to było), ale były najdroższe i zaczęłam sprawdzanie tańszych (jakoś Bartek miał koło roku) skończyło się na huggies (z kubusiem puchatkiem - tyle pamiętam), a w gorszych materialnie miesiącach używaliśmy happy - bartek nigdy nie miał odparzonej pupy, ale to zależy od dziecka, raz kiedy moja mama kupiła jakieś tanie z folią na wierchu, to od razu pupa się zaczerwieniła - oczywiście cała paczka poszła do pieca.

Poleć forum