reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrafią nasze dzieci?

Buba myślę, że u nas to tata jest jeszcze trochę nieświadomę. Mąż coprawda się bardzo cieszy, ale myślę, że nie jest to jeszcze pierwsze prawdziwe, śwaidome słówko małego :-) Nadal mam nadzieję, na mama :-)
 
reklama
Dawno tu nie zaglądałam, ale super, wszystkie dzieciaczki już tak dużo potrafią, jestem w :szok:
Irlandio niczym się nie przejmuj, na wszystko przyjdzie czas.
Buba gratuluję sukcesu ze spaniem na brzuszku. Karolinka śpi prawie wyłącznie na brzuszku, jest to jej ulubiona pozycja, sama się przekręca i nic nie poradzę, ale kładę ją do snu zawsze na pleckach, albo na boczku. To fakt że leżenie na brzuszku sprzyja bioderkom :tak:

A Karolinka mówi na razie ta-ta-ta, raz powiedziała ma ale mama jeszcze nie :-( i czasem uda się jej ba.
Pozycję do raczkowania przyjmuje super, potrafi nóżkami zrobić kroczki ale rączkami jeszcze nie wskutek czego ląduje na buzi :-D, ale nie przeszkadza jej to w przemieszczaniu się, chociaż raczej wychodzi jej to do tyłu niż do przodu :-D . Posadzona siedzi już coraz ładniej chociaż jeszcze pochyla się do przodu i podpiera rączkami, sama tez próbuje siadać a raz jej się to nawet udało :tak: . Papa jeszcze nie robi, muszę ją zacząć uczyć, na razie uczę ją gdzie jest lampa, ale jakoś nie umie zakumać :-( ale to pewnie dlatego że rzadko z nią to ćwicze.
 
Iza, Karolka na super pozycję :-D
A Natalka dziś mi usnęła w wózku na siedząco, ale głowe spuściła do przodu, na dzięcioła, wyglądała komicznie :-D, mówie Wam, żałuje, że zdjęcia nie zrobiłam :-)
 
U mnie ta pozycja krolowala tego lata ale w wykonaniu Maksa:)))
Jezdzil z babcia na basen na rowerze on siedzial w foteliku i zawsze jak wracali to babcia go motywowala zeby nie zasypial bo juz sa blizutko domku a on "ale babciu ja jestem taki zmeczony ":))) i padal jak kafka:))) i siedzial w takiej samej pozycji jak opisujesz margarett. Komicznie to wygladalo, wszyscy sie wkolo smiali:))))
 
irlandia ty sie nie masz czym przejmowac bo moja kamilka nie umie wiecej niz twoj Olo i jestem pelna optymizmu - wiem jak to bylo z michalem - zaczal raczkowac jak skonczyl 8 miesiecy - mamy wiec jeszcze ponad 1,5 miesiaca do tego a chodzic samodzielnie jak skonczyl 11 miesiecy :) tak wiec glowa do gory :)


magdaleona masz racje - bo michala to tata nauczyl mowic mama - siedzial z nim z pol dnia i cwiczyl :) az im sie udalo :)

anek tez mysle ze u wiekszosci maluszkow w naszym wieku te slowa sa jeszcze nie swiadome - moja mala wolala wczoraj caly dzien baba lub bababa - ale nie kuma o co chodzi - dla niej frajda jest ze potrafi cos ciekawego i nowego z siebie wydobyc :)

iza Karolinka super spi :)

buba cuper ze udalo sie ze spaniem na brzuszku :)
 
No i Victor z uderzania w stol przezucil sie na podloge.Tlucze wszystkim co w rece wpadnie raz na dywanie raz na panelach a innym razem na gumoleum.No ale panele najlepsze:-(niestety nieraz glowa peka.
 
U nas zaczyna sie robic ciekawie. Kuba skumal ze mozna sie podciagnac na lozeczku i kleczac wystaje i wszystko oglada.(poziom lozeczka trzeba bylo przez to obnizyc do samej ziemi)...jak sie go gdzies posadzi to zaraz szuka czego tu sie chwycic zeby sie do pionu podniesc...Raczkowac jeszcze nie umie chociaz juz ladnie obraca sie na jedno kolanko ale to drugie zawsze mu sie placze no i konczy sie to przewaznie rozjechaniem nozek a pozniej jest krzyk zeby mama podniosla bo na brzuszku moje dziecko za dlugo nie lubi lezec. Ubostwia telewizje dzwiek reklam na polsacie i zapowiedz na wot kuriera warszwskiego jak tylko uslyszy melodyjkie to malo co nie wyskoczy z fotelika zeby zobaczyc obraz w telewizorze. Raz mu sie zdarzylo powiedziec mama ale to byl przypadek bo na cos sie zezloscil i jakos tak mu sie krzyknelo. Jedno na co reaguje swiadomie to am am szybko skumal ze czas na jedzenie i az sie trzesie bo wie ze zaraz cos mu dobrego przyniose. ;-)
 
reklama
Do góry