reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Wyszło mi, że te nasze dzieci, to takie w miarę normalne :cool2:
Właściwie wszystkie na tym samym etapie :)
Jeszcze nad tym kupskiem muszę popracować i mogę luzacko puszczać Jagodę do przedszkola :)

woloszki - co do spódnic - widać, że prawie nie nosze, bo nie mam. To sobie o nich zapomniałam :-p
 
reklama
1) Samodzielne ubieranie / rozbieranie
- majtki ok
- skarpety ok (czasem na lewą stronę lub piętą do góry)
- spodnie ok (czasem tył na przód)
- bluzka ok
- buty ok na rzepy
2) potrzeby fizjologiczne w dzień i w nocy nocnik / ubikacja / +nakładka / pielucha
- sikanie w dzień nocnik lub kibelek na stojąco (wg humoru); w nocy musimy wybudzić i wysadzić, bo nawet mokry się nie obudzi
- kupa nocnik z książką ;)
3) mowa – czy są problemy, czy wiecie, jak ćwiczyć? ok, wymawia nawet trudne głoski
4) samodzielne jedzenie pod warunkiem, że smakuje
5) czesanie nie potrzebne, strzyżenie-koszmar :(
6) zdolności plastyczne / manualne
(np. kolorowanie, malowanie, rysowanie, lepienie z plasteliny, ciastoliny, układanie puzzli …) ok, ale średnio zainteresowany
7) pamięć (chodzi mi o wierszyki, piosenki, liczenie…) liczy do 10, piosenki śpiewa ze mną, wierszyki dopowiada
8) sprzątanie zabawek po sobie ok jeśli nie jest przemęczony, nie lubi sprzątać sam, ale w towarzystwie jest ok
9) obsługa komputera nie uczymy nawet - wie tylko, że spacja zatrzymuje bajkę po ustalonym wcześniej odcinku
10) rozwinięcie fizyczne
ok
 
U nas ze strzyzeniem nie ma problemu ale pod warunkiem,ze tatus jest pierwszy w kolejce do mnie;-) a potem malego lece maszynka.Ostatnio nawet sam sie upomnial stwierdzeniem,ze tato to nie Jacek a on nie Victor bo wlosy dlugie :-D No i maszynka poszla w ruch:yes:Po ogoleniu latal i sie cieszyl bo tato i on stali sie soba;-)
 
reklama
Do góry