reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co potrzebne do szpitala?

Pryzybela jesli chodzi ci o MATERNITY TOWELS to sa to poprostu duze, grube podpaski i jesli nie mozesz ich dostac w sklepie dla mamus jak np mother care albo cos podobnego to kup najbardziej chlonne podpaski nomalne.
a jesli chodzi ci o takie podklady ktore rozkladasz na lozku jako zabezpieczenie przy plamieniu albo jak sie boisz ze wody plodowe ci odejda w aucie czyli MATERNITY MATS to tak samo jesli nie mozesz kupic ich w specjalnym sklepie to u mnie np sa z pamersa dla dzieci BED MATS ale tez z powodzeniem moga byc takie o jakich myslalas dla doroslych.
nie wiem czy ci pomoglam...
 
reklama
Dzieki Srefanka! Nawet nie wiedzialam, ze az tyle roznych rodzajow tego typu rzeczy mozna znalezc;) Na liscie rzeczy do szpitala, napisali, ze chodzi o sanitary pads, a poniewaz radza wziac 48 sztuk, wiec to raczej o cos podpaskopodobnego chodzi:) Ale slyszalam od kolezanki, ze takie zwykle pospaski (nawet wyjatkowo spore i chlonne) moga nie wystarczec zwlaszcza zaraz po porodzie, wiec chyba sie popytam jeszcze w aptece, co polecaja, a w ostatecznosci wezme te wklady dla nie trzymajacych moczu (na pewno musza byc wmiare szerokie i chlonne)
 
Faktycznie, nawet ciekawa stronka:) A mnie tez wlasnie zdziwila ilosc tych podkladow w jakie trzeba sie zaopatrzyc (bo polecala, zeby wziac do szpitala tyle sztuk ile pieluszek dla bobasa:szok: ) Wiec chyba niezlego potopu nalezy sie spodziewac, ale to chyba cena za brak @ przez cala ciaze;-)
A co do tych skapych majteczek, to juz podczas wycieczki do szpitala pielegniarka lojalnie uprzedzila, ze bardziej praktyczne od np stringow beda zwykle bawelniane majtasy:-)
 
hehe no tak wiem o czym mowisz!! jak tu przyjechalam to wydawalo mi sie ze wszyscy mi wszystko tlumacza jak ''krowie na miedzy'' bo jestem z innego kraju. teraz juz wiem ze oni poprostu tak maja :-) bo dla ciebie to oczywiste zeby nie brac stringow ale widac nie dla kazdej kanadyjki :-)
 
Pewnie biora to z wlasniego doswiadczenia:-)

W szpitalu podpytywali sie nas, np czy chodzilismy do szkoly rodzenia i czy mamy blisko kogos z rodziny, kto moglby pomoc przy dziecku... Niby fanie ,ze sie o to troszcza, ale jakos tak to wygladalo jakbysmy byli dwojka malolatow, co zaliczyli wpadke i nie wiedza co z tym fantem zrobic:)
Pewnie, ze duzo rzeczy jeszcze przed nami do nauczenia, ale nikt nie ma patentu na 100% wlasciwa pielegnacje i wychowywanie dziecka. A rozsadny czlowiek kochajacy wlasne dziecko jakos sobie poradzi i bez mamusi i bez tesciowej (choc czasem moze byc trudno:))
 
Co do podkladow to u kazdej chyba inaczej "leci" mi napewno nie starczylyby podpaski, poza tym dwa opakowania zuzyli mi na sam porod a potem jeszcze ze dwie paczki zuzylam , potem przeskoczylam na wielkie podpaski,takie na noc.No i to chyba tak jest ,ze za to ,ze 9 mcy bez @ to potem musimy swoje odrobic;-):-D
 
JA dzięki bogu mam bardzo mało obfity połóg sama się zdziwiłam w szpitalu że dziewczyny latają co chwile do łazienki i zostawiają za sobą ślady krwawienia ja nawet nie musiałam biegać co godzinkę aby wymieniać tak jak przy okresie robiła to co 4-5 godzin
 
reklama
no to mam swoja liste ;-)
to jest moja lista potrzebnych rzeczy do szpitala z ubieglego roku:
-dowod osobisty
-ksiazeczka ubezpiecz. ew.RUM
-karta ciazy
-ew.skierowanie do szpitala
-wyniki badan ,zwlaszcza; grupa, krwi,ostatnia morfologia i mocz, hbs, Wr, ostatnie usg
-DO PORODU
-koszula(na zmarnowanie)rozpinana u gory
-szlafrok
-kapcie
-majtki
-cieple skarpetki
-podklady poporodowe(chyba ,ze w szpitalu nie wymagaja tego do porodu)
-maszynka do golenia(jesli potrzebna), lewatywa jednorazowa
-chusteczki do nosa, nawilzane do twarzy i odswiezenia sie na szybko
-recznik
-przybory toaletowe
-jesli masz dlugie wlosy to cos do zwiazania
-pomadka ochronna do ust(przydaje sie po dlugim oddychaniu)
- woda do picia
-cos do notowania (czestotliwosci skurczy)
-cos do picia i ew. jedzenia dla meza
- dla mnie super byla woda w sprayu do twarzy.Rewelacyjnie chlodzila podczas dlugiego porodu
-APARAT!
PO PORODZIE DLA MAMY
-2 koszule do karmienia
-szlafrok
-skarpetki
-majtki(polecam siateczkowe , wielorazowe) 2-3 sztuki
-przybory toaletowe(tantum rosa do podmywania, cos do mycia reszty ciala)
-obowiazkowo jakis krem lub oliwka(moze byc ta sama co dla dziecka) skora na brzuchu po porodzie jest niesamowicie sucha.
-podklady poporodowe
-stanik do karmienia
-wkladki laktacyjne
-moze laktator
- telefon komorkowy ;)
DLA DZIECKA
-pieluszki okolo 20 sztuk
-pieluszki tetrowe ze 2-3 sztuki(przydaja sie do wszystkiego)
-5 body
-5 pajacow lub spioszkow i kaftanikow
-dwie czapeczki bawelniane, jedna cieplejsza
-skarpetki
-przybory toaletowe( mydelko, oliwka,krem do pupy,szczoteczka do wlosow, patyczki do uszu dzieciece)
-rozek
-ubranko na wyjscie ze szpitala+ koniecznie krem zimowy do posmarowania buzki.
-recznik kapielowy
To tyle, mam nadzieje ,ze przyda sie wam, zeby chociaz cos zgapic.Ja to samo biore teraz
 
Do góry