reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Antos tez ma trudności ze wstawaniem z plecków, po co sie wysilać skoro łatwiej odwrocić sie na brzuszek:-D:-D
 
reklama
No właśnie.

Z nowych umiejętności - od wczoraj Jagoda potrafi ujeżdżać owcę - czyli swoją mamę ;p
Zdjęć brak, bo ktoś ją musiał asekurować.
 
joaśka ja też pierw myślałam że Dominika będzie wstawać na nóżki a później się nauczy chodzić a tu nie na odwrót.

A ze wstawaniem z plecków nie ma żadnych problemów wstaje od razu.
 
No to u nas nie wiem czy to kwestia przypadku czy Majeczka juz rozumie. Ale Maja od 3 dni przynosi mi nocnik i siada na niego i robi siusiu. Wywija nam taki numerek raz dziennie :-D:-D Z kupcia roznie bywa, zawsze ja sadzam po porzadnym posilku i raz zrobi raz nie. Juz ja wyczailam kiedy chce kupcie bo sie kreci albo idzie do jakis zakamarkow. :laugh2:No ale potrafi tez sobie wstac z nocniczka i lata z gola pupa i zrobic siku na dywanie. A wczoraj to juz pobila rekord. Najpierw zrobila kupcie do nocniczka, umylismy pupcie i latala sobie bez pampa po mieszkanku. Bawila sie u Maksika w pokoju, za chwile slychac wrzask: Mamo Maja mi zrobila kupe na podlodze :-D:-D:-D:-D:-D NOrmaslnie myslalm ze padne, Maksio mial taka mine jakby mial poscic pawia (on taki wrazliwy ) tato go tylko pocieszyl ze dobrze ze zeszla z lozka , bo by mu je obsrala.

Z innych rzeczy to Maja juz coraz wiecej rozumie, zaniesie pampersa do smieci, przyniesie ubranko albo buciki, tylko nie wiem jak dlugo to potrwa, bo cos za grzeczna sie ostatnio zrobila :tak:
 
Woloszki - super!!!:-):-)

Ja też miałam ostatnio wrażenie, że Ingunia już rozumie, że kupkę się robi na nocnik bo raz kiedy nie zrobiła rano kupki (zawsze ją rano sadzam po jedzonku i w 99% robi), to po południu pokazała mi nocnik i jak ją posadziłam to zrobiła:tak::tak::tak:.

A dziś rano mówię jej jak zwykle, że idziemy na nocnik a ona do mnie mówi "nie". Myślałam, że tak sobie gada a ona zrobiła tylko siusiu:baffled:. Czyli skubaniec wie, o co chodzi:-D.

Na szczęście kupiłam dwa identyczne nocniki i jeden jest u mojej mamy, więc będzie mogła ją w ciągu dnia posadzić na kupkę.

Ja nie uczyłam jeszcze Ingusi, że nocnik jest do robienia również siusiu - ona myśli, że tylko kupkę tam trzeba robić - ale chyba najpóźniej w wakację zacznę próbować ją sadzać również na siusiu.
 
My tez u babci mamy drugi nocnik inny kolor ale ma kaczuszke naklejona i mowimy jej Maja przyniesc kakę a ona idzie po nocniczek hehehe
Mloda tez nie posiedzi na nocniku jak jej sie niechce odrazu wstaje. Naszczescie juz niedlugo lato to bedziemy smigac na dzialce bez pampersa i zobaczymy czy Maja skuma do konca o co chodzi. Maks szybko zalapal, on jak zaczelam go poszczac bez pieluchy to jak sobie posikal majtki to przychodzil z przerazeniem ze ma mokre, brzydzil sie bo on do wrazliwcow nalezy :-D:-DZobaczymy co bedzie z Maja
 
reklama
WOW Woloszki jestem pod wrazeniem nocniczka, mij Kubek ostatnio sie zbuntowal i nocnik poszedl w odstawke. Z umiejetnosci to juz sprawnie biega (niestety) raczkowac juz przestal. Rozumie calkiem sporo, wieze opanowal do perfekcji, sam wlacza radio robi glosniej i umie juz wlaczyc kompakt. Pamieta tez ktory z przyciskow (od 1-5) to jego ulubiona plyta.Garnuszek na klocuszek tez juz jest rozpracowany, umie wlozyc klocki i cieszy sie jak garnuszek spiewa, wtedy wstaje klaszcze i tanczy. Generalnie jak uslyszy muzyke to zaraz zaczyna tanczyc, nawet jak jestesmy na dworzu i gdzies w samochodzie jest wlaczone radio. Poza tym jak jest glodny to pokazuje na buzie i mow am am. Na odkurzacz (ktory ubostwia i od rana musze odkurzac bo Kubek stoi przy nim i czeka) wola wrum wrum. Nauczyl sie karmic psa, tylko miski mu sie jeszcze myla i czasami Wolfowi parowka plywa z miska z woda;-)Jak chce zeby wlaczyc TV to przynosi pilota. No i zaczal strasznie duzo mowic fakt ze po swojemu i czasami to barzdiej chinski przypomina, ale najwazniejsze ze jset juz komunikatywny:-)
 
Do góry