reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrzebne do szpitala?

Ewa_79

Grudniówka 2007
Dołączył(a)
2 Lipiec 2007
Postów
1 065
Miasto
Warszawa
Rozmawiałam z kilkoma koleżankami, które już rodziły i wspominały co powinnam zabrać ze sobą do szpitala. Co dla siebie i co dla dziecka.

Czy doświadczone mamy ze swymi nieocenionymi radami mogą podzielić się z nami tą wiedzą?

Ja zaopatrzyłam się jak na razie w ... :szok: jednorazowe majtki :szok:...
 
reklama
Ewciu nie ma sprawy pytaj o co chcesz;-):tak: jesli chodzi o majtki to tez moge doradzic bo polecam TYLKO takie z siateczki(sa zwykle opisane jako wielorazowe bo mozna je prac).Sa w sprzedazy tez takie z fizeliny czy czegos w tym stylu(jednorazowki zwykle zielone lub niebieskie) i to jest gorsze g.... niz jakby sie worek foliowy na tylek zalozylo:zawstydzona/y:;-)
 
Spodziewalam sie tego tematu, ale nie myslalam, ze tak szybko:-)
No ale coz, czas pocina jak szalony i lepiej zawczasu poczynic pewne zakupy, zeby potem to narodzinke nie spadlo:)
Ale ze tak powiem "LO MATKO!!!!!":szok: majtki siatkowe? jednorazowe? A normalnych miec nie mozna? I czy ja w ogole takie dziwnosci dostane w Kanadzie, czy mam prosic rodzinke z Polski o paczke?:-)
Ale ja zielona w tym temacie jestem:baffled:
 
Pryzybela z tymi majtkami chodzi o to że po urodzeniu nie wolno przez dwa dni mniej więcej nosić majtek żeby rana krocza sie zagoiła. Ale ponieważ mocno się krwawi to trzeba nosić podpaski i to max a nie te zwykłe. Tak więc majtki siatkowe to taka właśnie podpaska umieszczona w siatkowych, przewiewnych majtkach.
Acha no i jeżelii takich u was nie ma to napewno można kupić na allegro.
 
Dziewczyny to zaczyna mnie coraz bardziej przerazac :zawstydzona/y: Ja boje sie pomyslec o porodzie a co dopiero o tym co bedzie po :zawstydzona/y: Najbardziej boje sie tego krwawienia... Dlugo to tak 'leci'?
 
Pryzybela mozliwe ,ze w kanadzie takich gatek nie maja ale mozna zawsze poprostu ich nie nosic(one sluza wlasciwie tylko do przytrzymania podpaski) rana sie musi wietrzyc zeby sie szybko zagoila.Nie wiem tez jakie tam sa zwyczaje w szpitalu moze kaza w ogole nie nosic albo pozwalaja na obszerne cienkie bawelnaine gatki.To juz sie bedziesz musiala dowiedziec
 
belka u mnie mocne krwawienie trwało kilka godzin a później jest takie jak przy normalnym okresie a po kilku dniach to właściwie są już tylko upławy( końcowe brązowego koloru). Ale te upławy to mogą nawet do dwuch tygodni potrwać.
Z tym że to wszystko zależy od organizmu bo ja np. mało krwawiłam ale kumpela z łóżka obok bardzo. Jak wstała żeby się wysikać to tak z niej chlupnęło że sprzątaczki musiały przyjść podłogę myć.
 
Ojejku az tak mocno? :zawstydzona/y: Az mi normalnie nie chce sie myslec:no:
A z tego co pamietam to jak moja mama rodzila 4 lata temu moja siostrzyczke to tez kupywala majtki w aptece takie z siateczki ich nazwa to 'majtki popologowe' czy cos. No i miala takie duze wklady.
 
Ewciu nie ma sprawy pytaj o co chcesz;-):tak: jesli chodzi o majtki to tez moge doradzic bo polecam TYLKO takie z siateczki(sa zwykle opisane jako wielorazowe bo mozna je prac).Sa w sprzedazy tez takie z fizeliny czy czegos w tym stylu(jednorazowki zwykle zielone lub niebieskie) i to jest gorsze g.... niz jakby sie worek foliowy na tylek zalozylo:zawstydzona/y:;-)

Aneczka dzięki za info. Hm. No właśnie wzięłam do reki te co mam i ... nie wiem czy to sa te dobre czy te do kitu ;-(
Nie jest napisane z czego są. Piękny opis ale nie ma informacji o materiale. Biały kolor, kazde osobno zapakowane. Firmy babyono...

Jak przeczytałam o tych krwawieniach to ciarki mnie przeszły po plecach...
Moja kolezanka dwa razy rodziła w Stanach. I dostała coś w formie "lodowego okładu" dzięki któremu mniej odczuwała ból po porodzie. Nie wiem jak jest w Kanadzie ;-)

A poza rzeczami dla mamy do szpitala w stylu: owe majciochy, podpaski rozmiar xxxl..., szlafrok, koszula, kapcie... coś trzeba jeszcze zabrać (poza dokumentami)?
A jak to jest z rzeczami dla dziecka? Ile tego wziąć i co konkretnie?
 
reklama
termometr, pewnie kubek i sztucce, mozna zabrac skarpetki bo po porodzie i w czasie moze byc zomno...organiz inaczej reaguje..ja jestem zmarzluch i zabiore, reczniki,papier toaltowy, jednorazowa maszynka do golenia(jesli bedziesz wczesniej w szpitalu przed porodem-zawsze lepiej samemu sie ogolic:-))DUZO WODY NIEGAZOWANEJ

to wszystko zalezy od szpitala...najlepiej udac sie do tego w ktorym bedzie sie rodzilo i powinna byc rozpiska co zabrac dla siebie i malenstwa...bo w kazdym szpitalu moze byc roznie

polecam-tantum rosa-do higieny osobistej w czasie pologu(to mozna kupic w aptece)


dla malenstwa:reczniczek, pieluchy, pieluchy tetrowe(2szt),body,pajace,krem do pupy,chusteczki do wycierania pupy,czapeczka cieniutka na golowke zeby zalozyc po kapieli..a pozniej ktors kto bedzie cie odbieral przywiezie ubranka na wypisanie malenstwa i ciebie
chyba tyle..nic mi do glowy nie przychodzi
 
Do góry