reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Karolinka też mi się przypatruje i wiem że mnie widzi ale to praktycznie od pierwszych chwil jej życia tak jest, bo jak mi ją pierwszy raz przynieśli to też tak się wpatrywała w moją twarz. A za przedmiotami też wodzi już coraz częściej tyle tylko że jeszcze nie zawsze. Śmieje się też coraz częściej do mnie zwłaszcza przy przewijaniu. A jak leży w łóżeczku i puszcze jej karuzele to mam wrażenie że chce złapać te smoki które na niej są :)
 
reklama
moja mala jak sobie dobrze ulozy raczki podczas lezenia na brzuchu to sie przewroci na plecki - trzeba zaczaac uwazac gdzie sie ja kladzie i jak :)
 
chmmm.... no właśnie, Karolinka zrobiła mi taki numer jak miała 2 tygodnie, wyobraź sobie Idziu że położyłam ją na tapczanie na brzuszku, dosyć daleko od brzegu łóżka, a ona się przeturlała i spadła :( :( :( tak strasznie płakała :( Od razu poszliśmy do lekarza i na szczęście nic się jej nie stało, ale nigdy sobie nie wybaczę że to się stało :( i strasznie mi wstyd z tego powodu :( ale naprawdę przez głowę mi nie przeszło że ona potrafi się tak przeturlać...
 
iza - wazne ze nic sie nie stalo; kazde dziecko jest inne ... i nie masz sie czego wstydzic - nie zrobilas tego specjalnie i pewnie sie to juz nie powtorzy bo bedziesz teraz bardziej uwazac ... ja dlatego staram sie jak klade ja na brzuszku to do lozeczka lub tylko pod miom nadzorem - dlatego najczesciej lezy na pleckach lub na boku - ale pewnie juz niedlugo i to nie beda najbezpieczniejsze pozycje ...
a wracajac do przewrotow to kamila tez pierwszy taki zrobila majac ok 2 tygodni - ale potem byl spokoj az do wczoraj :)
 
A moje dziecię to chyba bardzo leniwe bo już 8 tydzień leci a ona położona na brzuszku tylko podnosi główkę ale o przewrocie nie ma mowy. Zaraz wpada w panikę i drze się więc mamusia od razu grzecznie kładzie dziecko na plecki bo nie może słuchać płaczu. Myślicie że powinnam ją przetrzymać dłużej żeby chociaz popróbowała przefikołkować?
 
dori - kamila tez nie cierpi lezenia na brzuchu; ale mozesz pomoc swojej malej sie przefikolkowac - jak lezy na brzuszku to poloz jej rece pod glowe a ne obok glowy - to ulatwia uniesienie glowy i przechylenie calego tulowia do przewrotu; nasza mala tylko z takiej pozycji sie przewraca na plecki :)
 
Wiktoria tez jeszcze nie przewrovila sie z brzuszku na plecki ale moze to dlatego ze nie lezy dlugo w takiej pozycji bo zaraz sie denerwuje a poa tym najczescei lezy na brzuszku leząc na moim brzuszku wiec nawet nie ma mozliwosci by sie przekoziolkowac. Ale sama juz odwraca sie z boku na bok - nie tylko glowe.
mam pytanie-na czym spia Wasze maluchy-czy maja cos pod glowka?
 
kamila podobnie jak michal spi bez poduszki - na samym materacu - my z mezem tez zreszta preferujemy tylko male jaski a nie puchowe poduchy :)
 
reklama
Kubuś też jeszcze nie umie się przewrucić z brzuszka na plecki ale narazie mnie to nie martwi bo na opanowanie tego ma jeszcze dużo czasu :)

Co do poduszki to mały śpi na takiej naprawde cieniutkiej :)

Wczoraj Kubulek po raz pierwszy uśmiechnął się tak świadomie i był to cudny uśmiech taki od ucha do ucha. Poza tym potrafi długo sie przyglądać szczegulnie siostrzyczce i ma przy tym taką zadowoloną minke i próbuje wydawać jakieś dzwięki :)
 
Do góry