reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robić gdy dziecko w nocy siada przez sen?

Dominika28

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2008
Postów
17
Witam Mamusie,
Moja córa ma 11 miesięcy. Do niedawna spała w miarę spokojnie w nocy, ale od tygodnia przeżywamy jakis koszmar - Aga mniej więcej co godzinę lub dwie zaczyna się nerwowo kręcic przez sen, aż w końcu wprzewraca sie na brzuszek i siada - i w ten sposób się budzi. I nie potrafi juz sama zasnąć, muszę ją wziąć na ręce i ukołysać.
Co to może być? czy ktoś miał podobny problem? i co z tym zroic?
bede wdzieczna za sugestie. pozdrówki
 
reklama
Może coś jej przeszkadza w spaniu? Za gorąco, za suche powietrze?? A może nowa piżamka? U mnie tez się zdarzały takie pobudki, ale w końcu znajdowała się jakaś prozaiczna przyczyna. A może po prostu za dużo wrażeń w ciągu dnia?

Pozdrawiam, i zycze duzo cierpiliwości, przyda sie :sorry:
 
moze rzeczywiscie jest jej za goraca moja corka budzila sie cala zlana potem i niemogla tez usnac, ale radze niebierz dziecka na rece polz ja spowrotem daj sie napic i posiedz kolo lozeczka, glaskaj po glowce ale nie na rece bo potem bedziesz miala problem z oduczeniem jej od usypiania na rekach.
powodzenia
 
Moje dziecko zachowywało się podobnie za każdym razem gdy miały wychodzić ząbki. Spał wtedy bardzo niespokojnie, fikał nogami, wstawał i kładł się ponownie, albo co chwila przemieszczał się w łóżku, budził się często z płaczem a potem nie mógł zasnąć. Po wyjściu zęba dolegliwości ustępowały jak ręką odjął, ale nieraz trwały bardzo długo, nawet kilka tygodni.
 
z moim synkiem bylo podobnie,nie ma jeszcze zabkow i to tez moglo byc przyczyna ale niedawno przenieslismy lozeczko do innego pokoju,jest czesciej wietrzony i nie jest tam tak cieplo jak w pokoju,w ktorym spal porzednio,od tamtej pory przebudzil sie tylko raz ,pierwszej nocy:)
 
Uczenie się nowych rzeczy - moja jak opanowywała jakiś kamień milowy rozwoju nie spała - jak uczyła się chodzić to praktycznie spała na stojąco.
Może twoje dziecko przygotowuje się na coś, albo właśnie się czegoś uczy.
 
To jednak był ząbek, przedwczoraj się wybił, i wszystko wróciło do normy ze spaniem - to był pierwszy ząbek Agi, który wychodził z takimi przebojami (a to był już ósmy:). Dzięki za pomoc!
 
ciekawe czy u mojej młodej to też ząbki?

ma już dwa, które wyszły niezauważone, ale teraz od paru nocy, śpi niespokojnie, płacze a nie chce jeść, wierci się i kręci, budzi się w nocy i dopiero wtedy przestaje popłakiwać

analizowałam wszystko i nie mam pojęcia czemu się tak zachowuje
 
Oj u mego synka kazdy iny ząbek wychodził inaczej tzn jeden spokojnie drugie z marudzeniem, przy kolejnych nawet wymiotował....więc mogą być ząbki

A od jakgos czasu w nocy siada i bije sobie brawo i gada do miśka lub siebie albo tata, mama.Ostatnio 2 godzzny to trwało:confused::confused::confused:po czym zasypia .....hihihih.Wiec wesoło mamy :tak::tak::-D:-D:-D
 
reklama
HE i mnie to sie już przydarza od 3 dni mały siada przez sen,przekręca na brzuch i przebudza oczywiscie.I tak co godz,chodze jak opętana bo wogóle sie nie wysypiam.Mysle ze to może dzieje sie ponieważ właśnie nauczył sie siadac,czy to możliwe,kiedy to minie i czy wogóle....mam nadzieje że tak bo już nie wiem co z tym robic.On za każdym razem płacze jak sie wybudza,tak mi go szkoda bo widze że jest śpiący i dalej chce spac.Wczoraj to normalnie przemieścił się na drugi koniec łóżeczka,czy są na to jakieś rady.Jeżeli to ząbki to ja zdaje sobie sprawe że musze to odczekac,ale jak nie....
 
Do góry