reklama

Co potrafi Twój 3-latek?

Temat na forum 'Trzylatki' rozpoczęty przez mamajasia, 13 Sierpień 2008.

1. mamajasia

mamajasia Zaangażowana w BB

Mój synek ostatnio mnie zaskoczył, bo poprawnie dzieli na sylaby wszystkie wyrazy. Ponadto potrafi liczyć do 10 i zna większość liter, których nauczył się z klawiatury. A jak jest u Waszych 3-latków? :-)

2. cezek

cezek Początkująca w BB

moja córcia liczy do 10, zaśpiewa z 15 piosenek i powie z 10 wierszyków z pamięci, sama spożywa jedzonko, sama się ubiera i rozbiera, uwielbia puzzle i składa bez pomocy takie z 60 elementów, jeździ na hulajnodze, ufff....ale się pochwaliłam;-)

3. reklama
  4. kasia.j

kasia.j Rodzinka w komplecie :)

Kubus od jakis 3-4 miesiecy uwielbia grac w rozpoznawanie autek. Zna juz chyba wszystkie marki samochodowe i jak jedziemy to z tylu tylko do nas dobiega: Skoda, Toyota, Rover, Pegeout, o! znow Pegeout..... itd, itp :-)
    Tylko patrzec jak jeszcze zacznie rozpoznawac modele ;-)

5. natinke18

natinke18 Fanka BB :)

hejka,moj maly madrala ma 2,5 roku od jakis 4miesiecy zna wszystkie literki alfabetu,literuje slowka,liczy do 10,odroznia kolory,rozpoznaje wszystkie marki autek no i uwielbia puzzle...ohh moze za bardzo sie rozchwalilam ale jak chyba kazda mama zachwycam sie swoim dzieciakiem!dzieci ucza sie bardzo szybko!!!!!!papa

6. olcia23

olcia23 list mama '05

Nasz Beniaminek chodzi do angielskiego przedszkola-liczy do 12tu po polsku i po angielsku,zna wiekszosc literek po polsku,zna kolory,ksztalty w obu jezykach,i sporo wierszykow i piosenek.W ogule jest aparat bo woli broic i ciagle mamy z nim przepaly;-)

7. Kasia 79

Kasia 79 Zaangażowana w BB

Olivia sama potrafi się umyć, umyć zęby, ubrać, posmarowac chlebek masłem, sama je i pije. Sorząta po zabawie, układa puzzle do 100. Zna pare wierszyków, kilka krótkich piosenek, zna kolory (w dwóch językach) i liczy do 5. Zna pare liter. Zna kształty. Umie nasz adres w języku angielskim, wie gdzie mieszka babcia. Na rowerze nie chce jeżdzić ale jeździ w autku na akumulator.

8. lilly815

lilly815 Fanka BB :)

Witam.
    Nasza Nikola umie liczyć do 15-stu,(po polsku i angielsku),rozróżnia kształty,zna dosyć dużo kolorów,sama układa puzzle od 60-100 elementów,zna kilka piosenek,mówi pacierz na dobranoc,ostatnio uczy się jeździć na rowerku :-) Coś by się tam jeszcze znalazło,no,ale już wystarczy :-D POZDRAWIAM ;-)

9. diora86

diora86 Zaciekawiona BB

Moj ma niecałe 3 latka a umie:
    -jezdzic na rowerku
    -jezdzic na hulajnodze
    -liczyc do 10
    -zna wiekszosc kolorow
    -zna wiekszość literek
    -rozroznia ksztalty
    -sam je juz do dawna
    -sam korzysta z łazienki<siku i kupka bez pomocy na dorosły kibelek>

-piosenki ani wierszyki go nie interesuja...

to chyba wszystko :D

10. reklama
  11. carina

carina Początkująca w BB

moj synek zna pierwszych 10 cyferek.na liczydle pokaze do 6.tz wie ze 6 jest mniej niz 5 a 5 mniej niz 4.
    literek zna polowe, zna kolory i ksztalty.
    nie uzywamy pieluszek w nocy.
    gra w karty:-D
    rysuje ladnie glowe z oczkami noskiem buzia :-):-):-)
    i mowi w 2 jezykach tz jest dwu jezyczny

12. toola

toola Fanka BB :)

je, ubiera sie i myje sama, potrafi posmarowac kanapke i obrac jajko, (pod czujnym okiem)
    mowi po polsku i niderlandzku
    zna kilka wierszykow i piesenek
    maluje i rysuje piekne obrazki, ludzi zwierzeta domy
    posluguje sie nozyczkami i klejem (tez pod kontrola),
    umie rozwiazywac labirynty, uklada puzzle
    buduje z lego na zakladke domki z oknami i drzwiami
    liczy do 10, zna literki,
    plywa na desce do plywania (z plywakami) jezdzi na rowerze (to tez ze mna za plecami)

chyba duzo a najbardziej sie ciesze ze sama chodzi do toalety!! :-D

Poleć forum