reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci:-)

ala robi po dwa trzy kroki sama przy meblach zasuwa..
mowi mama tata nie tak daj am baba brum
robi papa i kosikosi
pokazuke ze czegos nie ma(rozkada obie raczki)
podaje zabawki jak ja o ie poprosze
pokazuje gdzie na scianie sa koniki a gdzie zabka
pokazuje oczko brzuszek nosek
robi a jak ja o to poprosze(otwiera buzie) pije z niekapka i normalnego kubka(cociaz z tym ostanim roznie bywa)
 
reklama
Już dawno mamusia nie chwaliła się osiągnięciamo Ignasia :-)
*raczkuje jak strzała
*mówi mama, tata, baba, dada, daj, dam, ojoj
*pięknie śpiewa lala lub nana
*chodzi przy meblach i przy ścianach trzymając się 1 rączką
*jak mama podaje niedobre leki to mały wytąca łyżkę z ręki
*robi "buc" główką o mamy czoło
*kosi kosi
*tuli tuli
*przybija piątaka
*podaje zabawkę jak go poproszę
*rzuca do mamusi piłeczkę
*doskonale wie gdzie mama schowała coś przed nim np. pilot od tv i idzie i zabiera lub złości się ze nie dosięgnie ;-)
*jak mamusia ogląda tv to podchodzi i go wyłącza z przycisku :-)
*zamyka wszystkie drzwi, żadne nie mogą być otwarte
*a jak usłyszy że otwieramy drzwi do naszej sypialni to słychać takie szybkie tup-tup-tup i zza rogu wyjawia się uradowana buźka naszego małego syneczka i widać że chce coś porozrzucać, podrzeć lub przewrócić :-)
*daje całusy (co prawda z otwartą buzią i czasem uda mu się ugryźć policzek ale poproszony chętnie daje :-)
*śpi na stojąco (tzn. jak go położę do łóżeczka to on wstaje opiera się o barierki i tak próbuje spać :-) )
OJ KOCHANY JEST TEN MÓJ ROZRABIAKA
a jak jeszcze coś sobie przypomnę lub coś nowego mały odkryje to dam znać :-D
 
Małgonia pięknie obgryza szafkę pod tv- od miesiąca sama stoi :)
Miseczkę na przyssawkę odrywa od stoliczka w przeciągu 5 sekund i podnosi za boczek żeby wylac kaszkę:/
Dosknale przełącza funkcje w modemie tv- mnie dojście co trzeba nacisnąc żeby wrócił oglądany program zajęło z dziesięc min.
Zabawa w chowanie przedmiotów zwłaszcza pilotów , telefonów, aparatu i nożyczek jest dla niej strasznie frustrująca...
 
Od tygodnia moje słońce samo chodzi!!!!!!!!!!!!!
Wcześniej to owszem, trzymana za łapki brykała radośnie a raczej parła na oślep;) (ew. jedną, kroczek po kroczku powolutku)
Teraz samiusieńka kroczy, jak chce przyspieszyc powoli nachyla się żeby łapkami dotknąc podłoża i raczkuje jak strzała;)
Od kilku dni jak mówię daj to podaje mi przedmioty które trzyma( oczywiście jest od razu ''brawo dzidzia '' i obie bijemy brawo a niunia klaszcząc śmieje sie:)
Nie wiem co zrobic z zakazami- tzn niunia tłucze klockiem w lustro , ja mówię nie i groże palcem a ona dalej radośnie tłucze i grozi mi paluszkiem...
 
elka u nas to samo , najchętniej tłucze klockiem o szklane witryny w kredensie, mam nadzieję że jak do upartego będę powtarzać nie wolno to w końcu załapie:-) ale jak bierze coś do buzi np. zakrętke od butelki i mówię ,,be'' to od razu to wypluwa...zuzia sama chodzi od paru dni, przewraca się oczywiście ale najważniejsze że sama, cieszy sie przy tym i bije sobie brawo....
 
:):) mam wrażenie że te nasze zakazy to tylko my rozumiemy;)
Z resztą nieważne;)jakie Niuniacki są szczęśliwe jak im się robi nununu;)
a jak Małgonia czymś tłucze w szybę czy lustro to niestety jedyne co pomaga to zabrac ją do innego pokoju;) i oczywiście odwrócic uwagę bo inaczej powtórka z rozrywki;)
 
Ulubiona zabawa to podchodzenie do telewizora i walenie w niego czym popadnie , grzebanie przy dvd i przełączanie kanałow jak coś oglądamy.
 
reklama
misio widzę że to ulubiona zabawa większośći dzieci:) piloty, przełączniki i komórki to są najfajniejsze zabawki a nie jakaś tam kostka interaktywna czy inne kolorowe zabawki:-D
 
Do góry