reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co robić po porodzie Proszę o pomoc.

Dołączył(a)
7 Marzec 2011
Postów
1
Cześć.
Mam 20 lat w czerwcu będę rodzić,moja sytuacja materialna jest bardzo ciężka mianowicie :
Wynajmuję pokój w domku na wsi,mam 490zł miesięcznie dochodu (Z MOPR) z czego 450zł płacę za wynajem.
Nie mam zameldowania...

Obecnie chłopak dokłada mi na życie(jedzenie),on jest bezrobotny.

Czy może to stanowić problem po porodzie że tak przedstawia się moja sytuacja?
Chodzi mi oczywiście o możliwość wychowywania dziecka,nie chce go stracić,ale mam pewne obawy.
Jeżeli jest ktoś mi w stanie pomóc bardzo proszę opisać co mogę zrobić i czego mogę się obawiać.
 
reklama
Zła sytuacja materialna nie musi oznaczać, że matka źle opiekuje się dzieckiem.

Po porodzie powinna Pani wystąpić o:
- zasiłek rodzinny wraz z dodatkami (1000 zł z tytułu urodzenia)
- alimenty od ojca dziecka (jesli ten nie bedzie w stanie płacić, alimenty dostanie Pani z Funduszu alimentacyjnego)
- "becikowe" 1000 zł
- ew. becikowe samorządowe (nie wiem czy takie u Pani jest, bo nie wiem gdzie Pani mieszka)
 
Do góry