reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co powinno umiec 5m dziecko?

MYNIA21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Luty 2008
Postów
40
Miasto
Savsjo,Szwecja
Moja coreczka za tydz skonczy 5miesiecy,duzo sie naczytalam na temat co powinno umiec dziecko w tym wieku i zaczynam sie martwic..:-(a wiec moja mala nie umie wkladac palca od nozki do buzi tzn nawet nozki ja jeszcze nie interesuja...i nie przekreca sie z brzuszka na plecy jeszcze swiadomie...niby rozwoj dziecka jest indywidualny ale czy powinnam sie martwic?prosze o jakies rady:sorry:.pozdrawiam
 
reklama
Mysle, ze rozwoj dziecka to jego indywidualna sprawa - tak jak nie ma dwoch takich samych ludzi tak nie ma dwoch identycznych dzidziusiow! Ja akurat trafilam na bardzo szybko rozwijajacy sie egzemplarz, ktory zaczal siadac jak mial 4mc, a w wieku 5 juz sprawnie pelzal po podlodze ale teraz rozwoj umiejetnosci sie zatrzymal i dlugo dlugo nic. Myslalam, ze bedzie pewnie siadala majac 6 mcy a tymczasem nadal sie przewraca. Tak wiec, nie poganiam tylko 'cwicze' z dzidzia, zeby miala wystarczajaco mocne miesnie do kolejnych etapow. Dzidzius mojej kolezanki za to mial dokladnie odwrotnie - dlugo, dlugo nic a potem pewnego dnia zaczela sie obracac z brzuszka na plecy i odwrotnie. Widac nie ma reguly :rofl2:

Jezeli chodzi o nozki to moje dziecko zainteresowalo sie nimi w momencie kiedy zobaczylo kolorowe, grzechoczace skarpetki. Potem to juz poszlo, zaciekawily ja nogi w kapieli, paluszki itd. Jezeli chodzi o 'cwiczenia' to turlamy sie na kocu, lezymy na brzuszku i za kazdym razem jak biore ja na rece to lapie za dlonie i mowie 'chodz'. Nauczyla sie sama podciagac do siedzenia i bardzo ja to bawi.
 
Do góry