reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co raz bliżej... czyli wszystko o porodzie.

reklama
odnośnie lewatywy, to moja siostra na miesiąc przed terminem porodu co tydzień wkładała sobie jakieś specjalne czopki na wypróżnienie i była z nich bardzo zadowolona
 
Ej ale te czopki to spelnialy funkcje lewatywy, czy tylko bardziej na problemy z wyproznieniem byly? Bo ja to do kibelka codziennie rano musze a czasem nawet ze 2 albo 3 razy, a mimo wszystko jakbym miala naturalnie rodzic to przed samym porodem wolalabym konkretna lewatywke:-)...
 
Mi lewatywy nawet nie proponowali a i tak przed porodem mój organizm sam się oczyścił. Nawet bardzo mnie to zdziwiło i po tym zorientowałam się, że coś się zaczyna ze mną dziać. W czasie porodu w ogóle o tym nie myślałą
 
Ja pewnie sobie strzelę lewatywę przed co by podczas parcia si e nie zastanawiać czy rodzę czy przypadkiem robię nr 2 ;-)
 
ja też jak najbardziej jestem za lewatywą, nie wiem czy w domu bym zdążyła zrobić bo przy pierwszym dziecku to pewnie w panikę wpadnę, ale w szpitalu jak zdążą mam nadzieje, że mi zapodadzą, bo nie chcę niespodzianki na porodówce :/
 
U mnie w szpitalu chyba każdemu dają lewatywę.. MOja kuzynka opowiadała., że pielęgniarka sama kazała jej sobie ją wsadzać ;/ fuuujj.... A co do porodu to nie boję się bólu, czy tego, że mnie będą przecinać w razie gdyby, ale po portsu boję się wstydu i tego, że przestanę być prawdziwą kobietą. Wiem, że to głupie ale dla mnie zawsze wizyty u ginekologa były trudne:(
 
no ja np. wolałabym sobie sama ten dren do lewatywy włożyć, bo raz jak byłam w szpitalu i mi kobieta na chamca chciała włożyć, to az mi rozwaliła odbyt i krew mi leciała, średnia przyjemność :/ ja pacjentom daje żel do poślizgu, bo inaczej wiadomo ale nieprzyjemne to jest dla obu stron ogólnie, bo mi głupio że pacjentowi głupio :)
 
reklama
Kingolinka przy porodzie wstyd to ostatnia rzecz o jakiej będziesz myśleć :-D:-D ból taki że ci wszystko jedno będzie, byleby szybko. Ja pojechałam do szpitala zaraz po pierwszych skórczach i jak mi badali na "powitanie" rozwarcie to zgraja stódentów w tym uczestniczyła, lekarka kazała im sobie nawet na mnie "sprawdzić" jak to wygląda...żenada!!!! ale potem jak ból był coraz gorszy to już mnie nie obchodziło nic kompletnie.
 
Do góry