reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co sądzicie o imieniu amadeusz

A co Ty sie tak zdrabnianiem przejmujesz? Moze Mama Amadeusza NIE CHCE zeby ktokolwiek zdrabnial jego imie... Od zawsze wychodze z zalozenia, ze gdyby ktos zyczyl sobie, aby na jego syna wolano na przyklad Tadek, tak by go nazwal - a nie Tadeusz. Zdrobnienia sa sprawa rodzicow i juz.


A co do imion samych w sobie, to chyba nie ma takiego, do ktorego nie daloby sie dokleic przesmiewczej laty.

http://www.youtube.com/watch?v=H4rdM4B4qyc

Jesli rodzice nie szanuja innych, tego naucza swoje dziecko... I bez znaczenia jest czy na jego drodze stanie Michal, Tomek, Amadeusz czy Eugeniusz... Powod do przezwiska zawsze sie znajdzie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja jak rodzilam swojego syna to lezalam akurat z dziewczyna ktora dala swojemu synkowi na imie adadeusz, powiem ze nawet lekarzowi do smiechu bylo nie wspominajac o pielegniarkach, kazda grzala sie!(nawet padlo stwierdzenie ze kojarzony syn bedzie z reklama papieru toaletowego) mi to akurat nie przeszkadza kazdy ma prawo dac dziecku imie jake uwaza ale ludziska sa na swiecie okrutni!
 
Samo imie Amadeusz brzmi pieknie. Jakos sie utarlo, ze pewne cechy charakteru sa przypisywane imionom i odwrotnie.
Bedac opiekunka w Niemczech mialam pod swoimi skrzydlami chlopca o imieniu Amadeusz, piekne i rozbrykane dziecie :-D, strasznie to imie mi sie spodobalo i tak jest do dzis. W Anglii gdzie mieszkam takie imiona jak np "Szczaw" czy "Leszczyna" i znana wszystkim "Stokrotka" czyli Daisy, sa na porzadku dziennym i nikt nikomu nie robi glupich uwag z tego powodu, ale co kraj to obyczaj i w tym tkwi problem wzajmnego zrozumienia.
 
Witaj droga mamo !
Imię cudowne, przepiękne ! :-) Mój młodszy 3 letni synek ma właśnie tak na imię :-) nie spotkałam się ani razu z jakimkolwiek szyderstwem, mało tego jest muzykalny ma kręcone bląd włoski do ramion i nie wyobrażam sobie go z innym imieniem :-)
Zdrobnienia ? wołamy na niego zwykle Ami Amadeuszek albo po prostu Amadeusz :-)
Zdecydowanie najpiękniejsze imię na świecie :-)
 
Powiem szczerze, że jak przeczytałem temat tego wątku, to mnie troszkę rozbawił, ale im dłużej sobie pomyślę, tym bardziej mi te imię pasuje :) Bardzo oryginalne
 
Temat juz troszke "starawy",ale się wypowiem;-):-p
Amadeusz to żadna nowość,znam kilkunastolatków o takim imieniu.Niesie ze sobą bardzo pozytywne skojarzenia(no,chyba,ze komus Mozart tylko z reklama papieru toal. sie kojarzy,ale to inna sprawa:dry:).
Mój syn juz dzis dorosły ma na imie Maksymilian.Dziś bardzo popularne .A dzieci się z niego śmiały,że ma "psie imię".Więc kwestia odbioru imienia tez jest sprawą "płynną",ze się tak wyrażę.Raz jest "modne",raz nie,raz wyśmiewane,to znów spotyka się z pełną aprobatą.
Pełno teraz Franków,Ignasiów,Leonów- jakby ktoś 15 lat temu dał dziecku tak na imię,to dopiero byłby śmiech na sali- a dziś to normalne.Nie ma co się moda kierowac,tylko nadac dziecku takie imię,które lubimy,podoba nam sie i..."pasuje " do dziecka.Mój Maks właśnie tak "dostał" swoje imię- nie wiedziałam do końca,różne po głowie mi chodziły.A jak go dostałam w ramiona i spojrzał na mnie tymi mądrymi niebieskimi oczkami,to wiedziałam,że to Maks i już:tak:
 
Mi się wydaje, że troche... hm.. zbyt oryginalne ;-) Podzielam opinię Twoich znajomych. Rodzice lubią wymyślne imiona, z dziećmi bywa już różnie..
 
reklama
Do góry