reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co sądzicie o imieniu amadeusz

reklama
Mam kolegę o imieniu Amadeusz, w związku z tym to imię mnie nie razi, mówiliśmy do niego "Amadi". Faktycznie, nie jest powszechne, ja bym się zastanowiła nad tym głęboko.
 
JA bym chyba mówiła Amek :) u nas wsszyscy tez maja problem syn Niklas a dookoła krzyczą Nikolas na szczęście nie rozumie bo za mały :) ale co do Amadeusza Fajne imię :)
 
Imiona które są mniej spotykane wydają mi się naprawdę fajne. Mam tylko jednego kolegę o imieniu Amadeusz. Osobiście imię bardzo mi się podoba :)
 
Imię Amadeusz jest bardzo ładne w swym brzmieniu, eleganckie i nietuzinkowe...a zarazem nie jest pretensjonalne i ordynarne jak "niektóre" obcobrzmiące imiona, przypisywane zwykle rodzinom patologicznym. Myślę, że dla małego chłopca psuje: Amadeusz lub Ami, Amuś, Amek. Dziecko jednak szybko dorasta. Dorosłemu mężczyźnie, do twarzy z pełną wersją imienia Amadeusz. Brzmi sexi i ma w sobie jakiś magnetyzm...Moje skojarzenia, głównie z genialnym artystą Mozartem. Jeśli ktoś jest na tyle zaściankowy i prostacki, że Mozart kojarzy mu się jedynie ze słabą, niskich lotów reklamą (za której poziom autor powinien się wstydzić) - to GRATULUJE BRAKU KLASY, WYOBRAŹNI I EMPATII !!! A to jak wychowujemy własne dzieci - w tolerancji i poszanowaniu mniejszości, odmienności...czy też nietolerancji, wulgaryzmie i szyderstwie, świadczy o nas samych! Ot tyle w temacie.
 
reklama
Hmm ja nie jestem zwolenniczką ''nietypowych'' imion. Aczkolwiek też borykam się z problemem imienia dla córki i popatrz: miałam podejście ''nie chcę żeby córka miała pospolite imie''. Pewnego dnia moja przyjaciółka powiedziała mi : ''czy nie uważasz, że w dzisiejszych czasach, wśród tych wszystkich dżesik i brajanów takie imie jak twoje(Kasia) czy moje (Iza) byłoby rzadkością i na dodatek ładne ? :) Dało mi to do myślenia... Pozdrawiam :)
 
Do góry