reklama

Co robic kiedy Zona siedzi na Babyboom - czyli męskie zainetresowania

Temat na forum 'Trzymaj się ojciec' rozpoczęty przez matosiatato, 25 Luty 2009.

1. matosiatato

matosiatato Fanka BB :)

Czesc,
    Tak sobie pomyslalem, ze moze zaloze taki o watek, w ktorym mozna pisac o jakichkolwiek zainteresowaniach: auta, wedkarstwo, gry, muzyka itp. Moze sie troche tez dla Tatusiow zrobi ciekawie. Z checia pogadam w "wolnym czasie".
    Pozdrawiam
    Maras

2. janslu

janslu Administrator Członek załogi

My siedzimy zwykle z żoną razem :-) Ale prawdą jest, że na forum pojawiam się raczej incognito.

Mam dwójkę dzieci - Szymek ma 9 lat a Hanka 5, więc temat gier jest jak najbardziej aktualny :-)

3. reklama
  4. matosiatato

matosiatato Fanka BB :)

No super, ja chyba jestem jednym z tych sztywniakow, ktorzy zbytnio w grach sie nie orientuja... jak myslisz, jest jakis "dobry wiek" na zainteresowanie dziecka komputerem? Pewnie sa jakies gry, ktore bawia i ucza. Ja sam w zasadzie czasami odpalam jedna gre, ta sama od 7 lat, jakos mnie tylko ta jedna zainteresowala. Moi chlopcy sa w wieku Mati 1 i Antos 3. Jak slyszales o czyms ciekawym dla chlopcow okolo 3 - 4 lata z checia sprubujemy :)

5. medeuska

medeuska październikowa mama'09

mój A pije piwo:sorry: a tak poważnie to jak A jest w domu to raczej staram sie unikać BB, a jak ju to wtedy, kiedy on ma jakieś inne zajęcie- np ogląda TV;-):tak:

zawsze możesz wyjść do kina, na piwo z kumplem, na rower, na przejażdzke samochodem, spacer lub inne przyjeności;-) no ale to chyba zależy od hobby danej osoby;-)

Tak wogóle to przepraszam że się wtrącam w męski wątek:zawstydzona/y::zawstydzona/y::rofl2::rofl2:

6. madziulanatasza

madziulanatasza Fanka BB :)

Ja się wtrące ,bo widzę ,ze meskie grono i tak nieliczne
    Mamy jednego kompa ,wiec tylko na zmiane ,mój m jak siedzi to na forach kulturystycznych ,motoryzacyjnych lub na allegro,marne szanse zeby tu zajrzał w innym celu niz czytanie tego co piszę::))

7. yasiu

yasiu Początkująca w BB

Ja nawet nie do końca wiem kiedy moja małżonka czyta forum. Wiem kiedy coś pisze, bo wzrasta ilość naciskanych klawiszy.

Komputery mamy dwa, ja swój stacjonarny, ona swojego laptopa, stąd na brak zajęć komputerowych narzekać nie mogę. I tak najczęściej przed komputerami siedzimy wieczorem, kiedy córa (2,5 roku) zasypia albo już śpi.

Inne opcje - jeśli nie komputer - oglądnij coś, poczytaj książkę, zrób kolację, zrób obiad na następny dzień :) Ciężko powiedzieć, bo nie wiadomo ile Twoja żona siedzi na forum.

Jeśli chodzi o zainteresowanie dziecka komputerem. Nasza mała przez długi czas kompletnie nie interesowała się ani komputerem, ani telewizją. Owszem, czasem posiedziała na kolanach popatrzyła jak się w coś gra, ew. pytała co się dzieje.

Teraz chce uczestniczyć aktywnie w większej ilości rzeczy. Np. kiedy wywołuję zdjęcia (kolejne zajęcie kiedy żona czyta forum) ona koniecznie chce pomóc. Bardzo lubi oglądać zdjęcia, coraz częściej chyba nie przypadkiem powiększa je i pomniejsza. Lubi pisać. Otwierasz jakikolwiek program do pisania i dziecko sobie pisze. Pytasz je o literki. Każesz szukać K jak Kot, M jak Mama, dziecko szuka, dziecko prosi Cię o pokazanie mu literek. Uczy się...

Granie na komputerze, cóż, to za bardzo zależy od dziecka i rodziców. Ale jeśli się interesuje, nie widzę w tym nic złego, pod warunkiem że pokażesz mu odpowiednie gry (a dzieci potrafią się bawić dorosłymi tytułami w taki sposób, że nam nigdy nie przyszło by to na myśl)

8. wmarta3

wmarta3 Początkująca w BB

Witam!
    Jestem studentką V roku pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Przeprowadzam badania na temat funkcji opiekuńczo-wychowawczej ojców. Będę wdzięczna, jeżeli pomogą mi Panowie wypełniając stworzoną przeze mnie ankietę.
    Ankieta jest anonimowa a uzyskane wyniki zostaną wykorzystane tylko w mojej pracy magisterskiej.
    Poniżej zamieszczony jest link do kwestionariusza.
    www.wbadanie.pl/ankieta/224529192/
    Wypełnienie ankiety zajmie Panom kilka minut a mi naprawdę pomoże i zaoszczędzi mi wiele dodatkowego czasu. Dlatego będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    Dziękuje i pozdrawiam!!!!
    Marta Wójcik

9. mama_olga

mama_olga Zaciekawiona BB

Może się trochę w trącę ale chciałam Wam polecić fajną książkę myślę, że zainteresuje każdego tatę.A mianowicie chodzi o "Dziennik taty", kiedy Wasze żonki siedzą na BB możecie w spokoju poczytać, myślę że punkt widzenie autora będzie Wam bliski może niektórym przypomni czas kiedy wasze dzieciaki były jeszcze małe :) Książkę można jeszcze wygrać tu : dzienniktaty.pl

10. reklama
  11. bum

bum Początkująca w BB

mama_olga, wczoraj widziałem nawet w Dzień Dobry TVN wywiad z autorem tej książki, chętnie bym ją przeczytał, dzięki za namiary na konkurs.
    Może wygram, bo konkurs nie jest trudny hehe :)

12. Kamuzo

Kamuzo Zasiedziana ...;P

Matosiatato - nie rób największej głupoty jaką można zrobić - Większośc rodziców ma problem jak odgonić przesiadujące notorycznie dzieci przed komputerem - jak ich tam nie ma, to po co chcesz je tam zapraszać. Większą frajdę im sprawisz spędzając czas w jakiś inny sposób - są gry planszowe, które również rozwijają logiczne myślenie, wyobraźnie. Jak dzieciaki podrosną i wejdą w grupę rówieśniczą nie będą tak chętnie chciałby z Tobą siedzieć wykorzystaj to, ten czas teraz ! Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego - na codzienne pytanie dzieci : " co robiłeś wczoraj w domu ? " na 20 - 25 dzieci wszystkie mówią : Oglądałam bajki na mimi- mimi , jim jam, carton network, grałem na komputerze... Na pytanie : które z Was z tatą lub mamą było na spacerze, na basenie albo któremu z Was rodzice przeczytali bajkę na dobranoc..zgłasza sie 1,2 czasem 3 dzieci...Różnica w zachowaniu jest widoczna od razu . Dzieciaki, które spędzają czas z rodzicami inaczej niż przed komputerem zupełnie inaczej się wypowiadają, budują zdania i mają więcej "szczęścia w oczach" POWODZENIA

Poleć forum