reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Oliwka nabyła wspaniałą umiejętność wywalania rano taty z łóżka i z sypialni (wspaniałą bo mamy wtedy wyrko dla siebie ;) )
Jej umiejętność więże sie ze wzmożoną aktywnością zaczynającą się około 7 rano. Mała gada (gawoży) jak najęta, śmieje się, pryka furka, parska i wydaje inne przeróżne bardzo głośne odgłosy ze swojego gardziołka. Ja nie wiem co będzie jak dorośnie skoro teraz ledwo daje mamie dojść do słowa ::)
 
reklama
Magdaleona, u nas to samo tyle, że Klaudia śpi w swoim łóżeczku i zaczyna swoją aktywność ok 5. Wojtek zabiera swoją poduchę i maszeruje do drugiego pokoju żeby jeszcze trochę pospać przed pracą.
 
a moja dzidzia się przestawiła i wykazuje aktywność w nocy ;D musze coś z tym zrobić... fakt faktem moge spać dzięki temu do południa i później mam sporo czasu na zrobienie paru rzeczy ale wieczór musze poświęcić Maji i to do 2giej w nocy, a wolałabym troche czasu spędzać z dorosłymi ;) a wiadomo że w ciągu dnia wszyscy są zaganiani...
nie moge się doczekać jak Maja zacznie gaworzyć narazie wydaje dźwięki typu eee i aaa poza płaczem i fizjologicznymi odgłosami ;) a na te uśmiechy warto było czekać :)
 
Wiki tez "budzi"sie ok5-6 i domaga sie zainteresowania bo nie lubi bawic sie sama,najlepiej jej z mamusia w lozku,tylko we trojke jakos nam ciasno:) coraz czesciej sie juz smieje i mimo ze mecze sie z nia juz ktoras godzine to jak sie usmiechnie to juz zapominam o wszystkim.ona wie jak rozbroic czlowieka.a tatus nie ucieka po 2 pokoju bo kregoslup chory i praktycznie nie wstaje z lozka bo nie moze
 
Nasza Karolinka już od bardzo dawna wysoko dźwiga główkę jak leży na brzuszku i potrafi ją tak bardzo długo trzymać. Jak chodzę z nią po mieszkaniu to też się rozgląda. Świadome uśmiechy też się zdażają, szczególnie jak ją przewijam i do niej mówie, albo jak widzi że wyciągam cyca  ;D
Niestety jeszcze nie gaworzy, czasami tylko wydaje różne odgłosy ale to chyba nie jest gaworzenie :( często wzdycha i stęka  ::)
A czy wasze dzieci wodzą oczkami za przedmiotami? Mojej się to czasami zdarza, trochę się martwię że ta umiejętność powinna być u niej bardziej już rozwinięta.
 
iza - moja mala wodzi oczkami za przedmiotem z jednej strony na druga - ale nie wiem kiedy to powinno byc rozwiniete ksiazkowo - moze byc roznie tak jak z trzymaniem glowki - twoja mala juz to robi doskonale a inne maluszki moga miec jeszcze z tym problem; nasza kamilka nie lubi lezec na brzuchu ale tzrymana na rekach bardzo ladnie trzyma prosto glowe :)
 
Iza spokojnie mało jest dzieci, które wykonują wszystkie czynności co do dnia. Oliwka dopiero jakieś 2 tyg temu zaczęła wodzić oczami za przedmiotem (jak się zapatrzy na czyjąć twarz to nawet nie zwraca uwagi na palec który jej śmiga przed nosem) A główkę od drugiego tygodnia ładnie trzymała, na brzuszku też nie lubi leżeć jak mała Idzi więc żadko kiedy ma okazję ćwiczyć tą umiejętność.
Oliwka zaczęła też (nie wiem czy świadomie) chwytać wszystko co ma w zasięgu - moje palce, pieluszkę, smoczka. A śmieje się już "pełną gębą" wystarczy że zobaczy kogoś albo usłyszy jak ktoś do niej coś mówi.
 
Wiktoria tez juz wodzi wzrokiem za przedmiotami,najchetniej za moja machajaca do niej reka i za osoabmai juz tez,wczoraj sie tak na mnie dlugo patrzyla przed zasneiciem,mowie do niej dobranoc i macham jej raczka, ona podnisla swoja do gory (smiesznie to wygladalo,pewnie bylo nieswiadome) i zaczelam sie oddalac a ona caly czas za mna sie rozgladala.a smieje sie juz coraz czesciej i zaczela gaworzyc,powiedziala "eeeee" i "uuu".czasem slychac jakby chciala cos powiedziec. na brzuszku jak lezy to trzym juz wysoko glowe i przez kilkanascie sekund,najczesciej ja klade sie na plecach a ona na moim brzuszku swoim ddotyka do mojego i wtedy mowie do niej po imieniu a ona podnosi glowe i sie na mnie patrzy.
 
dziewczyny - nasze dzieciaczki rosna z dnia na dzien - praktycznie codziennie zauwazamy cos nowego ... czy to nie cudowne :)
 
reklama
To i ja się pochwale co moja Dominika jż potrafi.Jak z nią leże na łózku i niunia jest na brzuszku to bardzo ładnie trzyma główke w góże i nie chwieje się jej.No i czaczyna patrzeć na przedmioty,najbardziej podoba się jej żyrandol w pokoju.Bo często na niego spogląda jak jest u mamy czy taty na rączkach.
 
Do góry